Mzdový specialista: Životopis, se kterým se stanete hvězdou účtárny!

Pokud jste organizovaný člověk, který rád pracuje s čísly, možná vás zaujme kariéra mzdového specialisty. Po prostudování jedinečné pracovní náplně této profese se můžete rozhodnout, zda je to pro vás ta nejlepší volba, a začít se ucházet o pozice mzdových specialistů. Vytvoření efektivního životopisu mzdového specialisty je důležitou součástí tohoto procesu žádosti, protože může potenciálním zaměstnavatelům pomoci odlišit vás od ostatních kandidátů.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

V následujícím průvodce vám detailně ukážeme, jak napsat to nejlepší CV s žádostí o práci. Dokažte společnosti, která hledá ideálního kandidáta na pozici mzdového specialisty, že na to máte! Díky našim zaručeným tipům napíšete dokument, kterým uděláte skvělý dojem!

📌 Tip : Mzdy a jejich zpracování vám nedělá problém, ale s tvorbou vlastního CV už je to horší? Ušetřete si práci se zdlouhavým vytvářením šablony životopisu. Na našich stránkách naleznete mnoho moderních šablon s přehledným designem. Stačí si vybrat tu svou! Profesionální look a skvělý první dojem během chvilky! S naší šablonou budete mít CVčko hotové do deseti minut!

Hledali jste jiné zaměstnání? Nezoufejte! Na našich webových stránkách je vám zdarma k dispozici celá plejáda vzorových životopisů pro řadu profesí napříč obory. Podívejte se například na životopis projektového manažera , poradce nebo team leadera .

Jak je to s platy? Průměrné platy v ČR aneb kolik si můžete vydělat jako mzdová účetní nebo mzdový účetní!

Podle jednoho z předních serverů s pracovními místy a průměrnými platy se v roce 2023 pohybuje průměrný plat na pozici mzdový specialista na částce 42 952 Kč . Vezměte však na vědomí, že tato částka odráží celonárodní průměr. V jednotlivých krajích, regionech a městech se bude průměrný plat lišit.

💡 Poznámka : Kromě místa výkonu práci bude váš konečný plat záležet také na délce a typu pracovního úvazku, na typu zaměstnavatele nebo na vašich pracovních zkušenostech a úrovní vzdělání. Obecně platí, že čím vyšší vzdělání a čím delší praxi máte, tím vyšší také bude váš plat.


mzdového specialisty

Jak utvořit životopis krok za krokem?

Než se pustíte do samotného psaní svého CVčka, doporučujeme se zaměřit na formální stránku dokumentu. Výsledný životopis musí být přehledný! Neuspořádaný dokument, který se špatně čte, nikoho k přečtení nepřesvědčí!

Vhodný formát je základ!

Začněte proto volbou vhodného formátu. Třebaže máte na výběr ze tří různých typů formátů – více o nice si můžete přečíst zde – my doporučujeme obráceně chronologický životopis ! Díky tomuto řazení informací vynikne vaše profesní historie a zvýrazníte nejpůsobivější kariérní úspěchy.

Rozvržení životopisu musí mít jednotný styl!

Při rozvržení jednotlivých informací do životopisu doporučujeme volbu jednotného a snadno čitelného písma, jako je Times New Roman, Arial nebo Calibri. Také se držte jednoho stylu, strohých a umírněných barev (jednoduchá černobílá šablona to jistí!), a mezi jednotlivé sekce CV vkládejte dostatek volného místa, aby dokument nepůsobil nahňácaným dojmem.

Na závěr celý dokument uložte a odešlete jako soubor ve formátu PDF. Jiné soubory uložené ve Wordu mohou změnit své formátování!

Údaje v životopisu strukturujte do oddělených částí, jako je:

 • Záhlaví s kontaktními údaji (jméno, telefonní číslo, e-mail, bydliště, LinkedIn)
 • Profesní shrnutí životopisu s hlavními body z CVčka
 • Pracovní zkušenosti v obráceně chronologickém pořadí
 • Nejvyšší dosažené vzdělání
 • Kombinace měkkých i tvrdých dovedností
 • Doplňkové sekce (jazyky, počítačové dovednosti, zájmy a záliby a další relevantní informace)

Tvorbu životopisu začněte v záhlaví: Vložte telefonní číslo, e-mail a další kontaktní údaje

Začněte tvořit své CV v záhlaví dokumentu, do kterého vložte aktuálně platné kontaktní údaje, jako je vaše celé jméno a příjmení, následně na další řádek vložte název své profese a poté přidejte kontakt, jako je vaše telefonní číslo, e-mail, místo bydliště a odkaz na profil na LinkedIn (máte-li jej! Vřele doporučujeme!).

⚠️ Varování : Dejte si pozor na aktuálnost uváděných informací a také se omezte pouze na kontaktní údaje. Nepřidávejte osobní informace, jako je váš přesný věk nebo rodinný stav.


mzdového specialisty

Pracovní zkušenosti jsou priorita! Dejte si na nich záležet!

Dostáváme se k sekci, při jejíž tvorbě byste si měli dát obzvláště záležet? Zvědavé oko personalisty do této části zamíří jako první! Uveďte nejprve své poslední zaměstnání (název zaměstnavatele, název pozice, dobu trvání práce a několik bodů s popisem práce) a následně postupujte v čase zpět až k prvnímu relevantnímu zaměstnání!

Příklad

FreeLoad Personal s.r.o., Praha
Mzdová účetní
červen 2011 až prosinec 2018
 • Zpracovávání mzdového účetnictví a provádění dvoutýdenních výplat pro více než 2 000 zaměstnanců, včetně nastavení čísla příkazu k výplatě k datu výplaty
 • Vyhledávání chyb ve mzdách a zpracování plateb federálních a státních daní, sociálního zabezpečení, zdravotního pojištění a různých srážek pro zaměstnance, příspěvků na rentu a srážek penzijního plánu
 • Sestavení a udržování 30 různých smluvních kalendářů a správa nastavení pro všechny nové banky pro přímé zálohy a akruální procesy na konci roku

Nejvyšší dosažené vzdělání a jak jej uvést

I v tomto případě se vyplatí uvést dosažené vzdělání pomocí obráceně chronologického pořadí. Tedy od nejvyššího dosaženého – a následně přidejte jedno nebo dvě dřívější. U každého ze studií uveďte název vzdělávací instituce, název oboru a dobu trvání studia. Jste-li čerstvý absolvent, uveďte i hlavní náplň studia a stěžejní studijní úspěchy.

Vyvážená kombinace tvrdých a měkkých dovedností do CV

Do životopisu se vyplatí přidat sekci, která se bude věnovat pouze vašim specifickým vlastnostem. Doporučujeme vložit jak tvrdé (technické, naučené) dovednosti, tak měkké (osobní vlastnosti a povahové rysy) dovednosti. Při tvorbě této sekce se inspirujte jednat v textu pracovní nabídky, jednak v příkladech uvedených níže. Ve výsledku byste měli vložit 5 až 10 nejrelevantnějších z nich!

Tvrdé dovednosti

 • Dovednosti v oblasti analýzy dat
 • Dodržování předpisů
 • Znalost aplikace Microsoft Excel
 • Obsluha zákazníků
 • Matematické dovednosti
 • Znalost daňového a mzdového práva
 • Zpracování mezd

Měkké dovednosti

 • Řízení času
 • Analytické dovednosti
 • Pozornost věnovaná detailům
 • Řešení problémů
 • Kritické myšlení
 • Komunikační dovednosti

mzdového specialisty

Další doplňkové části, díky kterým váš životopis vynikne!

Jestliže nechcete, aby vaše CV zapadlo mezi ostatními žádostmi konkurenčních uchazečů, pak jej vylepšete speciálními sekcemi, do které vyplníte relevantní informace, které se vám nikam jinam nevyšly. Může se jednat například o následující doplňkové sekce:

 • Jazykové dovednosti
 • Počítačové dovednosti
 • Kurzy, školení, semináře a workshopy
 • Zájmy a záliby a další

Profesní shrnutí, ve kterém zazáříte

Na začátek životopisu mezi záhlaví a sekci s profesní historií doporučujeme vložit stručný odstavec s několika málo větami, ve kterých vyzdvihnete hlavní momenty své profesní dráhy a zdůrazníte své silné stránky.

Nezapomeňte uvést počet let praxe, důležité tvrdé i měkké dovednosti a také přidanou hodnotu, kterou můžete potenciálnímu zaměstnavateli nabídnout.

Příklad

Jsem zkušený mzdový specialista se sedmiletou praxí v oblasti účetních operací. Jsem vysoce zkušený pracovník s klíčovými schopnostmi v oblasti správy mezd, včetně vyhledávání nesrovnalostí, dodržování regulačních směrnic, komplexních postupů zpracování a řízení programu. Dokážu rychle řešit problémy a identifikovat chyby v časových výkazech.

Ověřené tipy, jak napsat nejlepší CV

 • V první řadě se ujistěte, že váš životopis odpovídá popisu práce a požadavkům na pozici z textu pracovní nabídky. Jen tak budete mít šanci na úspěch. Obecně napsaná CV nikoho nepřesvědčí!
 • Dále si dejte záležet na vizuální podobě svého životopisu. Třebaže se na pozici skvěle hodíte, jestliže se neumíte prodat v dobře vypadajícím CV, nikdo o vaší žádost ani nezavadí pohledem.
 • Jakmile budete mít celý text CV napsaný, proveďte jeho důkladnou kontrolu. Nesmí vám uniknout žádná chyba ani překlep!
 • Doplňte svoji žádost o motivační dopis. Jen tak bude kandidatura kompletní!

Motivační dopis nevynechte!

Pamatujte, že s motivačním dopisem se vaše žádost o zaměstnání vždy dostane dále. Chcete-li předběhnout konkurenci, pak svůj životopis motivačním dopisem obohaťte. Pište o svém zájmu o danou pozici a motivaci, kterou máte pro svůj obor!

📌 Tip : Podívejte se na náš podrobný návod , ve kterém vám ukážeme, jak napsat motivační dopis, se kterým uděláte dojem na nejednoho potenciálního zaměstnavatele!


mzdového specialisty

Často kladené otázky (FAQ)

Co přesně dělá mzdový specialista?

Pro výpočet a správu mzdové agendy organizace je najat profesionální mzdový specialista. V životopise mzdového specialisty je uveden seznam souvisejících povinností, které je třeba vykonat:

 • shromažďování a ukládání odpracovaných hodin každého zaměstnance,
 • výpočet přesné částky po zohlednění srážek, přesčasů, prémií atd.,
 • získání souhlasu vrcholového vedení s provedením plateb,
 • správa výplatních listin,
 • příprava a provádění mzdových příkazů,
 • zpracování daní,
 • řešení mzdových problémů zaměstnanců nebo nadřízených a
 • řešení mzdových nesrovnalostí.

Jak napsat efektivní shrnutí pro mzdového specialistu?

Chcete-li napsat efektivní a profesionální shrnutí životopisu mzdového specialisty, musíte uvést své dlouholeté zkušenosti, nejsilnější dovednosti a velký úspěch. Naše příklady shrnutí životopisu fungují pro mzdové specialisty a další odborníky na fakturaci. Nezapomeňte tuto část vždy přizpůsobit pracovní nabídce, aby životopis zaujal.

Jak by měl vypadat životopis mzdového specialisty?

Životopis by měl vypadat čistě a profesionálně, neměl by být příliš přeplněný a měl by obsahovat správné, věcné informace. Vyberte si šablonu z naší rozsáhlé kolekce šablon životopisů, přidejte své údaje a je hotovo!

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis

Vzorové dopisy ke stažení

Šablona motivačního dopisu
Návrh motivačního dopisu
Šablona motivačního dopisu pro studenty - univerzita
Šablona motivačního dopisu pro angažmá