Junior dentální hygienista či dentální hygienista: Životopis, se kterým získáte práci i bez dlouhé pracovní historie

Naučili jste se vše o ústní hygieně a nyní chcete nastartovat svou kariéru u zubaře? Pak potřebujete vytvořit silný životopis junior zubní hygienistky či hygienisty, který zaměstnavateli vykouzlí zářivý úsměv na tváři!

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Abychom vám s tím pomohli, vytvořili jsme pro vás příklad životopisu čerstvého absolventa oboru dentální hygieny a průvodce, který vás krok za krokem naučí, jak napsat vaše vlastní CV.

📌 Tip : Prezentujte se jako profesionál, třebaže nemáte dlouhou praxi. Díky našim předpřipraveným šablonám CV s čistým designem uděláte skvělý dojem! Použijete-li šablonu, pak budou veškeré informace v životopise prezentovány profesionálně a celý obsah bude dobře strukturován tak, aby potenciální zaměstnavatelé, mohli rychle rozpoznat vaše nejdůležitější dovednosti a znalosti.

Příklad životopisu zkušeného zubního hygienika naleznete zde . Na našich stránkách jsou dostupné i další příklady životopisů podle oboru. Nechybí ani ukázky z oblasti stomatologie nebo obecného lékařství.


Dentální hygienista životopis

Kolik si můžete vydělat v oboru dentální hygieny?

Práce dentální hygienistky či dentálního hygienisty je velmi lukrativní, ostatně jako kterákoliv jiná práce ve stomatologii. K dispozici jsou pracovní pozice jak na plný úvazek, tak na zkrácený úvazek, nebo třeba DPP či DPČ. Jako dentální hygienik nebo hygienistka můžete při práci na plný úvazek očekávat základní průměrný plat v hodnotě 45 266 Kč hrubého měsíčně (zdroj: personalka.cz ).

💡 Poznámka : Vyšší odborné vzdělání v oblasti dentální hygieny a dodatečná školení, semináře a kurzy na používání speciálních technik a přístrojů mohou základní plat výrazně navýšit. Také platí, že čím delší je praxe, tím více si můžete vydělat. Také velmi záleží na lokalitě a typu zaměstnavatele.

Jak na životopis odborníka na zubní hygienu krok za krokem?

Struktura, rozvržení a formát životopisu hrají velkou roli v tom, aby si personalisté vašeho životopisu všimli a dočetli jej do konce.

Snažte se o jednoduchý, ale profesionální vzhled, abyste udělali silný první dojem, a uspořádejte stránku tak, aby čtenář snadno zpracoval informace. Následující tipy pro formátování by vám měly pomoci.

Tipy pro formátování životopisu

  • Délka životopisu : Myslíte si, že předložením desetistránkového životopisu uděláte na personalistu dojem? Bohužel není tomu tak... Třebaže máte spoustu dovedností, kterými se můžete pochlubit, personalisté nemají čas číst eseje, takže se snažte být struční - ideální jsou přibližně 2 strany.
  • Písmo a text : Složitá písma jsou nejhorší noční můrou čtenářů a náboráři budou mít problém pochopit vaše sdělení. Používejte jasné jednoduché písmo v barvě, která vynikne na stránce, a text rozdělte pomocí odrážek, aby byl obsah snadno stravitelný.
  • Design a struktura : Rozdělte stránku do přehledných sekcí s nadpisy a ohraničením a umožněte personalistům snadno procházet váš životopis. Design vašeho životopisu by měl být poutavý, ale ne příliš složitý. Udržujte jednoduchý a čistý styl a barevné schéma.
  • Fotografie a obrázky : Třebaže nejste povinni přidávat do životopisu fotografie, ale může to být příjemný způsob, jak dokument oživit. Nevkládejte však obrázky nebo další zbytečné grafické prvky.
📌 Tip : Formátování životopisu tak, aby vypadal profesionálně, může být obtížné a časově náročné. Pokud chcete rychle vytvořit atraktivní životopis, použijte některou z jeho poutavých šablon životopisů .

Struktura životopisu

Při psaní životopisu uveďte níže uvedené sekce:

  • Jméno a kontaktní údaje: uveďte je úplně nahoře, aby náboráři věděli, jak vás kontaktovat.
  • Shrnutí životopisu: poutavý odstavec, který shrnuje vaše nejcennější vlastnosti - umístěte jej blízko horní části životopisu.
  • Vzdělání: Přehled vašeho odborného vzdělání a akademické kvalifikace.
  • Pracovní zkušenosti: uveďte některé nebo všechny své předchozí zaměstnání v obráceném chronologickém pořadí. Pokud nemáte žádné placené zkušenosti, můžete uvést i dobrovolnou práci, odborný výcvik, školní praxi a pracovní stáže na vysoké škole.
  • Část věnovaná dovednostem: bodový seznam vašich nejžádanějších dovedností, který náborovým pracovníkům umožní na první pohled zjistit vaši vhodnost.
  • Další informace: Nepovinná část pro vše, co by mohlo podpořit vaši žádost, například jazykové dovednosti, kurzy a školení, relevantní koníčky a zájmy apod.

Nyní uvádíme, co přesně byste měli do každé z těchto částí svého životopisu zahrnout.

Telefonní číslo, e-mail a další kontaktní údaje patří do záhlaví

Vaše kontaktní údaje musí být aktualizovány. Zkontrolujte je pokaždé, když se ucházíte o novou pracovní pozici.

Na první řádek umístěte své jméno a příjmení společně s akademickým titulem. Tento řádek vám zároveň poslouží jako nadpis celého dokumentu. Napište jej písmem o velikosti 14 bodů a vytučněte.

Na řádek pod nadpisem umístěte podnadpis. Jako ten vám poslouží název pozice, o kterou se ucházíte.

Na další řádky patří telefonní číslo, e-mail, místo bydliště a odkaz na profesní síti LinkedIn. Co do záhlaví naopak nepatří, jsou osobní informace, jako je váš věk, datum narození nebo rodinný stav.

⚠️ Varování : Nezapomeňte používat profesionálně znějící e-mailovou adresu, která obsahuje vaše jméno a příjmení a nikoliv přezdívky či zdrobněliny.

Příklady

Správně
Bc. David Sýkora
Dentální hygienik
234 567 890
david.sykora@platforma.com
České Budějovice
LinkedIn.com/in/davidsykora

Chybně
David Sýkora
Dentální hygienik
Rodinný stav: Ženatý
234 567 890
davidek.medvidek@platforma.com
České Budějovice
LinkedIn.com/in/davidsykora

Nejvyšší dosažené vzdělání a jak jej nejlépe popsat

Dbejte na to, aby vzdělávání bylo ve vašem životopise junior zubního hygienika či hygieničky prioritou.

📌 Tip : Jestliže se můžete pochlubit dlouhodobější praxí z prostředí stomatologie, pracovní stáží nebo pracujete už několik let a máte za sebou několik solidních pozic, uveďte své vzdělání až za praxí hygienika.

Další údaje, které je třeba uvést v sekci věnované vzdělání:
  • Škola, kterou jste absolvovali, místo školy
  • Hlavní obor
  • Roky studia
  • Hlavní náplň studia

Příklad

Masarykova univerzita v Brně
Bakalářský titul Dentální hygiena
2020 až 2023
  • Průběžná i závěrečná odborná praxe na klinice zubního lékařství a ortodoncie
  • Edukace v práci dentální hygienistky

Pracovní zkušenosti a odbornou praxi podrobně rozepište

Přiložte úplnou pracovní historii svých předchozích pozic v oblasti zubního lékařství a péče o zuby, včetně dat a míst. Uveďte je v obráceném chronologickém pořadí.

U každého zaměstnání uveďte zaměstnavatele, pracovní pozici a rok zaměstnání. Dále pod každou zkušeností uveďte stručný popis, který bude obsahovat vaše povinnosti a způsob, jakým jste v dané pozici využili své dovednosti.


Dentální hygienista životopis

Příklad

Zubní ordinace Dental KlikaDent s.r.o., Praha 3
Dentální hygienistka, praxe v rámci nepovinné pracovní stáže
Leden 2022 až červen 2022
  • Poskytování preventivní a léčebné péče o klienty ordinace
  • Posuzování zdraví zubů a parodontu a provádění screeningů dutiny ústní
  • Léčení zánětu dásní, parodontitidy a dalších onemocnění zubů a dásní
  • Provádění edukace pacientů v oblasti čištění zubů, používání zubní nitě a další domácí péče o zuby

Jste úplně bez pracovní historie? Postupujte následovně!

Jestliže nemáte pracovní historii, věnujte se své odborné praxi a popište výcvik, který jste absolvovali ve škole. Další možností je volba funkčního formátu. V takovém případě se můžete věnovat svým dovednostem a dosaženému vzdělání.

Jako junior dentální hygienistka budete často nejprve pracovat na nižších nebo základních pozicích. To znamená, že není vyžadována žádná předchozí praxe kromě odborného výcviku ze školy.

V tomto případě je důležité zdůraznit své osobní vlastnosti a měkké dovednosti. Mezi nejžádanější vlastnosti pro roli junior dentální hygienistky patří komunikační dovednosti, pečlivost a týmová spolupráce.

Zamyslete se nad svými zkušenostmi z jiných rolí nebo dobrovolnické práce. Vyberte příklady, které tyto dovednosti prokazují.

Například jako administrativní dobrovolník v charitativní organizaci byste mohli vyzdvihnout kancelářské a organizační dovednosti, které jste si osvojili.

Pokud jste absolvovali externí stáž v zubní ordinaci, uveďte to ve svém životopise. Vyzdvihnete tak svou motivaci a snahu uspět v kariéře dentální hygienistky.

Buďte kreativní při využívání svých předchozích zkušeností a přizpůsobte je práci, o kterou se ucházíte. Vyberte si klíčová slova použitá v personální specifikaci a ujistěte se, že jste je pokryli.

Nakombinujte své nejlepší dovednosti z oblasti zubní hygieny

Dentální hygienici a hygienistky potřebují soubor dovedností, který zahrnuje jak tvrdé, tak měkké dovednosti. Zaměstnavatelé budou chtít vidět, že máte požadované technické (tvrdé) dovednosti související s čištěním a ošetřováním zubů, ale budou chtít vidět i to, že máte měkké dovednosti potřebné pro dobrou spolupráci s pacienty a ostatními členy ošetřovatelského a lékařského týmu.

Zde je několik klíčových dovedností, které byste měli uvést ve svém životopise dentální hygienistky:

Tvrdé dovednosti

  • Provádění úkonů ústní hygieny včetně čištění zubů, odstraňování zubního plaku a kamene a odstraňování parodontálního kamene.
  • Edukace pacientů v oblasti zdravé domácí péče o zuby
  • Provádění a interpretování diagnostických rentgenových snímků
  • Používání ručních a sonických nástrojů na odstraňování zubního kamene
  • Aplikování fluoridového ošetření a pečetidla
  • Znalost práce se stomatologickým plánovacím softwarem včetně Dentrix, Lighthouse 360, Solutionreach, EagleSoft a PracticeWorks.

Specifické technické dovednosti, techniky a obsluha přístrojů

  • Ústní profylaxe: Procedura prováděná za účelem odstranění zubního kamene a nahromaděného plaku z povrchu zubů a zubů skrytých mezi nimi a pod dásněmi.
  • Vedení parodontologických karet: Přesné zaznamenávání stavu zubů a dásní pacientů.
  • Kosmetické bělení zubů: Kosmetické ošetření, které spočívá v bělení zubů pacienta, aby byly bělejší.
  • Kyretáž měkkých tkání: Použití speciálního nástroje k účinnému odstranění kolonií bakterií v parodontální kapse a léčbě parodontózy.
  • Screening dutiny ústní: Fyzikální a vizuální vyšetření dutiny ústní a spojovacích tkání pacienta za účelem zjištění abnormalit.

Měkké dovednosti

  • Komunikace
  • Organizace
  • Preciznost a pečlivost
  • Orientace na výsledek
  • Profesionální vystupování
  • Kritické myšlení
  • Řešení problémů
  • Obsluha zákazníků
  • Emoční inteligence
  • Aktivní naslouchání

Doplňkové sekce ke zvýšení kvalifikace

Jakékoli další oddíly, které zahrnete, učiní váš životopis jedinečným. Příkladem mohou být jazykové dovednosti, počítačové dovednosti, členství a afiliace v profesních organizacích, zkušenosti ve výzkumu, publikace nebo ocenění. Dále pak například absolvované odborné kurzy a školení nebo zájmy a záliby. Další informace byste však měli uvádět pouze v případě, že jsou relevantní pro pozici, o kterou se ucházíte.

Zájmy a záliby

Pokud se ucházíte o základní nebo juniorskou pozici v zubním lékařství, může vám tato část poskytnout užitečné informace.

Lze ji zahrnout, pokud nemáte žádné nebo jen omezené praktické zkušenosti v oboru zubního lékařství a dentální hygieny. Zamyslete se nad tím, jaké přenositelné dovednosti jste díky svým koníčkům získali.

Příkladem může být manuální zručnost z řemeslných aktivit nebo vůdčí schopnosti z trénování fotbalového týmu.

Profesní shrnutí, ve kterém shrnete své odborné dovednosti, zkušenosti a silné stránky

Tato část slouží jako váš osobní profil. Je to první věc, kterou potenciální zaměstnavatel nebo personalista čte. Jedná se o poutavý odstavec, který shrnuje vaše nejcennější dovednosti, zkušenosti a vlastnosti. Profesní shrnutí umístěte do horní části životopisu.

Shrnutí životopisu je nejlepší volbou, pokud máte předchozí zkušenosti v oboru zubního lékařství. Pokud vám chybí odborné zkušenosti, použijte místo nich kariérní cíl.

Dobrý profil musí být poutavý a působivý. Nezapomeňte používat aktivní slova a jasně zdůraznit své kariérní úspěchy.


Dentální hygienista životopis

Příklady

Správně
Jsem ambiciózní dentální hygienistka s více než 800 hodinami odborného výcviku a absolvovanou pracovní stáží v soukromé zubní klinice v době trvání 6 měsíců. Kromě zajištění preventivní, léčebné a edukační péče v oblasti orální hygieny mohu nabídnout certifikované oprávnění k používání inovativní bělicí metody SparklixPro a znalosti v oblasti dalších moderních technik bělení zubů. Jsem časově flexibilní a nechybní mi ochota učit se nové věci.

Tento příklad poskytuje konkrétnější informace. Popisuje také klíčový úspěch a zájem o získávání znalostí v oblasti dentální hygieny. Zahrnutí očíslovaných faktů upoutá pozornost čtenáře a vytvoří profesionální dojem.

Kandidátka se velmi profesionálně prezentuje a to i bez dlouhé profesní historie. Namísto pracovních zkušeností uvádí absolvovanou praxi při škole a také pracovní stáž.

Chybně
Právš jsem dokončila studium dentální hygieny. Dovedu ošetřit pacienty a poskytnout jim péči v oblasti ústní hygieny. Mám zájem pokračovat ve své kariéře a rozvíjet své dovednosti jako dentální hygienistka.

Tento příklad neuvádí žádnou konkrétní stomatologickou terminologii. Rovněž nevysvětluje, jakému směru nebo specializaci se uchazečka hodlá věnovat.

Rady & tipy, jak vyleštit životopis dentální hygienistky k blyštivé dokonalosti!

Při hledání zaměstnání je životopis vaším hlavním prodejním nástrojem. Na relativně malém prostoru prokazujete, že máte dovednosti a kvalifikaci, které jsou pro danou práci potřebné. Chcete-li zapůsobit na personalisty v zubních ordinacích, musíte svůj životopis doladit tak, aby vynikla vaše kvalifikace, specializace, související pracovní zkušenosti, technické dovednosti a schopnost spolupracovat s ostatními.

Níže se s vámi podělíme o zaručené tipy, jak toho dosáhnout:

Přizpůsobte CV popisu práce:
Při tvorbě životopisu vybírejte klíčová slova a fráze z popisu práce. Pokuste se je zapracovat do životopisu nebo motivačního dopisu. Abyste měli co největší šanci na úspěch, musíte svůj životopis přizpůsobit každé pozici, o kterou se ucházíte.

Zahrňte detaily: Chcete-li prokázat své znalosti zubní hygieny, použijte podrobné popisy. Buďte konkrétní při používání klíčové terminologie. Jasné pochopení příslušných úkolů zapůsobí na vašeho potenciálního zaměstnavatele.

Vylučte osobní informace: Není třeba uvádět osobní údaje, jako je datum narození, pohlaví nebo rodinný stav. Naopak fotografie není zbytečná, můžete ji připojit. Nicméně musí se jednat o profesionální portrét. V životopise nemusíte uvádět svůj zdravotní stav ani zdravotní postižení.

Použijte formát PDF: Uložení životopisu ve formátu PDF zajistí, že veškeré formátování zůstane stejné. To znamená, že se správně zobrazí při otevření na jakémkoli zařízení, například na chytrém telefonu nebo notebooku. Bude tak vypadat profesionálně.

Kontrolujte : Než životopis odešlete, ujistěte se, že neobsahuje žádné pravopisné nebo stylistické chyby, překlepy a typografické hrubky.

Rekapitulujeme: Shrnutí hlavních bodů článku

  • Nejprve si zvolte nejvhodnější formát životopisu. Jako začínající dentální hygienistka bude nejvhodnější obráceně chronologický nebo funkční formát.
  • Kontaktní údaje vložte do záhlaví dokumentu.
  • Vytvořte poutavé profesní shrnutí.
  • Pokračujte nejvyšším dosaženým vzděláním.
  • U každé pozice zdůrazněte své klíčové odpovědnosti a úspěchy, kterých jste během ní dosáhli.
  • Nakombinujte do CV nejvhodnější dovednosti začínající dentální hygienistky.
  • Vložte doplňkové sekce, kterými zvýšíte svou hodnotu na trhu práce.

Napsat životopis v oboru zubní hygieny může být náročné, ale dodržení výše uvedených kroků vám zajistí, že budete mít spoustu pohovorů.

📌 Tip : Pokud chcete proces urychlit a použít atraktivní profesionální šablonu , vyzkoušejte naše moderní vzory životopisů.

Vyjádřete svůj zájem o pozici v motivačním dopise!

Motivační dopis je dobrým způsobem, jak svůj životopis přizpůsobit. Je to vaše příležitost vytvořit u čtenáře pozitivní první dojem.

Je to příležitost vysvětlit vaše profesní motivace a zájem o oblast zubní hygieny. Můžete také ukázat, jak můžete přispět pracovišti, na které se hlásíte.


Dentální hygienista životopis

Často kladené otázky (FAQ)

Co přesně dělá diplomovaná dentální hygienistka či hygienista?

Dentální hygienistka poskytuje širokou škálu preventivní péče o zuby a podporuje pacienty všech věkových kategorií v péči o zuby a dásně.

Jejich povinnosti sahají od poskytování obecných rad ohledně péče o zuby a stravy až po provádění ošetření, která odstraňují zubní plak, zabraňují dalšímu poškození a zlepšují vzhled i zdraví zubů a dásní.

Ačkoli většinou pracují v soukromých ordinacích a stomatologických ordinacích, existují také specializované příležitosti v nemocnicích a také v ozbrojených silách ČR.

Mezi další úkoly a povinnosti dentální hygienička patří např.:

  • Čištění a leštění zubů
  • Používání antibakteriálních materiálů, které pomáhají snižovat kazivost zubů a předcházet jí
  • Podávání lokální anestezie (pod dohledem zubního lékaře)
  • Předvádění správných metod čištění zubů kartáčkem a zubní nití
  • Nanášení pečetí a lokálních fluoridů na ochranu zubů
  • Sterilizace zubních nástrojů
  • Provádění screeningových a monitorovacích postupů k posouzení zdravotního stavu pacientů
  • Pořizování rentgenových snímků a otisků zubů

Jaké jsou požadavky k výkonu povolání dentální hygienistky?

Když se ucházíte o pozici dentální hygienistky, nezapomeňte rozvést své povinnosti, abyste zdůraznili, jakou hodnotu můžete přinést své budoucí roli.

Například místo toho, abyste řekli, že jste čistili zuby, vysvětlete, jak jste zručně odstraňovali zubní plak a další nečistoty.

Vedle relevantní pracovní historie byste měli zdůraznit také své komunikační a interpersonální dovednosti.

Měkké dovednosti jsou pro zubního asistenta nebo dentální hygienistku obzvláště důležité. Tyto pozice jsou zaměřeny na zákazníka.

Klíčovým aspektem této práce je udržet pacienty v klidu a pohodlí. Zdůrazněte své schopnosti empatie a komunikace s ostatními.

Dentální hygienisté sice nepotřebují lékařské ani stomatologické vzdělání, nicméně budete muset uvést své vzdělání a certifikace v oblasti dentální hygieny.

V čem se životopis zubní hygienistky liší od ostatních?

Dobrý životopis dentální hygienistky prokazuje jak technickou zdatnost, tak schopnost dobře spolupracovat s klienty a spolupracovníky. Vzhledem k tomu, že pro mnoho lidí jsou stomatologické zákroky stresující, měli by uchazeči o práci dentální hygienistky být schopni prokázat, že dokážou využít celý soubor svých dovedností, aby zajistili pacientům pohodlí a zvýšili šanci na dodržování předpisů.

Dentální hygienisté musí být také schopni prokázat, že mají zákonem požadované odborné oprávnění a příslušná osvědčení. Uspořádat životopis s tolika různými požadavky může být náročné.

Hledejte příležitosti, jak v celém životopise použít klíčová slova z popisu práce v nabídce zaměstnání. Tím zvýšíte své šance na zdůraznění těchto dovedností a kvalifikací.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis

Vzorové dopisy ke stažení

Šablona motivačního dopisu
Návrh motivačního dopisu
Šablona motivačního dopisu pro studenty - univerzita
Šablona motivačního dopisu pro angažmá