Umývač nebo myčka: Životopis, se kterým získáte práci na pozici pomocné síly v kuchyni

Úkoly umývačů nádobí jsou jednoduché, ale pro restauraci zásadní. Jako umývač nádobí strávíte hodiny mytím talířů a nádobí a postaráte se o to, aby se chutná jídla podávala s mimořádně čistým nádobím. Osvojení si těchto základních dovedností v kuchyni vám může v budoucnu otevřít cestu k tomu, abyste se stali významným šéfkuchařem.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Udržování čistoty je pro myče nádobí nejdůležitější dovedností. Při psaní životopisu umývače nádobí je také třeba zachovat "čistý" formát. V následujícím obsahu se dozvíte, jak vytvořit pěkný životopis umývače nádobí, který vám pomůže získat práci během okamžiku. Najdete zde také tipy pro ty, kteří píší životopis myče nádobí bez zkušeností.

📌 Tip : Využijte některou z přehledných šablon životopisů , nebudete se muset trápit s vlastním formátováním dokumentu a vlastní CV dokončíte během chvilky.

Není ruční mytí to, co jste hledali? Nevadí! Na našich webových stránkách naleznete mnoho dalších příkladů životopisů podle oboru. Podívejte se například na pozici truhláře , pracovníka vězeňské služby nebo třeba herce .


Myčka životopis

Průměrný plat umývače nádobí v případě práce na plný úvazek

Podle serveru Průměrnéplaty.cz je aktuálně možné si v případě práce na pozici myčka nádobí ši pomocná síla do kuchyně vydělat okolo 22 000 Kč hrubého měsíčně. Po pěti letech praxe to může být již 25 000 Kč měsíčně.

💡 Poznámka : Kde si lze vydělat nejvíce? V Praze si můžete již na základní pozici přijít až na 24 000 Kč nástupního platu.

Tvorba životopisu po formální stránce

Formát životopisu pro myče nádobí závisí na vašich zkušenostech a cílech. Pokud máte několik let praxe, zvolte kombinovaný formát životopisu, který zdůrazňuje vaši pracovní historii a dovednosti. Pokud v oboru teprve začínáte, použijte funkční formát životopisu, který se zaměřuje na vaše dovednosti a vzdělání související s oborem. Pokud máte více než pět let praxe, zkuste chronologický formát životopisu, který se opírá především o vaše dosavadní pracovní úspěchy.

Životopis myčky nádobí se u každého člověka liší, ale věnujte pozornost těmto důležitým pokynům:

 • Ujistěte se, že je váš životopis správně naformátován, což znamená, že okraje by měly být jeden palec na všech stranách a mezera mezi řádky by měla být jedna nebo 1,5 bodu.
 • Používejte pouze vhodná písma, například Times New Roman, Arial nebo Helvetica, a to 11-12 bodů v těle a 14-16 bodů v záhlaví.
 • Před odesláním životopisu potenciálním zaměstnavatelům jej vícekrát zkontrolujte.

Je užitečné, aby byl životopis dlouhý jednu stránku, abyste mohli upřednostnit zkušenosti, které jsou nejdůležitější, a ostatní vynechat. Chcete-li určit, co je nejrelevantnější, přečtěte si popis pracovní pozice a poté uveďte dovednosti, vzdělání a pracovní zkušenosti, které nejlépe vystihují požadavky a kvalifikaci. Můžete také navštívit webové stránky restaurace a dozvědět se více o jejím poslání, hodnotách a kultuře a poté upravit svůj životopis tak, aby ukazoval stejné zájmy a hodnoty.

Záhlaví: E-mail, telefonní číslo a další kontaktní údaje

Nejprve vyplňte do životopisu své kontaktní údaje. A to konkrétně:

 • Celé jméno a příjmení
 • Název pozice, o kterou se hlásíte
 • Telefonní číslo
 • E-mail
 • Místo bydliště
⚠️ Varování : Neuvádějte osobní informace, jako je váš přesný věk či rodinný stav. Je to zbytečné a při výběru vhodného kandidáta by tyto informace neměly hrát roli.


Myčka životopis

Pracovní zkušenosti v oblasti mytí nádobí, úklidu a čištění

Životopis umývače nádobí musí obsahovat část o historii zaměstnání. V opačném pořadí uveďte své současné a předchozí zaměstnavatele, názvy společností, místa a data, kdy jste pro ně pracovali, a dva nebo tři měřitelné úspěchy. Pokud se ucházíte o své první zaměstnání, pak tuto část využijte ke zdůraznění mimoškolních aktivit, kurzů, prezentací, dobrovolnických zkušeností a práce ve společnosti.

Příklad

Restaurace Na Průtahu
Pomocná síla do kuchyni k mytí nádobí
Leden 2021 až květen 2023
 • Dohled na příchozí dodávky nádobí, včetně rozbalování zásob, ukládání do regálů a obměny položek
 • Za každou směnu naložení do myčky více než 500 sklenic, příborů a nádobí, v průměru pětkrát za směnu
 • Účinné čištění hrnců a pánví pomocí specifických čisticích prostředků, aby se odstranily připálené potraviny

Jak napsat životopis bez zkušeností? Není nutné mít dlouholetou pracovní zkušenosti!

Mnoho lidí se může ucházet o práci myče nádobí jako o své první zaměstnání nebo o práci na částečný úvazek, aby si přivydělali. Pak se setkáte se situací, kdy musíte napsat životopis myče nádobí bez zkušeností. Nebojte se, zde je pět užitečných rad pro nováčky!

Umývač nádobí má poměrně nízkou vstupní bariéru a nevyžaduje příliš mnoho odborných dovedností. (Samozřejmě, pokud máte profesionální dovednosti, bylo by to ještě lepší!) Na druhou stranu to znamená, že vaše osobnost se stává velmi důležitou. Do životopisu myče nádobí proto napište zkušenosti, které ukazují na týmovou práci, silnou odolnost vůči stresu nebo rychlé učení.

Vzdělání musíte uvést, třebaže nehraje roli

Životopis na pozici umývače či umývačky nádobí musí obsahovat část o vzdělání, i když nemáte diplom nebo titul. V odrážkách uveďte názvy škol, které jste navštěvovali, a roky, kdy jste školu absolvovali. Pokud jste školu nedokončili, uveďte školu, kterou jste navštěvovali, a některé předměty, které jste absolvovali, ale vynechejte datum ukončení studia.

Tvrdé dovednosti i osobní vlastnosti nakombinujte do samostatné sekce

Skvělí umývači nádobí jsou na svou práci hrdí. Své úsilí považují za důležité pro dosažení celkového cíle, kterým je poskytnout hostům kvalitní zážitek. Proto by se měli chovat profesionálně, chodit včas, mluvit zdvořile a nosit uniformu nebo jiné vhodné oblečení. Uchazeči o práci umývače nádobí mohou na zaměstnavatele zapůsobit i tím, že tyto vlastnosti zdůrazní:

 • Schopnost dobře spolupracovat s ostatními, aby se úkoly podařilo splnit
 • Pozitivní přístup a podpora příjemného pracovního prostředí
 • Dodržování pokynů, aby byla práce provedena rychle, bezpečně a správně
 • Dbaní na bezpečnost, aby se omezily úrazy na pracovišti, udržovalo se prostředí bez škůdců a zákazníkům se podávalo přijatelné jídlo.

Tvrdé dovednosti

 • Čištění a dezinfekce
 • Používání chemikálií
 • Dovednosti při doplňování zásob
 • Obsluha myčky nádobí
 • Velkoobjemové mytí nádobí
 • Bezpečnost a dodržování předpisů
 • Aktivní čeština

Měkké dovednosti

 • Silné komunikační dovednosti
 • Organizace a time management
 • Pracovitost a pečlivost
 • Flexibilita a ochota pracovat na směny

Myčka životopis

Doplňkové sekce, jako jsou jazyky nebo zájmy a záliby

Přesvědčte je, aby vás chtěli zaměstnat, pomocí dalších oddílů v životopise.

 • Přidejte sekci pro jazyky, pochvaly, koníčky, dobrovolnictví, další aktivity nebo cokoli, co vám umožní přidat úspěchy.
 • Jakýkoli způsob, jak do životopisu vtěsnat ještě jeden úspěch, který prokazuje dovednosti, je cenný.

Profesní shrnutí musí odpovídat popisu z pracovní nabídky

Na začátek svého CVčka umístěte profesní shrnutí, do kterého ve stručnosti vypíšete své nejcennější dovednosti a nejsilnější kariérní úspěchy. Omezte se však jen na několik málo vět, a to ideálně dvě až čtyři.

📌 Tip : Jestliže nemáte zkušenosti, vytvořte raději kariérní cíl, díky němu budete moci vyzdvihnout své profesní aspirace.

Příklad

Jsem rychlá a pracovitá umývačka nádobí s více než osmiletou praxí v rychlém kuchyňském prostředí. Ovládám nejen ruční mytí, ale také obsluhu a čištění průmyslových myček a mycího zařízení, nádobí vždy udržuji čisté a uspořádané. Jsem nekonfliktní týmová hráčka, která se nebojí práce na směny.

Pojďme si to shrnout!

Chcete-li uspět v restauračním průmyslu, potřebujete bezchybný životopis umývače či umývačky nádobí , který prokáže, že máte dovednosti a vlastnosti potřebné pro tuto práci. Pokud psaní životopisů není vaší silnou stránkou, ukážeme vám, jak vytvořit čistý návrh - použijte některou z našich šablon CV .

Při tvorbě životopisu postupujte podle následujících kroků:

 • V horní části uveďte své jméno a kontaktní údaje.
 • Napište kariérní shrnutí, které ve třech nebo čtyřech větách popíše vaše pracovní úspěchy.
 • Sestavte seznam současných a předchozích zaměstnání a popište, co jste v každém z nich dělali.
 • Uveďte seznam dokladů o vzdělání, jako jsou tituly, pracovní povolení a certifikáty.
 • Pokud máte technické dovednosti - například v oblasti komerčního mytí nádobí nebo práce v kanceláři Microsoft - určitě je zmiňte.
 • Vyjmenujte své klíčové dovednosti, například v oblasti provozu restaurace, řízení času a bezpečnostních a hygienických protokolů.

Myčka životopis

Jak vyjádřit zájem o pracovní místo? Vytvořte motivační dopis!

Motivační dopis pro myče nádobí je první věc, kterou si náborář přečte, když obdrží žádost. Napište upřímný motivační dopis, abyste zanechali dobrý první dojem. Jeho obsahem by mělo být jednoduché představení vaší osoby, motivace, proč se o práci ucházíte, a výčet některých předchozích zkušeností (relevantních!), které z vás činí kvalifikovaného kandidáta.

Často kladené otázky (FAQ)

Jaká je náplň práce umývače nádobí a jaké jsou na tuto pozici kladeny požadavky?

Myči nádobí pracují v kuchyních restaurací, kde jsou zodpovědní za ruční čištění nádobí, skla a dalších předmětů nebo za použití myček nádobí. Mezi další povinnosti myče nádobí může patřit úklid kuchyně, mytí odpadkových košů, zametání podlah, likvidace odpadu a vykládání zásob potravin. Na základě našeho výběru příkladů životopisů by měl ideální kandidát prokázat vytrvalost, houževnatost, zručnost, smysl pro detail a týmovou spolupráci. Zájemci o práci myče nádobí nemusí ve svém životopise zdůrazňovat formální vzdělání.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis

Vzorové dopisy ke stažení

Šablona motivačního dopisu
Návrh motivačního dopisu
Šablona motivačního dopisu pro studenty - univerzita
Šablona motivačního dopisu pro angažmá