Životopis grafický designér | Navrhněte svoje profesionální CV

Když hledáte práci v oboru grafického designu, potřebujete působivý životopis, který vynikne z davu. K upoutání personalistů však nestačí pouze atraktivní formát, potřebujete také přesvědčivý obsah, který zdůrazní, jak jste pro zaměstnavatele cenní.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Vzor životopisu grafického designéra

Kontaktní údaje
Meno: Jan Grafo
Adresa: Moskevská 12, Praha 101 00
Email:   grafo.jan@gmail.com
Telefon: +420 725 738 495
Blog:  www.artportfolio.com /grafojan
https://www.linkedin.com/in/jangrafo

Profesní shrnutí

Grafický designér s dlouholetými zkušenostmi v oblasti webdesignu (sociální sítě, blogy, webové stránky) a tisku (plakáty, brožury, letáky). Ovládám celou řadu programů DTP/CAD: Photoshop, Illustrator, InDesign, SketchUp a další. Mám za sebou mnoho projektů pro významné klienty. V mém portfoliu najdete více než 300 vizualizací.

Pracovní zkušenosti a praxe

2017 - 2021: Agentúra Grafcom, Kotlářská 9, 10100 Praha
Pozice: Vedoucí grafik
Náplň práce: Validace všech typů vizuálů (katalogy, letáky, plakáty, vizitky atd.).
Vyhodnocování kreativních konceptů podle zadání klienta a rozpočtových omezení. Vedení kreativního oddělení.
Úspěchy: Vítězství v soutěži Webdesignová kampaň roku 2018 a 2019 s kampaní na pivo Steiger a robotický vysavač Eta

Vzdělání

2014 – 2017: Prague City University, Praha 2-Vinohrady
Studijný program: BA Graphic Design
Diplomový projekt: Design and society

Dovednosti

Výborná znalost specializovaného a DTP softwaru (InDesign, Adobe Suite, Illustrator CC).
Kolorimetrie a Typografie: pokročilá znalost
Vytváření digitálních médií
Tvorba loga a letáků
Retušování obrázků

Další dovednosti

Kreativita, důslednost a samostatnost, schopnost přenést myšlenku do obrazu, informovanost o obchodních záležitostech

Jazyky

Čeština: mateřský jazyk
Angličtina: Odborník, C2

Zájmy

Tvořivé a kreativní techniky, turistika, cyklistika, divadlo

Životopis grafického designéra by měl mít obsah i styl, aby si vás všimli při hledání nejlepších pracovních míst pro grafické designéry. Kromě pouhého uvedení typů programů, které znáte, a vašich pracovních zkušeností musíte sdělit hodnotu, kterou byste dané společnosti přinesli.

Pokud chcete vzbudit zájem personalistů a vyniknout v konkurenci, měli byste se snažit předvést své dovednosti a úspěchy a zároveň dodržovat osvědčené postupy psaní. S tím vám můžeme pomoci, v tomto článku vám pomůžeme vytvořit dokonalý životopis pro pozici grafického designéra.

Pracovní sazby a platy pro grafické designéry

V roku 2021 byl průměrný plat na pozici graphic designer v Česku 42 778 Kč za měsíc. Průměrný měsíční plat grafického dizajnéra se liší v závislosti na jeho odborných zkušenostech, dovednostech a vzdělání.

Jak napsat životopis pro pozici v oblasti grafický design

V umělecké oblasti je forma životopisu obzvláště důležitá, protože prokazuje vaše know-how v dané oblasti

. Dávejte si však pozor, abyste obsah příliš neignorovali. Dbejte zejména na gramatiku a typografii (sjednoťte používání/nepoužívání teček na konci řádků).


životopis grafický designér

Kontaktní informace | Všechny podstatné údaje v záhlaví životopisu

Napsání záhlaví životopisu se nezdá jako velká věc, ale je to první věc, které si personalista všimne. I když jste možná nadšenec do designu, nebudou při čtení přikládat větší význam vizuální stránce než vašim kontaktním údajům.

💡 Záhlaví vašeho životopisu by mělo náborovému pracovníkovi umožnit, aby vás na první pohled identifikoval a rychle našel vaše kontakty, pokud ho váš profil zaujme.

Jako grafický designér máte pravděpodobně portfolio, které byste mohli předložit. V tomto případě uveďte adresu svých webových stránek. Stejným způsobem můžete uvést i odkaz na svůj profil na síti LinkedIn. Vaše webové stránky nebo online portfolio by měly být snadno čitelné a zapamatovatelné.

Zde je příklad, který můžete použít a přizpůsobit ho svým kontaktním údajům.

Příklad

Meno: Pavel Mercír

Adresa: Madridská 6, Praha 101 00

Email: pavel.mercir@gmail.com

Telefon: +420 725 738 495

Blog: www.artportfolio.com/pavelmercir

https://www.linkedin.com/in/pavelmercir

Mám do životopisu grafického dizajnéra uvést fotografii?

Fotografie v životopise je prvek, který může vzbudit zvědavost náboráře a přimět ho, aby se o vás dozvěděl více. Měl by zvýšit vaši hodnotu a umožnit vám odlišit se od ostatních uchazečů o zaměstnání.

SPRÁVNÝ
Ujistěte se, že jste vybrali dobrou fotografii. Když se ucházíte o zaměstnání, měl by být obrázek kvalitní. Preferujte přirozený přístup, pokud možno usměvavý, přátelský, profesionální, dynamický a pozitivní. Buďte sami sebou a zároveň se snažte vypadat tak, jak se na danou práci hodí. Doporučuje se vyfotit speciálně pro tuto příležitost. Profesionální fotografie není fotografie z večírku, svatby nebo z poslední školní slavnosti.

📌 Fotografii můžete samozřejmě vyretušovat a zařadit ji do životopisu. Obrázek můžete oříznout, mírně upravit kontrast, jas nebo sytost barev nebo přidat fotografický filtr. Máte několik možností, jak fotografii do životopisu začlenit. Můžete zvolit klasický formát (průkaz totožnosti), ale nic vám nebrání formát fotografie změnit. Více o tom, jak by měla vypadat dobrá fotografie v životopise, se dočtete v tomto článku https://cvvzor.com/zivotopis-fotka/ .

Profesní shrnutí: Krátká prezentace vašeho profilu

Dobře promyšlené profesní shrnutí výrazně zvyšuje kvalitu vašeho životopisu. Shrnutí vašich silných stránek a motivací pro nástup do společnosti představuje skutečný úvod k vašemu životopisu a usnadňuje všem uchazečům jeho čtení.

Zde se dozvíte, jak připravit dokonale profesionální shrnutí na začátku životopisu:

 • Napište upoutávku na konci psaní, až budete mít všechny informace v životopise.
 • Neomezujte se na 3-4 krátké, ale výstižné věty.
 • Uveďte pouze ty dovednosti, které odpovídají očekáváním zaměstnavatele.
 • Neváhejte uvést čísla a nástroje/techniky, které ovládáte. Dobře promyšlený slogan výrazně zvyšuje kvalitu vašeho životopisu. Shrnutí vašich silných stránek a motivací pro nástup do společnosti je skutečným úvodem k vaší žádosti a usnadňuje všem uchazečům čtení vašeho životopisu.

Příklad

SPRÁVNÝ
Grafický designér s dvouletou praxí v oblasti webdesignu (sociální sítě, blogy, webové stránky) a tisku (plakáty, brožury, letáky). Mám na svém kontě více než 300 vizualizací, takže mám potřebné know-how, abych se stal garantem vizuální identity společnosti XZ. Ovládám širokou škálu programů DTP/CAD: Photoshop, Illustrator, InDesign, SketchUp a další.

🎁 Svůj zájem o pozici grafika můžete prokázat i bez zkušeností. Mluvte o nástrojích, které znáte, a vysvětlete, že vás práce společnosti skutečně zajímá. Uveďte název společnosti a pokuste se ukázat, jaký přínos bude mít vaše přítomnost pro zaměstnavatele.

Příklad z profilu absolventa

SPRÁVNÝ
Jsem studentkou oboru Grafický design na Univerzite Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a výborně ovládám software Adobe Creative Suite (Illustrator, InDesign a Photoshop). S nadšením se věnuji digitální tvorbě a ráda bych uplatnila různé dovednosti ve vaši společnosti XY, které jsem získala během prvního ročníku studia, na stáži v CZECHDESIGN.

životopis grafický designér
životopis grafický designér

Popište své profesní zkušenosti a prax grafického designéra

Z pohledu náboráře je tato část nejdůležitější: vaše profesní zkušenosti. Nespadněte do pasti obecnosti, představte své poslání a úspěchy tak, aby odpovídaly profilu, který společnost hledá . Zdůrazněte svou kreativitu, důslednost a samostatnost, což jsou měkké dovednosti, které jsou u grafických designérů žádané. Uveďte typy vizuálů, které jste vytvořili, a komunikační kanály, které jste použili (televize, sociální sítě, tisk atd.), abyste aplikaci dodali kontext. Doporučujeme používat číslice a příklady.

⚠️ Ukažte, že máte vlastnosti uvedené v inzerátu, ale snažte se nekopírovat a nevkládat přesná slova uvedená v nabídce. To může způsobit nespolehlivost vašeho životopisu.

Příklad části pracovní zkušenosti a praxe

08/2019-09/2021

Pozice:

Náplň práce:

Agentúra Grafcom, Kotlářská 9, 10100 Praha

Grafik

 • Vypracování všech typů vizuálů (katalogy, letáky, plakáty, vizitky atd.) v dohodnutých termínech.
 • Vyhodnocování kreativních konceptů podle zadání klienta a rozpočtových omezení.
 • Přispívání k nápadům na schůzkách v rámci kreativního oddělení.
 • Podpora při tvorbě vizuálních kampaní (tištěných, digitálních, televizních, na sociálních sítích...).
 • Zajišťování následné výroby grafických podkladů ve spolupráci s týmem 10 lidí.
 • Vytváření prezentací pro umělecké vedení (celkem 50 prezentací).

Pokud nemáte zkušenosti…

Pokud nemáte příliš rozsáhlé zkušenosti, neváhejte se zmínit o stážích nebo příležitostných pracích, které vám pomohou prokázat vlastnosti, které se od uchazečů o danou pozici očekávají. Zamyslete se nad úkoly, které jste splnili, a pokuste se najít čísla nebo příklady úspěchů, které dokládají vaše schopnosti grafického designéra.

Příklad praxe čerstvého absolventa

03/2021-09/2021

Pozice:

Náplň práce:

Agentúra Grafcom, Kotlářská 9, 10100 Praha

Stáž v oblasti vizuální komunikace

 • Vytvoření tiskových a webových vizuálů (celkem 30 vizuálů).
 • Pod dohledem ředitele stáže realizace strategie webového marketingu (díky této strategii se zvýšil prodej klienta o 10 %).
 • Navrhování maket pro prezentační webové stránky (15 maket navržených během stáže).


životopis grafický designér

Vzdělání: jak uvést své akademické vzdělání

Pro grafické designéry je však často předpokladem pro získání zaměstnání diplom z výtvarného umění nebo designu. Kromě znalosti softwaru chtějí mít zaměstnavatelé jistotu, že rozumíte teorii grafického designu, umění a vizuálnímu vnímání lidí.

Čím více zkušeností máte, tím méně je tato část důležitá.Pokud již máte dlouholeté zkušenosti a odborné znalosti v oblasti grafického designu, nemusíte v této části podrobně popisovat své vzdělání.

Příklad části vzdělání

09/2017-01/2021

Studijný program:

Diplomový projekt:


Prague City University, Praha 2-Vinohrady

BA Graphic Design

Things Need People

Typografie a firemní identita


📌 Jste-li čerstvým absolventem vysoké nebo střední školy, měla by být tato část více popisná: obor a preferované předměty, studijní ocenění a vyznamenání, hlavní předměty a mimoškolní aktivity.

Příklad akademického vzdělání čerstvého absolventa

09/2018-06/2021 Bakalářsk ý program:

Významné milníky:


Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Grafický design

 • Titul získaný s vyznamenáním
 • Vítězství v regionální soutěži o design 2020 (téma "Minimalismus online")
 • Oblíbené předměty: kreativní výzkum, design identity
 • Vytvoření plakátů, které institut používá pro den otevřených dveří


životopis grafický designér

Nejlepší dovednosti v oblasti grafického designu pro váš životopis

Klíčové odborné znalosti a dovednosti, tzv. hard skills grafického designéra:

 • Výborná znalost specializovaného a DTP softwaru (InDesign, Adobe Suite, Illustrator CC).
 • Kolorimetrie
 • Typografie
 • Vytváření digitálních médií
 • Tvorba loga a letáků
 • Retušování obrázků
 • Znalost procesu animace
 • 3D design
 • Základní znalost Html/CSS

Měkké dovednosti, díky kterým zaujmete na pozici grafického dizajnéra:

 • Kreativita
 • Důslednost a samostatnost
 • Schopnost přenést myšlenku do obrazu
 • Informovanost o obchodních záležitostech
 • Time management
 • Zvědavost
 • Komunikační dovednosti
 • zájem o digitální technologie a inovace

Další části životopisu grafického designéra

💡Grafický designér musí být velmi dobře obeznámen s novými technologiemi, protože tato profese se neustále vyvíjí, pokud jde o nástroje, komunikační techniky a trendy.

Grafický designér se proto musí přizpůsobit a naučit se používat nové softvéry. Za tímto účelem se mohou školit interně v rámci společnosti nebo se mohou školit o nástrojích sami. Musí se seznámit s novými technikami výroby médií, jako je například 3D tiskárna, aby získali technické dovednosti, které jim v určitých strukturách umožní lépe porozumět problémům spojeným s realizací jejich nápadů a výtvorů.

Počítačové dovednosti

Uveďte nástroje, které používáte, a úroveň své praxe s nimi a doložte je údaji a příklady projektů.

Příklad: "8 let praxe s Photoshopem na různých projektech - pokročilá úroveň + odkaz na portfolio".

📌Pokud ovládáte určitý software, může to být vaše silná stránka v aplikaci; například ovládání modelovacího softwaru, jako je Sketch, může být přidanou hodnotou.

Nejznámější programy v oblasti grafického designu:

 • Photoshop
 • Illustrator
 • Indesign
 • Sketch
 • ProCreate

Jazyky

Jazyky nejsou odborností grafických designérů. Angličtina je však obvykle vyžadována pro práci grafika, zejména na webu. Možná budete muset sepsat životopis v angličtině (a k němu průvodní dopis v angličtině).

SPRÁVNÝ
Pokud nemluvíte žádným cizím jazykem, můžete svou úroveň angličtiny uvést v části dovednosti. Pokud jich ovládáte více, je dobré věnovat část životopisu cizím jazykům.

Dělení jazykových úrovní podle klasického označení:

 • Úplný začátečník (A1)
 • Začátečníci (A2)
 • Středně pokročilý (B1)
 • Pokročilé (B2)
 • Profesionální (C1)
 • Odborník (C2)

Portfolio a grafické práce

Pro mnoho personalistů je portfolio grafického designéra důležitější než cokoliv v životopise.

Vaše portfolio se nemusí omezovat jen na úkoly z práce. Pokud začínáte nebo procházíte obdobím nezaměstnanosti, nezapomeňte, že design je obor, ve kterém nejste omezeni ochotou někoho jiného dát vám práci. Můžete začít pracovat samostatně, aniž byste měli zkušenosti nebo dokonce pověření.

💡Pokud budete jednat svědomitě jako osoba samostatně výdělečně činná, můžete i v případě, že jste nezaměstnaní, vytvořit úžasné projekty pro své portfolio. Absolvujte bezplatné technologické nebo kreativní kurzy online nebo ve třídě, plňte úkoly pro imaginárního klienta, rozvíjejte své kreativní dovednosti a rozšiřujte své portfolio.

Čím více hodin a projektů odpracuje, tím větší je pravděpodobnost, že svou prací zaujmete potenciálního manažera pro nábor zaměstnanců. Ve většině profesí nemáte takový vliv, když začnete pracovat v oboru.


životopis grafický designér

Tipy pro optimalizaci životopisu grafického designéra

📌 5 důležitých bodů při tvorbě životopisu grafického designéra

 • Upravte si životopis designéra na míru: na tuto velmi kreativní práci nemůžete podat neosobní žádost. Předveďte své schopnosti grafického designéra vytvořením originálního životopisu, který bude přizpůsoben pracovní pozici, o kterou se ucházíte.
 • Buďte přesní a věcní: není třeba vyjmenovávat všechny vaše úspěchy. Chcete-li přesvědčit svého budoucího zaměstnavatele, vyberte si ty nejdůležitější projekty.
 • Zdůrazněte své technické dovednosti: pokud jste obzvláště dobří v určitých nástrojích a softwaru pro grafický design, zdůrazněte to v popisu svých předchozích zkušeností nebo v části věnované dovednostem.
 • Ilustrace k životopisu: pokud máte webové stránky nebo online portfolio, nezapomeňte na ně uvést odkaz ve svých kontaktních údajích: poskytne to konkrétní přehled vašich úspěchů a odliší vás to od ostatních uchazečů.
 • Ukažte svůj umělecký talent a zvídavost: tyto osobní vlastnosti, stejně jako schopnost naslouchat a týmový duch, jsou nezbytné pro úspěšnou kariéru grafického designéra.

Shrnutí: Napište dokonalý životopis pro práci v oboru grafického designu

Jako grafický designér víte, jak spojit krásu s funkčností. Rozumíte rovnováze mezi přenesením informací na stránku a vytvořením atraktivního designu. Příjemné grafické ztvárnění je důležité pro všechny životopisy, ale pro designéra je obzvláště důležité.

Nepochybně jste viděli, jak je internet zahlcený obecnými návody na životopisy a rigidními "pravidly životopisů". Ta často neberou v úvahu skutečné rozdíly, které existují podle odvětví a kariérní fáze. Potřebujete průvodce životopisem, který bude speciálně přizpůsoben vaší realitě grafického designéra.

Mnoho lidí považuje životopis za komplexní shrnutí své práce a snaží se do něj zahrnout vše, co kdy udělali na jakékoliv pracovní pozici nebo projektu. Životopis by však měl být cílený: je to přizpůsobený, zkrácený dokument šitý na míru tak, aby ukázal, proč by vás měl zaměstnavatel přijmout. Udělejte ze svého životopisu spíše krásnou reklamu na své klíčové dovednosti a úspěchy než dlouhý přehled všech svých předchozích pracovních povinností.

Doplňte svůj životopis motivačním dopisem

Čtou personalisté motivační dopisy? Někteří ano a čtou je pečlivě. A někteří ne - nevěnují pozornost tomu, co se v motivačním dopise píše. Protože nikdy nevíte, musíte se chovat tak, jako by si každý personalista mohl vážit vašeho motivačního dopisu. Vytvořte ho pečlivě.

Stejně jako u životopisu, i u motivačního dopisu designéra musíte věnovat pozornost dobře stylizovanému vzhledu. Jednoduché, ale efektivní použití barev a jedinečné formátování jsou nezbytné pro prezentaci vaší kreativity ještě předtím, než se dostanete k obsahu dopisu . Pokud se hlásíte do vysoce kreativní společnosti nebo odvětví, vaše podklady by měly být nápadné (ne obyčejné).

Naproti tomu obchodní svět často dává přednost obyčejnosti. Při běžné práci grafika stačí, aby vaše podklady byly čisté, čitelné a esteticky příjemné (nikoli umělecká díla). Používejte dostatek bílého místa a dbejte na intuitivní vizuální skenování.

📌Motivační dopis by měl doplnit váš životopis tím, že vám umožní rozšířit relevantní pracovní zkušenosti. V životopise často není dostatek místa na podrobné popsání toho, jak jste zvládali konkrétní situace nebo pracoviště, a motivační dopis vám dává možnost předvést klíčové dovednosti pro práci, o kterou se ucházíte (například ty, o kterých jsme psali výše).

Obecným účelem motivačního dopisu je:

 • Prokázat svůj zájem o společnost nebo pracovní pozici.
 • Vyzdvihnout 2-3 konkrétní dovednosti nebo oblasti odborných znalostí.
 • V případě potřeby vám dát příležitost vysvětlit případné okolnosti, kvůli kterým váš životopis vypadá neobvykle.

životopis grafický designér

FAQs

Jaká je správná délka životopisu? Může životopis přesáhnout 3 strany A4?

Životopis by neměl být delší než jedna strana A4.

Je nutné do životopisu grafického designéra zahrnout portfolio?

Ano, portfolio je nedílnou součástí práce grafického designéra. Odkaz na portfolio můžete uvést v sekci kontakty nebo vytvořit sekci Portfolio a projekty na konci životopisu.

Je nutné ovládat alespoň jeden cizí jazyk, abyste se mohli stát grafickým designérem?

Cizí jazyky, zejména angličtina, pomáhají grafikům v jejich práci, a to jak při ovládání různých programů, tak při učení se při práci.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis