Asistent správy majetku: Životopis k zajištění asistentské práce na plný úvazek

Asistent správy majetku a nemovitostí mají často rozmanité dovednosti, které mohou využít při pomoci nájemníkům, obyvatelům a správcům nemovitostí. Když se ucházíte o tuto pozici, můžete si připravit životopis asistenta správy majetku, ve kterém uvedete své dovednosti a zkušenosti s poskytováním pomoci při správě, vyřizováním dotazů a prováděním administrativních úkonů.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Napsání životopisu, který prokáže vaše dovednosti v oblasti služeb zákazníkům a zkušenosti se správou nemovitostí, vám může pomoci najít práci v tomto oboru.

📌 Tip: Jsme tu pro vás, abychom vám s tvorbou CVčka pomohli. Použijte předpřipravenou šablonu životopisu, do které vám stačí doplnit své údaje, a budete mít hotovo během několika málo minut!

Chcete z asistentské pozice povýšit? Podívejte se na našeho průvodce psaním CV správce nemovitostí. Jestliže vás lákají i jiná zaměstnání, máme pro vás návody, jak napsat CV pro všechny možné obory. Inspiraci čerpejte třeba v životopisu provozního manažera nebo stavebního dozorce.

Asistent správy majetku životopis

Jaká může být mzda na pracovní pozici asistenta správy majetku?


Jaké je finanční ohodnocení asistentů v oblasti správy majetku? V ČR se průměrný plat na asistentské pozici pohybuje okolo částky 30 774 Kč hrubého měsíčně (zdroj: průměrnéplaty.cz). Můžete si však vydělat nad tuto částku, jedná se totiž jen o orientační průměr. Čím více praxe budete mít, tím více si vyděláte.

💡 Poznámka: Brno nebo Praha, to jsou lokality, kde jsou průměrné platy nejvyšší. Ve velkých městech je také možné získat další výhody, jako je flexibilní pracovní doba nebo možnost práce z domova. Výše platu asistenta rovněž bude záležet na úrovni dosaženého vzdělání, míře pracovních zkušeností, délce pracovního úvazku nebo typu společnosti.

Vytvoření formálně dokonalého životopisu


Stejně jako byste nezačali prezentovat nemovitost od půdy, nemůžete mluvit o správné žádosti o zaměstnání, aniž byste nejprve zvládli kroky k naformátování životopisu.

Vše začíná správným rozvržením životopisu. Pro vás to bude obráceně chronologický životopis, protože prezentuje vaše nejlepší stránky, aniž byste museli chodit kolem horké kaše.

Dále zvažte písmo vašeho životopisu. Musí vypadat reprezentativně, hned vedle nadpisů, okrajů životopisu a dostatku bílého místa, abyste vytvořili atraktivní rozvržení životopisu. Z hlediska písma postačí Arial nebo Calibri nastavené na 11-12 bodů.

Kontaktní údaje, jako je telefonní číslo či e-mail, patří do záhlaví CVčka!


 • Celé jméno a příjemní
 • Telefonní číslo
 • E-mail
 • Bydliště
 • Odkaz na LinkedIn
⚠️ Varování: Společnost by vás měla ocenit na základě vaší dosavadní kariérní dráhy, a nikoliv podle citlivých osobních informací. Proto je do CV raději neuvádějte.

Foto připojit můžete, musí se však jednat o profesionální portrét! Jen tak uděláte fotkou dobrý dojem. Selfíčka a momentky z párky si nechte pro svůj osobní profil na Facebooku.

Asistent správy majetku životopis

Pracovní historie na pozici asistenta a jak napsat CV bez pracovních zkušeností?


V části životopisu věnované zkušenostem můžete zaměstnavatelům ukázat, jak vás vaše zkušenosti připravily na pozici asistenta správce nemovitostí. Popište všechny nemovitosti, které jste spravovali, například bytové komplexy, kondominia nebo sousední leasingové kanceláře. Uveďte podrobnosti o svých povinnostech a úspěších a popište, jak vaše práce pomohla správcům nemovitostí.

Příklad

IC Reality a.s., Praha
Asistent správy majetku
Říjen 2013 až srpen 2017
 • Zodpovědnost za komunikaci s nájemníky, prodejci, inspektory, pojišťovacími makléři, městskými úředníky, zástupci věřitelů a různými dalšími kontakty při správě komerčních nemovitostí v oblasti tří států
 • Vyjednávání s dodavateli s cílem upravit podmínky služeb a kontrolovat náklady na opravy a zároveň udržovat dobré vztahy s dodavateli
 • Řešení nouzových situací, jako jsou prasklá potrubí a výpadky proudu, klidným a profesionálním způsobem
 • Dohled a koordinace projektů na zlepšení stavu nájemníků a renovace společných prostor
 • Vytváření čtvrtletních zpráv kontrolou rozpočtových odchylek, pomáhat správci nemovitostí při přípravě ročních rozpočtů a provádění přehledů nájemného pomocí softwaru Skyline pro správu nemovitostí
 • Vyřizování administrativních povinností, včetně vyplňování smluv o službách, nájemních smluv, inspekčních certifikátů, pojistných smluv, zadávání faktur do platebního softwaru atd.
 • Týdenní setkávání se správcem nemovitostí a generálním ředitelem a kontrola stavu probíhajících oprav, údržby a projektů na zlepšení

Tvorba CVčka na juniorní pozici asistenta

Pokud máte jen malé nebo žádné zkušenosti se správou nemovitostí, popište podobné úkoly a přenositelné dovednosti, které jste získali v jiných zaměstnáních, například v oblasti zákaznického servisu nebo zadávání dat.

Potřebné vzdělání a relevantní odborné kurzy


Většina zaměstnavatelů vyžaduje, aby asistenti správce nemovitostí měli alespoň středoškolské vzdělání s maturitou. Někteří mohou upřednostňovat uchazeče s bakalářským vzděláním v oblasti obchodu, marketingu nebo v příbuzném oboru.

Ve svém životopise uveďte nejvyšší dosažené vzdělání. Uveďte název školy, vysoké školy nebo univerzity, kterou jste navštěvovali. Pokud jste školu absolvovali v posledních třech letech, můžete v životopise uvést data docházky.

Schopnost spolupráce, komunikace, plánování a další potřebné dovednosti


Asistenti správce nemovitostí mají obvykle silné interpersonální dovednosti, proto je důležité tyto vlastnosti zdůraznit ve svém životopise. Kromě toho můžete uvést informace o svých tvrdých dovednostech, abyste zaměstnavatelům ukázali, že máte technické schopnosti, které vám umožní dobře vykonávat danou práci. Do životopisu uveďte šest až deset svých nejlepších dovedností. Zde jsou některé dovednosti relevantní pro asistenty správců nemovitostí:

Tvrdé dovednosti

 • Správa nemovitostí
 • Vedení rozpočtů
 • Fakturace
 • Cenová strategie
 • Řízení zaměstnanců
 • Právní dokumentace
 • Základy účetnictví
 • Vyjednávání o smlouvách
 • Zadávání údajů
 • Řidičský průkaz

Měkké dovednosti

 • Rozvrhování
 • Komunikace
 • Organizace
 • Pozornost věnovaná detailům
 • Řešení problémů
 • Samostatnost
 • Flexibilita

Cizí jazyky nebo počítačové dovednosti aneb doplňkové sekce do CV


Dokonalý životopis by měl být víc než jen součet jeho částí. Pokud z něj personalista odejde s pocitem, že se dozvěděl podrobnosti o skutečném člověku, vaše šance se desetinásobně zvýší.

Přidání několika posledních osobních prvků do životopisu vás může posunout daleko. Mohou mít podobu dodatečných oddílů, jako jsou licence a certifikáty, jazykové znalosti, koníčky a zájmy nebo vášnivé projekty.

Prokážete tak osobní talent a nadšení pro to, co děláte, a zaměstnavatel si vás bude vážit více než pronajímatele, který nepožaduje nájemné na 5 měsíců dopředu.

📌 Tip: Do you need to write your resume in English? No problem. We have you covered! Read our guide in Czech on How to write a perfect English resume.

Profesní shrnutí či kariérní cíl? Co kdy zvolit a jak tento odstavec nejlépe napsat!


Asistent správy majetku životopis


Pod záhlaví napište profesní shrnutí. Tento odstaveček pomůže zaměstnavatelům pochopit, proč jste vhodným kandidátem na pozici asistenta správce nemovitostí. Ve dvou až třech větách popište své zkušenosti, dovednosti a další předpoklady pro danou pozici. Používejte silná akční slovesa, abyste upoutali pozornost zaměstnavatele.

Zde jsou příklady profesních shrnutí pro životopis asistenta správce nemovitostí:

Příklady

Jsem detailně orientovaný asistent správy nemovitostí s osmiletou praxí při správě a řízení více než 150 nájemníků v bytových komplexech i nebytových komerčních prostorách. Mohu nabídnout výjimečné služby zákazníkům a organizační schopnosti s komplexními znalostmi pro obsluhu široké škály nemovitostí.

Jsem organizovaný asistent správce nemovitostí s dvouletou praxí v poskytování pomoci při správě nájemních nemovitostí. Mohu nabídnout prokazatelnou zkušenost s poskytováním vynikajících služeb nájemníkům.

Jsem motivovaný asistent správce nemovitostí s pětiletou zkušeností s dohledem nad nemovitostmi. Jsem odhodlaný využívat organizační a komunikační dovednosti k podpoře správců nemovitostí.

Přizpůsobení CVčka podle nabídky práce a další tipy, jak CV vylepšit


Kromě vašich dosavadních pracovních povinností a příslušných dovedností můžete v životopise uvést i úspěchy, které zaměstnavateli ukáží vaši hodnotu jako zaměstnance. Uveďte informace o úspěších souvisejících s pozicí asistenta správce nemovitostí, abyste vyzdvihli svůj talent a silné stránky. Mezi úspěchy, které můžete v životopise uvést, patří ocenění, která jste obdrželi, pozitivní hodnocení zákazníků, která jste získali, nebo povýšení, které jste obdrželi.

Pokud předložíte životopis bez chyb, můžete zaměstnavateli ukázat své organizační schopnosti a smysl pro detail. Pečlivě si životopis zkontrolujte z hlediska pravopisu, formátování a gramatiky. Dobrým způsobem korektury je dát životopis přečíst důvěryhodnému příteli nebo kolegovi, aby našel případné chyby, které jste mohli přehlédnout.

📌 Tip: Není čeština vaše silná stránka? Dejte svoje CV ke kontrole někomu, kdo měl ve škole z češtiny jedničky!

Motivační dopis vás před vedením společnosti představí v nejlepším světle


Ano, čtete správně. Motivační dopisy pomáhají uchazečům udělat dobrý dojem. Spousta náborářů stále očekává, že nějaký uvidí, takže motivační dopis je rozhodně nezbytný.

Zde je několik tipů, kterými se při psaní motivačního dopisu řiďte:

 • Před začátkem zvolte správný dobrý formát motivačního dopisu.
 • V úvodu motivačního dopisu uveďte název pozice, o kterou se ucházíte, a zmiňte se o tom, jak se na ni hodíte díky svým dosavadním zkušenostem.
 • Podrobně vysvětlete, co by firma mohla získat, kdyby vás zaměstnala na této pozici.
 • Motivační dopis zakončete tím, že jim předložíte tak dobrou nabídku, že by byli blázni, kdyby ji odmítli.

S jak velkým prostorem pracujeme? No, ideální délka motivačního dopisu je obvykle 3-4 odstavce, tedy méně než jedna strana.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Často kladené otázky (FAQ)

Co za práci dělá asistent správy majetku?

Asistent správy nemovitostí spravují společenství budov v nepřítomnosti správců nemovitostí a poskytují také administrativní a kancelářskou podporu. Typický příklad životopisu popisuje povinnosti, jako je vyřizování korespondence v budově, vedení záznamů, vybírání plateb nájemného, pomoc při tvorbě rozpočtu, koordinace akcí pro nájemníky atd. Požadovanými dovednostmi pro tuto práci jsou znalosti v oblasti nemovitostí, vyjednávací a komunikační schopnosti, dobrá počítačová gramotnost a dovednosti v oblasti zákaznického servisu. Od uchazečů o práci asistenta správy nemovitostí lze očekávat, že ve svém životopise uvedou vzdělání v oboru obchodní administrativy.

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis

Vzorové dopisy ke stažení

Šablona motivačního dopisu
Návrh motivačního dopisu
Šablona motivačního dopisu pro studenty - univerzita
Šablona motivačního dopisu pro angažmá