Inženýrský manažer: Životopis, se kterým získáte manažerské místo v oblasti inženýrských staveb

Všude, kde je tým tvrdě pracujících inženýrů, stojí za nimi cílevědomý a úspěšný manažer. Vaše zkušenosti a odborné znalosti v oblasti řízení projektů, rozvoje zaměstnanců a řešení problémů vyvolávají u personalistů údiv. Jste připraveni předvést své manažerské schopnosti a vést k dokonalosti v oblasti inženýrství?

Средняя оценка для этого шаблона

5.0
Rated 5 out of 5
Из 1 отзывов покупателей

Začít budete muset u tvorby nebo aktualizace vašeho životopisu inženýrského manažera, který vám otevře dveře na pracovní pohovor. V následujícím průvodci vám ukážeme vše potřebné k tomu, abyste mohli učinit svůj první krok k vysněné kariéře.

📌Tip: Využijte při tvorbě životopisu předpřipravenou šablonu CV, která vám značně usnadní práci!

Hledáte práci na jiné inženýrské pozici? Máme pro vás také vzorový příklad životopisu stavebního, strojního nebo třeba průmyslového inženýra. Další vzorové životopisy podle oboru nejen z oblasti inženýrství naleznete na našich webových stránkách.

Table of Contents

Kolik si můžete vydělat jako projektový manažer inženýrských staveb oborech s více než pěti lety zkušeností?

Nejenže je ve stavebnictví platové ohodnocení ve srovnání s mnoha jinými odborníky podstatně vyšší, ale také neustále roste. Průměrný plat projektového manažera inženýrských staveb dosahuje hodnoty 47 161 Kč hrubého měsíčně (zdroj: prumerneplaty.cz). S více než pěti lety praxe může plat ještě více růst.

💡Poznámka: Výše platu bude hodně ovlivněna typem zaměstnavatele, mírou zkušeností s vedením projektu, lokací a typem úvazku.

Inženýrský manažer životopis

Psaní životopisu v oblasti inženýrství, řízení projektů a stavebního plánování krok za krokem

Pro váš úspěch je nezbytné mít co nejpřesnější životopis. Váš životopis by měl být stručný a měl by zdůrazňovat klíčové kompetence, které ukazují, že splňujete požadavky na danou pracovní pozici.

Obecně lze říci, že nejvhodnějším formátem pro životopis inženýrského manažera je obráceně chronologický formát. Je to proto, že je to nejrozšířenější formát a navíc jsou v něm na prvním místě vaše pracovní zkušenosti. Pozice inženýrského manažera obvykle vyžadují rozsáhlé zkušenosti v oboru, takže tento formát vám dává skutečnou šanci vyniknout. Jak již název formátu napovídá, v tomto formátu musíte nejprve zaznamenat svou poslední pozici a poté postupovat zpětně po nejvýznamnějších pozicích.

V životopise s obráceně chronologickým formátem je třeba uvést tyto sekce:

  • Kontaktní údaje: Včetně vašeho celého jména, e-mailové adresy a telefonního čísla nebo odkazu na profil na LinkedInu.
  • Profesní shrnutí: Krátké prohlášení shrnující základní vlastnosti, díky nimž se na danou pozici hodíte. Mělo by se omezit na 3-4 věty.
  • Pracovní historie: Přehled vašich nejdůležitějších pracovních pozic. Měl by obsahovat seznam 3-6 hlavních povinností na každé pozici.
  • Vzdělání: Stejně jako v případě pracovní historie uveďte nejdůležitější kvalifikace, které máte.
  • Dovednosti: Vypište bodové seznamy svých technických a přenositelných měkkých schopností.
  • Další sekce: Mohou obsahovat podrobnosti o všech oceněních, která jste získali, nebo jazycích, které ovládáte apod.

E-mail, telefonní číslo a další kontaktní údaje patří do záhlaví!

Za všeho nejprve uveďte do životopisu své kontaktní informace, jak jinak by vás totiž mohl potenciální zaměstnavatel kontaktovat? Začněte svým celým jménem a příjmením, připojte název své profese, telefonní číslo, e-mailovou adresu, bydliště a odkaz na profil na síti LinkedIn. Všechny tyto informace vložte do záhlaví dokumentu, ušetříte si tím místo!

⚠️Varování: E-mail musí mít profesionální podobu! Žádné přezdívky nebo zdrobněliny.

Pracovní zkušenosti v oboru a další příklady z praxe

V každém odvětví je zapotřebí dobrých manažerů, kteří mimo jiné nabírají nové talenty, zajišťují úvodní školení a školení zaměstnanců, stanovují harmonogramy a rozpočty projektů a dohlížejí na své kolegy. Ve strojírenství tomu není jinak.

Musíte prokázat, že máte zkušenosti s řízením a školením týmů a praktické zkušenosti v oboru, na který se specializujete.

Vaše pracovní historie by měla být zaznamenána v obráceném chronologickém pořadí. To znamená, že nejprve uvedete svou nejnovější nebo současnou pozici a pak postupujte zpět.

Zde jsou základní údaje, které chtějí personalisté vidět:

  • V případě zaměstnání, na kterém v současné době pracujete, stačí napsat “současnost”.
  • Název vaší pracovní pozice, jméno zaměstnavatele a lokalita.
  • Bodový seznam 3-6 relevantních povinností z dané pracovní pozice.

Dbejte na to, aby byly povinnosti různorodé. Pokud jedna pracovní pozice zakládá vaše schopnosti v oblasti poskytování školení a uvádění zaměstnanců do práce, neopakujte to na jiných pozicích. Místo toho na nich zdůrazněte své zkušenosti s určováním rozpočtů projektů a zajišťováním kvality.

Inženýrský manažer životopis

Příklad

BuildPro s.r.o., Praha
Projektový manažer inženýrských staveb
Leden 2021 až současnost

  • Vyhodnocování stávajících postupů a provádění proaktivních úprav, aby bylo vyhověno měnícím se požadavkům
  • Realizace různých projektů s využitím vodopádové i agilní metodiky
  • Dohled a řízení 25členného týmu stavebních inženýrů

Vysokoškolské vzdělání na inženýrské úrovni z oblasti stavebnictví je nutností!

Požadavky na vzdělání pro pozici inženýrského manažera závisí na odvětví a odpovědnosti dané pozice. Většina pozic však vyžaduje alespoň bakalářské vzdělání v oblasti stavebnictví nebo jiném technicky zaměřeném oboru – zvláště žádoucí je však inženýrské vzdělání v určité specializaci. Titul MBA vám také pomůže odlišit se od ostatních uchazečů, stejně jako magisterský titul v oboru inženýrského managementu.

U tohoto typu zaměstnání se obvykle nevyžaduje, abyste uváděli výsledky maturity nebo střední školy. V některých případech však mohou být přesto vyžadovány – například pokud jste rychle pokročili a vaše maturita proběhla v minulém desetiletí.

Zde jsou hlavní údaje, které je třeba uvést v historii vzdělání:

  • Název instituce
  • Úroveň studia – např. bakalářský titul, MBA apod.
  • Název kurzu nebo předmět
  • Doba trvání studia

Technické znalosti, řízení projektů a vedení rozpočtu: Jak tyto a další dovednosti uvést?

Jako inženýrský manažer disponujete jedinečnou kombinací technických znalostí a vůdčích schopností, které pohánějí projekty a týmy k úspěchu. Díky bohatým zkušenostem v oblasti inženýrství prokazujete schopnost dohlížet na složité projekty a řídit inovace. Jak to ale prezentovat ve svém životopise? Inspirujte se v požadavcích na kandidáta v pracovním inzerátu nebo v příkladech uvedených níže.

Tvrdé technické dovednosti

  • Řízení projektů
  • Vedení týmu
  • Sestavování rozpočtu
  • Vytváření a provádění školení zaměstnanců
  • Zajišťování kvality

Měkké dovednosti

  • Komunikace
  • Organizace
  • Flexibilita
  • Řešení problémů
  • Řízení času
  • Rozhodování
  • Empatický přístup
  • Práce pod tlakem
  • Time management

Další sekce, které váš životopis povýší

Doporučujeme vám vyčlenit zvlášť jakékoliv další informace, které vám mohou při přijímacím řízení pomoci. Může se jednat například o:

  • Speciální software, který ovládáte a počítačové dovednosti obecně
  • Jazyky a možné jazykové certifikáte
  • Odborné kurzy, školení a semináře
  • Zájmy a záliby apod.

Inženýrský manažer životopis

Profesní shrnutí musí shrnout to nejdůležitější z vašeho životopisu

Stavebnictví je populární obor a konkurence o pracovní místa bude tvrdá. Náboroví pracovníci mají omezený čas, který mohou věnovat každé žádosti, takže je třeba, abyste na ně okamžitě zapůsobili. K tomu slouží skvělé osobní prohlášení.

Osobní prohlášení se obvykle nachází na začátku vašeho životopisu – a to znamená, že je to první věc, kterou náboráři uvidí. Je to krátké shrnutí vlastností a schopností, které z vás dělají ideálního kandidáta na danou pozici.

Zde je několik nejlepších tipů, díky nimž bude vaše profesní shrnutí vyčnívat z davu:

  • Musí mít pouze 3-4 věty, musí být stručný a výstižný. Nevyjadřujte se k něčemu jinému než k životopisu a nekopírujte údaje z jeho hlavní části.
  • Buďte konkrétní ohledně své specializace a uvádějte konkrétní příklady.
  • Upozorněte personalisty na své manažerské schopnosti, například obdobně: “efektivní manažer a školitel týmu dvanácti stavebních inženýrů”.

Příklad

Jsem zkušený projektových manažer inženýrských staveb, který se posledních deset let pohybuje v oblasti vysokého managementu ve stavebnictví. Mám silní dovednosti v oblasti řízení projektů a komunikace vybudované na základě odborných studií i reálných zkušeností. Mohu nabídnout jakékoli firmě hluboké znalosti v oblasti technických staveb a vedení týmů stavebních inženýrů.

Profesionální tipy, jak životopis vypilovat

  • Soustřeďte se na popis práce – a na zaměstnavatele: Je snadné si myslet, že víme, co zaměstnavatelé chtějí – a poslat obecný životopis v domnění, že jsou všichni stejní. Ale to je velké ne! Pozorně si přečtěte popis pracovní pozice a zjistěte, jaké klíčové fráze byste měli do životopisu zahrnout. A pokud jste opravdu aktivní, podívejte se na webové stránky společnosti, abyste získali představu o jejích základních hodnotách – pak v životopise a motivačním dopise napište, jak je svou prací projevujete.
  • Proveďte pečlivou korekturu: Nepodléhejte pokušení odeslat životopis bez korektury. Možná vám to zabere dalších deset minut času, ale nedbalé chyby vás mohou stát vysněný pracovní pohovor. Zkontrolujte pravopisné a gramatické chyby, pak je zkontrolujte znovu – a pak požádejte přítele nebo člena rodiny, aby se na životopis naposledy podíval.

Často kladené otázky (FAQ)

Jaké jsou povinnosti vedoucího inženýra na manažerské pozici?

Povinnosti vedoucího inženýra se liší v závislosti na jeho specializaci a odvětví, ve kterém je zaměstnán. Existují však některé základní povinnosti, které musí splňovat v rámci každé funkce:

  • Řízení a podpora inženýrského týmu
  • Delegování úkolů na členy týmu
  • Vytvářet a provádět školení týmu
  • dohlížet na týmové projekty a podávat o nich zprávy
  • Navrhování rozpočtů pro projekty
  • Spolupráce a budování pracovních vztahů s členy týmu
  • Nábor a přijímání nových členů týmu
  • Sledování a shromažďování údajů o produktivitě týmu
  • Pomoc při zajišťování kvality

Похожие статьи

[dgbm_blog_module posts_number=”3″ show_excerpt=”off” show_categories=”off” show_author=”off” show_date=”off” show_pagination=”off” space_between=”26px” image_margin=”||17px||false|false” _builder_version=”4.9.10″ _module_preset=”default” title_line_height=”1.2em” global_colors_info=”{}” _i=”0″ _address=”1.2.0.0″ /]