Výkonný asistent životopis

Mnoho společností v dnešní době hledá člověka, který by jim dokázal pomoci při plnění každodenní a opakujících se úkolů, na které jim již zkrátka nezbývají kapacity. Pozice výkonného asistenta/tky je tak proto velice vyhledávaná a firmy častokrát tuto pracovní pozici uvádějí ve svých inzerátech.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Vzor životopisu na pozici výkonného asistenta

Petr Novák
+420 702 846 164
petr.novak@example.com
Brno
LinkedIn.com/in/petrnovak

O mně
V současné době studuji na ekonomické-správní fakultě MUNI v Brně. Zajímám se o digitální marketing a technologie, tudíž bych rád našel brigádu ke studiu spojenou s touto oblastí, jež by se později mohla překlenout i v plnohodnotné zaměstnání. Rád se učím novým věcem a jsem časově flexibilní.

Vzdělání
Bakalářský program - Ekonomicko-správní fakulta MUNI
2021-současnost

Gymnázium
2017-2021

Pracovní zkušenosti
Rozvoz jídel a pizzy, Pizzeria 1, Brno
Prosinec 2020 až únor 2022

HR asistent, GMSL, Brno
Březen 2022 až leden 2023

Dovednosti

 •  MS Word, MS Excel
 •  Adobe Premiere
 •  Google Workspace
 •  Řidičský průkaz sk. B

Jazyky

 •  Angličtina - znalost na úrovni B1
 •  Němčina - znalost na úrovni B1

Zájmy a koníčky

 •  Střih videa
 •  Úprava fotografií
 •  Sociální sítě
 •  Fotbal

Ať již by vás tato pozice zaujala jako brigáda při studiu anebo plnohodnotné zaměstnání, potřebujete pořádný životopis , který mezi ostatními vynikne.

V tomto průvodci naleznete užitečné tipy na vytváření životopisu, ukážeme vám, jak by takové CV výkonného asistenta mohlo vypadat, sdělíme, co do jednotlivých sekcí psát a poskytneme rady, jak by celé CV mělo v konečném důsledku vypadat.

📌 Tip: Mrkněte na moderní šablony pro vytváření vašeho CV. Vzory si můžete stáhnout jako Word i PDF!

Plat výkonných asistentů

Co se týče platových možností, výkonný asistent disponuje různou výší platu , jelikož se jedná o pozici velice flexibilní, organizační a především různorodou. Některé firmy svým výkonným asistentům svěřují účetnictví, organizaci schůzek a všeho, co se děje uvnitř společnosti, spravování databází a celkové se starání o plynulý chod administrativních záležitostí v rámci celé firmy. Pracovní nabídky se v tomto poměrně liší.

Záleží také, zda si tuto pozici vybíráte brigádně, na částečný nebo na plný úvazek a na jaké nabídky se díváte. Výhodou je, že mnoho firem a především těch menších hledá na tuto pozici brigádní studenty, kteří pak ve firmě mohou pokračovat v rámci plného úvazku. Ve větší míře se však přímo setkáte s full time pozicí. Platové rozmezí se tak průměrně může pohybovat od 25 000 Kč až po 40 000 Kč. Záleží ale vždy na typu nabídky a oddělení.


Výkonný asistent životopis

Jak vytvořit životopis pro výkonného asistenta

Přemýšlíte tedy, jakou zvolit šablonu a co do jednotlivých sekcí dále o sobě napsat. Pojďme si nyní tedy představit, na co se při výběru zaměřit.

Návrh

Návrh CV-čka a tedy výběr samotné šabloby by měl být alfou a omegou celého vašeho životopisu. Pokud byste chtěli přiložit i svou fotku, což umožní protistraně si o vás udělat malý první obrázek, pak zvolte šablonu s možností vložení fotografie - vložte samozřejmě profesionální fotografii, v žádném případě není dobré vkládat selfíčka nebo momentky.

💡 Poznámka : Barvu a rozvržení daného životopisu pak můžete libovolně měnit, tudíž se můžete rozhodovat pro vzor, který se vám svým rozložením libí nejvíce.

Forma a struktura

Pokud jste vysokoškolský student, pak můžete poměrně dobře využít nějakou jednodušší šablonu , která výstižně a na první pohled vypíchne vaše dosavadní pracovní zkušenosti a informace o vás.

Funkční formát pak zdůrazňuje další části, které jsou věnované vašim zkušenostem, znalostem a dovednostem.

Při psaní životopisu však buďte struční

Je to opravdu náročné, nicméně nepoužívat příliš rozsáhlá souvětí a uvádět pouze relevantní a stručné odrážky či věty se skutečně vyplatí. Každý, kdo bude váš životopis číst, si o vás bude moci vytvořit jasný obrázek v rámci několika desítek sekund - nikomu se nechce přelouskávat nekonečné množství textu (i když zcela jistě velice poutavého).


Výkonný asistent životopis

📌 Tip : Pokud následně svůj životopis ukládáte a někomu posíláte, nejspolehlivějším a nejuniverzálnějším formátem bude zcela jistě PDF . Ze šablon, které u nás máte na výběr, si právě PDF můžete k uložení zvolit.

Jméno a kontaktní informace

Vaše celé jméno můžete uvést v záhlaví celého dokumentu. Ušetří vám tak trochu extra místa a vaše CV bude vypadat více profesionálně. Pokud navíc disponujete vysokoškolským titulem, nezapomeňte jej kolem vašeho jména vložit také.

Hned pod jméno uveďte vaše kontaktní údaje jako telefonní číslo, e-mailová adresa a město. Chcete-li k vašemu životopisu přihodit ještě více profesionální vzhled, přidejte i odkaz na LinkedIn. Tato sociální síť patří k navazování kontaktů, pracovních příležitostí a představuje takovou vaší profesní vizitku.

⚠️ Pozor: Zkontrolujte, zda vaše e-mailová adresa obsahuje vaše celé jméno či alespoň přijmení. Adresa s vaší přezdívkou, jinou zdrobnělinou spojenou s vaší osobou či jinak upravenou formou vašeho jména nepůsobí příliš profesionálně a na potenciálního zaměstnavatele neudělá příliš dobrý dojem. Takový e-mail nepůsobí příliš profesionálně.

Popište své pracovní zkušenosti

Jako student mnoho pracovními zkušenostmi disponovat nemusíte, nicméně uveďte vše, co si myslíte, že by ve vašem CVčku nemělo chybět. Pokud jste již několik let pracující, uveďte všechny pracovní pozice, na kterých jste ve vašem profesním životě pohybovali.

Nezoufejte, pokud pracovních zkušeností není mnoho nebo se vám váš seznam zdá příliš krátký. Uveďte jakékoliv brigády nebo pracovní zkušenosti, které jste získali. Vezmeme-li to z druhé strany, fakt, že za sebou máte mnoho různých pracovních míst, na vás také nemusí házet příliš dobré světlo.

Pokud nemáte žádné zkušenosti

Do svých pracovních zkušeností v tomto případě zahrňte všechny brigádní pozice, spolupráce, stáže či dokonce i dobrovolnické akce. Posílí to váš obrázek, který pak bude vystihovat vaši pracovní motivaci a chuť se zapojit do různorodých pracovních aktivit.

Vzdělání: Jak vyplnit vaše vzdělání

Vzdělání je dobré vždy uvádět v chronologickém sledu. To zajistí, aby kdokoliv, kdo si vaše CV bude prohlížet, hned věděl, jaké nejvyšší vzdělání jste dokončili. Nezapomeňte uvést i současnou situaci a instituci, na které právě studujete .


Výkonný asistent životopis

Nejlepší dovednosti pro výkonného asistenta

Na pozici výkonného asistenta představuje stěžejní dovednosti zcela jistě práce na PC a s informačními technologiemi obecně. Samozřejmě nemusíte být technologický nadšenec, bohatě stačí, když budete ovládat MS Office nebo Google Workspace.

Mezi osobnostní vlastnosti pak patří dobrá organizovanost a také schopnost samotné pracovní věci organizovat, logické myšlení a především komunikace s kolegy, nadřízenými nebo třeba i s jinými společnostmi a podniky.

Jazyky

Co se týče jazyků, obecně platí, že čím více jazyků umíte, tím lépe. Nicméně je zde důležité také zmínit, že v dnešní době je opravdu stěžejní angličtina . Zejména pro výkonné asistenty, kteří pomocí ní mohou komunikovat se zahraničními společnostmi či klienty. Angličtina se tedy vždy velice hodí a kdo v dnešní době neumí anglicky, skoro jakoby nebyl.

Znalost dalších jazyků je samozřejmě výhodou , která vás může oddělit od ostatních uchazečů. Nejenom, že se tak máte samozřejmě možnost dorozumět v cizí zemi, ale znát více jazyků o vás značí, že jste otevřeni se učit novým věcem a že disponujete vytrvalostí, kterou nauka jazyků vyžaduje.

U jazyků ve vašem CV tak uvádějte, na jaké úrovni daným jazykem mluvíte. Pokud máte k dispozici i certifikát o příslušné úrovni, napište ji do svého CV také.

Více informací pro výkonné asistenty

Blížíme se k závěru tipů a uspořádání vašeho CV. Za předchozími sekcemi můžete do vašeho životopisu vložit i další části jako vaše koníčky, zajímavé informace o vás apod. Potenciálnímu zaměstnavateli tak poskytnete obrázek o vaší osobě, vašich zájmech a zábavě, kterou ve svém volném čase vyhledáváte.

Prezentujte se jako profesionál - s vaším CV

Když budete vaše CV psát, zaměřte se na spisovné výrazy a logicky navázané krátké větičky . Dlouhá souvětí, která se skládají třeba ze 3 a více vět, jsou zbytečně komplikovaná a především složitá na porozumění.

Pokud si svým jazykem a jeho korektností nejste jisti, pověřte známého, aby si váš životopis přečetl a sdělil vám, zda se mu text čte dobře a srozumitelně. Požádejte ho i o případné úpravy. I když s nimi třeba nebudete souhlasit a své CV dle nich neupravíte, budete znát pohled nezávislé osoby. A ten se vždy hodí.

Doplňte váš životopis o průvodní dopis

Průvodní dopis vystihuje vaši motivaci a především představuje personalizovaný text, který danému potenciálnímu zaměstnavateli posíláte.


Výkonný asistent životopis

V tomto dopise mu totiž sdělujete osobně vaši motivaci a zájem o danou pozici. Vysvětlujete také, proč si myslíte, že se pro danou pozici hodíte a proč by si vás měl vybrat. Pokud pošlete váš životopis bez průvodního dopisu, snížíte si šanci na úspěšné přijetí.

Abyste měli nějaké základní informace a tipy , jak průvodní dopis napsat, v bodech níže vám přinášíme vybrané rady, které se vám při jeho psaní budou zcela jistě hodit.

 • Motivační dopis pište přímo konkrétní osobě, která vás bude přijímacím procesem provázet.
 • Sdělte, proč jste nejlepší kandidát pro danou pozici.
 • Uveďte také vaše přednosti a co díky vám daná firma získá, resp. jaký budete představovat přínos.
 • Nezapomeňte také uvést, proč jste si vybrali zrovna danou společnost nebo co se vám na ní líbí.
 • Ukončete tento dopis nějakou výzvou k akci a samozřejmě slušným rozloučením.

Shrnutí: Napište perfektní životopis jako výkonný asistent

Výkonný asistent nebo asistentka v současné době představuje velice významnou a žádanou práci. Společnosti do svého týmu hledají na tuto pozici i brigádníky nebo lidi na volné noze, nicméně častěji se setkáte s full-time pozicí. Práce na plný úvazek však stále dominuje ve velkém.

Ať už budete chtít pracovat na částečný nebo plný úvazek, je potřeba, abyste jako potenciální uchazeč disponoval organizačními a komunikačními schopnostmi. Administrativní složka práce zde zcela jistě bude přítomna také.

Dobře napsaný životopis by tak pro vás měl být jakousi vstupní branou k zisku této pozice u vámi vybrané společnosti. Abychom vám celý článek shrnuli do pár zásadních tipů a doporučení, které si tak můžete jednoduše zopakovat, přikládáme vám jeho hlavní body:

 • Do záhlaví uveďte své jméno a kontaktní údaje. Dejte si pozor na znění vaší e-mailové adresy. Aby vypadala profesionálně, je třeba se vyvarovat jakýchkoliv přezdívek či zdrobnělin vašeho jména.
 • Piště stručně. Nikdo nechce číst zdlouhavá souvětí, ve kterých se může snadno ztratit. Jednoduché věty společně s relevantními informacemi vás posunou o krok blíže k úspěšnému přijetí!
 • Zvolte si vhodnou šablonu, která bude nejvíce vyhovovat vašim preferencím. Funkční šablona dobře vypíchne pracovní zkušenosti a vzdělání. Není podstatné, aby vám její barvy před úpravou vyhovovaly, můžete si je poté změnit.
 • Vložte relevantní a nejvyšší dosažené vzdělání, nezapomínejte také na vaše neukončené současné studium.
 • Co se týče dovedností, uveďte všechny, které si myslíte, že se váží k dané pozici výkonného asistenta společnosti. Zcela jistě nebude chybět e-mailová komunikace, organizace, administrativní podpora, znalost práce s PC nebo zpracovávání dokumentů.
 • Napište k vašemu CV průvodní dopis, ve kterém zmiňujete váš zájem o místo, proč se danou pozici hlásíte, z jakého důvodu by si zaměstnavatel měl vybrat právě vás a v neposlední řadě také uveďte, jaký přínos bude moci váš potenciální zaměstnavatel očekávat při vašem přijetí.
 • Své CV si uložte ve formátu PDF a odešlete jej osobě, která vás celým náborovým procesem provází. Pokud nevíte přesně, co do tohoto e-mailu napsat, můžete se nechat inspirovat tímto článkem .

Často kladené otázky (FAQ)

Může výkonná asistentka pracovat na home-office?

Zcela jistě ano, tato pozice může být prováděna i jako práce z domu. Pracovat v zázemí vašeho domu tak může být velice výhodné a flexibilní, jelikož vám ve většině případů postačí pouze notebook nebo osobní stolní počítač. Jeho zajištění vám může poskytnout i samotný zaměstnavatel.

Je potřeba mít pro práci výkonného asistenta roky praxe?

U některých pracovních nabídek se můžete setkat s vyžadovanou praxí, nicméně většina společností předchozí praxi nevyžaduje. Výkonný asistent nebo asistentka můžete tak pracovat i bez praxe.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis