Lékařský biller: Životopis účetního nemocnice s praktickými příklady a zaručenými tipy

Použijte naše příklady a průvodce životopisem účetního nemocnice, abyste zlepšili svou kariéru a napsali silný životopis, který vás odliší od konkurence.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano
📌 Tip : Napište životopis, který vám zajistí vysněnou práci jako účetní nemocnice. Vyberte si z našich předpřipravených šablon tu pravou a CV budete mít hotové za pár minut!

Hledáte zaměstnání spíše ve zdravotnictví než v ekonomii? Pak se podívejte na naše příklady životopisů zdravotníků a lékařů. Mohl by vás zajímat například životopis lékaře , zubaře , zdravotní sestry nebo studenta ošetřovatelství . Další příklady životopisů z oboru ekonomie a finančnictví, lékařství a dalších sektorů pro vás máme zde .

Více než 40 000 Kč: Takové jsou průměrné platy účetních v oblasti zdravotnictví

Podle jednoho z předních pracovních portálů v ČR se průměrný plat účetního v oblasti zdravotnictví pohybuje okolo 42 481 Kč hrubého měsíčně.

💡 Poznámka : Tato částka odpovídá práci na plný úvazek a jedná se pouze o orientační hodnotu. Výše platu se bude hodně lišit v závislosti na typu zaměstnavatele (veřejná nemocnice vs. soukromá klinika), délce úvazku, místě výkonu práce a dalších proměnných.


Lékařský Biller

Tvorba CVčka krok za krokem

Stejně jako v účetních dokladech, také ve vašem životopisu by mělo jít snadno vyhledat potřebné informace. Jak toho dosáhnout? Dvě slova: dobrou organizací.

Právě ta chybí v mnoha vzorech životopisů, které jste prošli. Předstihněte konkurenci tím, že napíšete svůj životopis přehledně, čitelně a výstižně.

Personalisté potřebují v mžiku najít relevantní informace. Usnadněte jim práci a umožněte jim zaměřit se na vás jako na kandidáta.

Formátujte svůj životopis pro lékařské účtování tímto způsobem:

 • Začněte s formátováním záhlaví životopisu, který obsahuje vaše telefonní číslo a kontaktní údaje správným způsobem.
 • Mějte snadno oddělitelné části životopisu., jako je profesní shrnutí, pracovní zkušenosti, vzdělání a dovednosti.
 • Zvolte ideální formát pro svůj životopis. Zaměřte se na své zkušenosti pomocí chronologického uspořádání životopisu , abyste zdůraznili své úspěchy.
 • Zvolte jednoduché písmo životopisu. Udržujte ho profesionální, nikoliv efektní. Také žádné křiklavé barvy!
 • Životopis vizuálně uspořádejte tak, že využijete bílé místo. Nezahlcujte ho nadýchanými informacemi, jinak bude vypadat příliš zhuštěně.
 • Nejste si jisti, zda máte zvolit životopis ve formátu PDF nebo Word? Držte se PDF, pokud není výslovně požadován soubor MS Word.

Záhlaví životopisu s kontaktními údaji

V záhlaví životopisu jsou uvedeny vaše aktuálně platné kontaktní údaje. Měli byste uvést své:

 • jméno,
 • e-mailovou adresu a
 • telefonní číslo.

Můžete také uvést odkaz na svůj profesní profil na síti LinkedIn. Ujistěte se, že jsou všechny vaše kontaktní údaje správné, aby vás mohl náborový pracovník kontaktovat a domluvit si s vámi pracovní pohovor.

⚠️ Varování : Tento prostor v životopise slouží k poskytnutí kontaktních údajů, neuvádějte proto osobní informace o svém rodinném stavu nebo přesném věku.


Lékařský Biller

Informace o pracovních zkušenostech a jak je nejlépe uvést

Přestože účetní nepotřebují dlouholetou praxi, zkušenosti s vedením účetnictví, fakturací pojištění, fakturací pacientů, administrativou a prací v rámci pojišťoven vám poskytnou užitečné dovednosti. V části životopisu věnované pracovním zkušenostem uveďte všechny relevantní pracovní zkušenosti. U každého zaměstnání uveďte 4-6 bodů, v nichž pomocí klíčových slov z pracovního inzerátu popíšete své povinnosti.

Předchozí zaměstnání uvádějte v obráceném chronologickém pořadí, počínaje posledním zaměstnáním. Pod názvem každé práce byste pak měli uvést také údaje o zaměstnavateli, například název společnosti a datum nástupu a ukončení práce.

Příklad

Medical Clinic Klárov, Beroun
Hlavní účetní kliniky
Leden 2017 až prosinec 2022
 • Zpracování faktur dodavatelů a poplatků za účty pacientů, odsouhlasení bankovních výpisů a příprava finanční zprávy pro nemocnici
 • Asistence při přípravě rozpočtu tím, že jsem analyzovala trendy příjmů a výdajů jednotlivých oddělení s cílem identifikovat oblasti, které je třeba zlepšit
 • Vedení přesných účetních záznamů včetně závazků, pohledávek, dlouhodobého majetku, daní ze mzdy atd. s využitím počítačových systémů a v případě potřeby i manuálních metod
 • Poskytování podpory při dodržování platných zákonů a předpisů týkajících se financí ve zdravotnictví, týkající se ochrany chráněných zdravotních informací

📌 Tip : Uveďte pouze maximálně 10 let praxe. Pokud máte pracovní zkušenosti staršího data, uveďte je na svém profilu na síti LinkedIn, aby si je náborář mohl prohlédnout tam.

Jak napsat CV bez dostatku pracovních zkušeností?

Jestliže teprve jako účetní začínáte, pak vyzdvihněte zejména své vzdělání, odborný výcvik ze školy a jakoukoliv praxi v oboru, kterou jste při studiu absolvovali.

Také pro vás může být výhodnější funkční formát životopisu namísto obráceně chronologického. Tento formát vám umožní soustředit se na dovednosti a upozadit nedostatek pracovních zkušeností.

Pokud se ucházíte o práci bez zkušeností, zaměřte se na kariérní cíl namísto profesního shrnutí. Je vhodnější pro základní pozice a zaměřuje se na dovednosti, které jste se naučili, a na to, jak jste ochotni pomoci personalistovi dosáhnout jeho cílů. Ukažte, jaký dopad budete mít, a přidejte čísla jako $ nebo %, aby váš životopis v oblasti lékařské fakturace vynikl.

Potřebné vzdělání k výkonu účetní v nemocnici

K výkonu profese účetního v nemocnici nebo jiné zdravotnické organizaci budete potřebovat vysokoškolský titul z oblasti účetnictví, financí z některé z ekonomických fakult. V případě, že nemáte dostatečně dlouhou pracovní historii, doporučujeme také přidat několik bodů s hlavní náplní studia.


Lékařský Biller

Soupis tvrdých i měkkých dovedností účetní v nemocnici

Účetní ve zdravotnictví potřebují odborné znalosti pro vedení účetnictví, zpracování účtů a práci s pojišťovnami. Proto je pro vytvoření dokonalého životopisu důležitá část věnovaná dovednostem.

Část věnovaná dovednostem by měla obsahovat vhodnou kombinaci tvrdých a měkkých dovedností. Tvrdé dovednosti jsou specifické pro danou roli a měkké dovednosti jsou přenositelné v mnoha odvětvích.

Pokud vás nenapadají správné výrazy, které by shrnuly vaše znalosti a schopnosti, zde jsou některé dovednosti, které se obvykle vyskytují v ukázce životopisu účetního ve zdravotnictví:

Tvrdé dovednosti

 • Účetnictví, mzdové a nákladové účetnictví
 • Účetní software: DUEL, ABRA, Pohoda, Admwin
 • Účetní výkazy
 • Rozpočtování,
 • Finanční modelování
 • Microsoft Office Suite
 • Řidičský průkaz

Měkké dovednosti

 • Komunikace
 • Organizace
 • Smysl pro detail
 • Pečlivost
 • Řešení problémů
 • Kritické myšlení
 • Týmová práce
 • Vedení lidí
 • Časová flexibilita

Další sekce, které na vašem CVčku vyniknou

Ukažte personalistovi více o sobě tím, že do svého životopisu přidáte další části.

Předveďte své:

 • Technické dovednosti : Jako nemocniční účetní musíte být zběhlí v používání různých softwarových programů a systémů. Může se jednat o účetnické softwary, Excel a Word. Kromě toho byste měli mít zkušenosti s konkrétními nemocničními účetními programy. Budete-li schopni uvést úroveň svých odborných znalostí v jednotlivých oblastech, ukážete, že jste pro každou nemocnici cenným přínosem.
 • Jazykové dovednosti
 • Dobrovolnickou práci
 • Kurzy, semináře školení
 • Zájmy a záliby

Profesní shrnutí ke stručné prezentaci vaší kandidatury

Další částí je shrnutí nebo cíl životopisu. Jedná se o krátký odstavec o 2-3 větách, který má upoutat pozornost personalisty. Ve shrnutí životopisu zdůrazníte své nejvýznamnější úspěchy a dovednosti související s prací účetního v nemocnici.

To může zahrnovat vaše znalosti lékařské terminologie a účtování ve zdravotnictví. Pokud jste však čerstvým absolventem nebo máte málo pracovních zkušeností, raději napište kariérní cíl životopisu a jednoduše uveďte své kariérní aspirace.

Příklad

Jsem pečlivá účetní s více než desetiletou praxí vedení účetnictví ve zdravotnictví. Mohu nabídnout prokazatelnou schopnost spravovat a analyzovat složité finanční údaje s cílem zlepšit provoz nemocnice. Rozněž mám zkušenosti v oblasti rozpočtování, prognózování a zlepšování procesů. V současné době si hledám pozici účetní manažerky v nemocnici nebo zdravotnické organizaci.


Lékařský Biller

Rady a tipy, jak napsat po všech stránkách dokonalé CV

Zde je několik tipů a příkladů, které vám pomohou napsat životopis nemocničního účetního, který se bude personalistům líbit.

 • Pište v přesvědčivých odrážkách : Místo pouhého výčtu svých povinností můžete pomocí odrážek vyprávět příběh o své práci. Například namísto toho, abyste uvedli, že jste "připravovali finanční zprávy", můžete říci, že jste "připravovali finanční zprávy pro nemocnici s více než 150 lůžky, včetně měsíčních, čtvrtletních a výročních zpráv, které byly využívány týmem vrcholového vedení při přijímání klíčových finančních rozhodnutí". Druhá odrážka je mnohem přesvědčivější, protože poskytuje více podrobností o tom, co jste dělali, a o výsledcích vaší práce. Uvádí také konkrétní číslo, které dokládá rozsah projektu.
 • Zkontrolujte si konečnou verzi životopisu : Pozor na chyby a překlepy. Jakmile text životopisu dokončíte, celý si jej po sobě znova přečtěte.
 • Piště krátké věty, používejte výstižné fráze : Buďte k věci. Životopis není román. Pokuste se jej napsat na jednu stránku!

Motivační dopis je vždy dobrý nápad!

Polovina náborářů očekává, že vaše žádost bude obsahovat motivační dopis. Ale jen polovina ho přidá. Dejte si záležet a dostaňte se do té druhé poloviny. Použijte níže uvedené tipy a napište motivační dopis během chvilky:

 • Ujistěte se, že máte správný formát motivačního dopisu.
 • Nastavte správný tón úvodem motivačního dopisu.
 • Řekněte zaměstnavateli, co mu můžete nabídnout a jaké jsou jeho postupy.
 • V závěru motivačního dopisu mějte výzvu k akci.

Často kladené otázky (FAQ)

Co přesně má v náplni práce účetní nemocnice?

Účetní nemocnic jsou zodpovědní za správu financí nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Jejich úkolem je sledovat příjmy a výdaje, zpracovávat fakturace, zajistit, aby zařízení dodržovala předpisy, a pomáhat vedení při strategických rozhodnutích týkajících se budoucího plánování a sestavování rozpočtu.

Vzhledem k tomu, že nemocnice fungují v tak složitém a vysoce regulovaném prostředí, musí být nemocniční účetní vysoce orientovaní na řešení detailů a musí umět pracovat s velkým množstvím informací. Musí také dobře rozumět finančním principům a mít talent pro interpretaci finančních výkazů.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis