Příklady životopisů na pozici Strážný

Ochranka hlídá a monitoruje prostory, aby zabránila krádeži, násilí nebo porušení pravidel. Jedná se o nebezpečnou práci, a proto je potenciál na zaměstnání velmi vysoký. Konkurence v oblasti bezpečnostních prací je však také docela tvrdá.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Podle statistik úřadu práce, průměrná měsíční mzda ostrahy je 30 064 CZK.

Vzhledem k tomu, že pracovní síla na bezpečnostním trhu je tak konkurenceschopná, budete potřebovat účinný životopis, abyste vynikli.

Naštěstí jsme tu, abychom vám pomohli s napsáním nejlepšího životopisu na pozici strážný pomocí našich příkladů životopisů strážného a tipů.

Jak napsat životopis na pozici Strážný?


pozici Strážný

Bezpečnostní průmysl má tvrdou konkurenci. Bezpečnostní pracovník musí mít dovednosti a zkušenosti s ochranou soukromého majetku, ale možná neví, jak napsat dobrý životopis.

Náš průvodce pro napsání silné žádosti o práci zajistí váš úspěch v zaměstnání.

Kromě našich příkladů životopisů strážce vám tento článek ukáže potřebné podrobné informace pro vytvoření silného životopisu.

Když jde o žádost o zaměstnání na pozici strážného, musíte zahrnout několik sekcí. Tyto oddíly slouží jako způsob, jak popsat vaše minulé pracovní zkušenosti, kariérní cíle a úspěchy.

Zajištění toho, aby všechny oddíly životopisu byly dobře napsané, je zásadní pro získání pozornosti potenciálního zaměstnavatele; dá vám náskok před ostatními kandidáty.

Silná šablona životopisu strážného by měla obsahovat následující části:

 • Kontaktní informace
 • Cíl
 • Zkušenosti
 • Dovednosti
 • Vzdělání

Tento článek vám ukáže, jak napsat a doplnit životopis strážného od začátku do konce. Pokud máte zájem o efektivní příklady životopisů ochranky, navštivte náš web.

Napište špičkový cíl životopisu

Lze s jistotou předpokládat, že náboráři v bezpečnostním sektoru dostávají mnoho žádostí denně. Náboráři jsou zaneprázdněni a pravděpodobně nebudou mít čas přečíst si všechny životopisy, které jim budou zaslány.

Dobrým způsobem, jak vyniknout z davu kandidátů, je psaní cíle životopisu .

Pokud si myslíte, že cíl životopisu není vhodný pro vaši žádost, můžete místo toho napsat shrnutí.

Sekce cíle životopisu patří na začátek vašeho životopisu a je silným způsobem, jak upoutat pozornost náborových manažerů. Měla by obsahovat jen pár vět.

Mluvte o svých kariérních cílech, úspěších a dovednostech přímým, přesným a kompaktním způsobem.

Představte si, že prodáváte své služby zaměstnavateli a vysvětlujete, proč by vás měl najmout; vysvětlujete, jak mohou vaše dovednosti a znalosti prospět společnosti.

Níže naleznete příklady účinných a neefektivních kariérních cílů. Na našem webu si můžete prohlédnout rozsáhlejší příklad životopisu strážného.

Příklady cílů životopisů strážných

Neozbrojený strážný se znalostí zákaznických služeb a prevence krádeží ve Společnosti. Poskytoval bezpečnostní služby na festivalu XYZ, kde zneškodnil řadu napjatých interakcí členů publika. Absolvoval školení v oblasti bezpečnosti v rámci výcvikového programu pro vymáhání práva.


Pracovitý kandidát připravený k poskytování bezpečnostních služeb pro Společnost. Rychle se učící, dychtivý absolvovat bezpečnostní školení ve vaší společnosti. Vyřešil řadu mimořádných situací.Příklady životopisů na pozici Strážný

Jaký je nejlepší formát pro životopis strážného?

Existuje mnoho faktorů, které mohou vaši aplikaci pomoci nebo ji zničit. Logická organizace obsahu ve vašem životopise je dobrý způsob, jak získat pozornost vedoucího náboru. Jedním z nejdůležitějších prvků pro úspěšnou žádost je výběr správného formátu.

Je důležité zajistit, aby každá část byla správně napsána s příslušným rozložením, což platí zejména pro sekci pracovních zkušeností. Mnoho bezpečnostních profesionálů si to neuvědomuje.

Většina žádostí zasílaných najímajícím společnostem jednoduše uvádí pracovní zkušenosti a dovednosti uchazečů související s prací; toto je neefektivní přístup a poškodí vaše šance na zaměstnání.

Dobrým způsobem, jak získat zájem zaměstnavatele, je použití obráceně-chronologického formátu životopisu. V zásadě do sekce pracovních zkušeností napíšete nejprve svou poslední pracovní zkušenost. Tímto způsobem bude sekce zkušeností ve vašem životopise logická.

Vaše práce s formáty životopisu nemusí končit obráceným chronologickým formátováním. Rozhodujícím faktorem při získávání zaměstnání může být použití poutavé šablony životopisu. Další návrhy šablon a formátování najdete v našich ukázkách životopisů.

Jak napsat popis práce a povinnosti v životopise strážného?

Být strážným je obtížné, ale zajímavé. Pracujete jako profesionál, který má za úkol chránit majetek společnosti ve dne i v noci. Procházíte nezbytným tréninkem, abyste zvládli fyzické i verbální hrozby.

V době, kdy jste pracovali jako bezpečnostní profesionál, jste získali nezbytné zkušenosti. Dobrým způsobem, jak to zaměstnavateli ukázat, je zmínit tyto minulé pracovní zkušenosti a úspěchy v části pracovních zkušeností .

Sekce popisu práce, známá také jako sekce pracovních zkušeností, musí hovořit o vašich předchozích zaměstnáních. Stejně jako všechny ostatní části vašeho životopisu musí být tato část napsána stručně a komplexně.

V zásadě popisujete, jak vám předchozí zaměstnání dává kvalifikaci pro roli v oblasti bezpečnosti ve společnosti, o kterou se ucházíte.

Pokuste se hovořit o případech, kdy jste museli použít své znalosti a rozhodnost jako strážný při řešení mimořádných situací, jako je nebezpečí požáru, k ochraně majetku zaměstnavatele; nebo jak vaše přítomnost snížila frekvenci nelegální činnosti v zařízeních a v jejich okolí.

Skvělým doplňkem sekce popisu práce jsou předchozí pracovní zkušenosti v oboru. To okamžitě ukazuje vaši znalost bezpečnostních rolí.

Příklad popisu práce strážného

Praxe

_______________________________________


Ozbrojená ochranka

Prague Security Services

06/2015 - 11/2018

Praha

 • Monitoroval prostory budovy s více než 200 návštěvníky denně prostřednictvím CCTV.
 • Vytvořil hlídkové trasy pro bezpečnostní pracovníky kolem oblastí zájmu pro kontrolu porušení pravidel a zvýšenou ochranu.
 • Pravidelným a důkladným vyšetřováním přístupových bodů budovy snížil počet podezřelých incidentů o 50%.
 • Používal znalost zákaznických služeb v akci při interakci s návštěvníky a nájemníky.
 • Hlásil podezřelou aktivitu a přítomnost zájmových osob v okolí budovy.

Zde je příklad efektivního popisu práce strážného. Tato část se skládá z bodů, které obsahují důležité přímé informace o pozici strážného.

Dobré popisy práce používají krátké věty popisující vaše minulé úspěchy.

Na druhou stranu, takto by popis práce vypadat NEměl.

Praxe

_______________________________________


Ozbrojená ochranka

Prague Security Services

06/2015 - 11/2018

Praha

 • Udržoval nízké bezpečnostné riziko.
 • Kontroloval vstupy prověřených zákazníků a zaměstnanců.
 • Pracoval jako ozbrojený strážný v budově.

Toto je neefektivní popis práce. Odpovědnosti jsou jednoduše uvedeny v bodech, aniž by obsah poskytoval jakýkoli další kontext.


Příklady životopisů na pozici Strážný

Příklad životopisu strážného (bez zkušeností)

Pokud právě začínáte a hledáte pozici strážného bez předchozích zkušeností, nemusíte se bát. Níže najdete ukázkový popis práce strážného pro strážce základní úrovně.

Praxe

________________________________________________


2016-2018

 • Zajišťoval prevenci krádeží při práci v maloobchodě. Zaznamenal a nahlásil čtyři případy krádeží v obchodě.
 • Pracoval jako ochranka během dvou open-air koncertů a zabránil fyzickému boji.
 • Jako barman asistoval strážnému během nočních směn.
 • Pracoval jako recepční ve společnosti Prague Security Services, odpovídal na telefonní hovory, plnil administrativní úkoly a poskytoval návštěvníkům společnosti relevantní informace.

Dokonce i jako kandidát na vstupní úrovni můžete zajistit, aby váš životopis zazářil, a to uvedením svých pracovních zkušeností týkajících se zabezpečení.

Výše uvedený příklad dokonale ukazuje, jak se kandidátovi podařilo zajistit bezpečnost v oblastech, ve kterých pracoval.

Nejlepší dovednosti pro životopis strážného

Profesionální žádost o pozici strážného musí obsahovat odpovídající seznam bezpečnostních kvalifikací a znalost standardů dodržování bezpečnostních předpisů.

Kromě kvalifikace, kterou můžete zmínit v popisu práce, můžete do svého životopisu přidat sekci dovedností a takovým způsobem zapůsobit na náborovou společnost.

V sekci dovedností můžete uvést seznam svých schopností, které se nejlépe hodí pro roli v oblasti zabezpečení.

Zde můžete zahrnout širokou škálu dovedností. Mohou to být buď osobní vlastnosti vhodné pro pozici, které mohou prospět náborové společnosti, nebo více technické dovednosti.

Měkké dovednosti, jako je dobrá mezilidská komunikace, ukáží zaměstnavateli, že můžete dobře pracovat s personálem i návštěvníky.

Na druhou stranu, zahrnutí schopností, které vyplývají z vašich minulých pracovních zkušeností, může zvýšit účinnost vašeho životopisu. Například ukázka toho, že umíte pracovat se zabezpečovacími systémy, může váš životopis udělat mnohem zajímavějším.

Zde je seznam dovedností, které můžete zahrnout do sekce dovedností ve vašem životopisu:

 • Kritické myšlení
 • Monitorování sledovacími kamerami
 • Sledovací zařízení
 • Znalosti o trestním soudnictví
 • Komunikace
 • Znalost zákaznických služeb
 • Koordinace
 • Hlídkování
 • Důraz na detaily
 • Aktivní studium
 • První pomoc a KPR
 • Hospodaření s časem
 • Mezilidské dovednosti
 • Pozorovací dovednosti
 • Vnímavost
 • Komunikační dovednosti
 • Střelné zbraně
 • Řešení konfliktů
 • Vyjednávací schopnosti
 • Naslouchání
 • Spolehlivost
 • Řešení problémů
 • Řidičský průkaz

Akademická kvalifikace


Příklady životopisů na pozici Strážný

Úřad pro statistiku práce zjistil, že bezpečnostní strážci obecně potřebují pouze maturitu nebo ekvivalent, zatímco některá zaměstnání nemají žádné vzdělávací požadavky.

I když to u některých pracovních míst může být tak, přidání dobře napsané sekce vzdělání do životopisu vám pomůže získat lépe placenou roli strážného. Sekce vzdělání ukazuje náborovému pracovníkovi, že jste obeznámeni s osvědčenými postupy v oboru.

Například jako strážný ve vojenském nebo bankovním sektoru potřebujete doklad o vzdělání a rozsáhlé školení.

Další informace o sekci vzděláni najdete na našich webových stránkách.

Koníčky a zájmy

Na rozdíl od toho, co jste možná slyšeli, je přidávání koníčků a zájmů do životopisu dobrý nápad.

Jsme tady, abychom vám řekli, že ano, přidání sekce koníčků a zájmů do vašeho životopisu může opravdu pomoci žádosti zazářit.

Zahrnutím svých zájmů do žádosti poskytnete náborovému pracovníkovi podrobnější informace o tom, jaký jste člověk. To zase vytvoří větší zájem o vás a můžete následně vést k pozvání na pohovor.

Zájmy jsou předměty, o kterých se snažíte dozvědět více, zatímco koníčky jsou aktivity, které děláte pro zábavu.

V dnešní době se mění kultura týkající se zahrnutí sekce koníčků a zájmů do životopisu. Krátké povídání o vašich mimopracovních činnostech ve vašem životopise ukáže, že jste jedinečná osoba a máte svoje zájmy. Náboráři mají rádi osobnost a jedinečnost.

Časté dotazy

Jaký je dobrý cíl pro životopis strážného?

Dobrý cíl životopisu strážného by měl mít jen několik vět. Mluvte o svých kariérních cílech, úspěších a dovednostech přímým, přesným a kompaktním způsobem.

Uveďte, že se snažíte uplatnit své profesionální schopnosti v práci. Poté se pokuste popsat své relevantní úspěchy - na to by vám měla vystačit jedna věta.

Pokud dokážete obsáhnout potřebné informace do malého odstavce, bude náborový manažer schopen snadno přečíst váš cíl a získat zájem o vaši žádost.

Jak zlepšit životopis v oboru kybernetické bezpečnosti na základní úrovni?

Pokud jste žadatelem na základní úrovni, nemusíte se bát. Životopis můžete zefektivnit několika způsoby.

Protože nemáte mnoho zkušeností, ujistěte se, že se vaše cíle a dovednosti shodují s požadavky práce. Zahrňte důležitá klíčová slova související s průmyslem i měkké a technické dovednosti.

Do sekce dovedností nezapomeňte zahrnout certifikace a znalosti programů.

Pokud nemáte dost pracovních zkušeností v oblasti kybernetické bezpečnosti, zkuste zahrnout související popisy minulých prací.

Například to, jak jste museli monitorovat kancelářskou budovu pomocí různých kamer a kanálů; nebo jak jste měli přístup k programu, který ovládá bezpečnostní dveře areálu.


Příklady životopisů na pozici Strážný

Jak vypsat certifikace v životopise strážného?

Certifikace jsou nesmírně cenným a důležitým měřítkem pro odborníky v oblasti ochrany. Náboroví manažeři upřednostní váš životopis ze skupiny kandidátů jednoduše proto, že máte licenci.

Existuje několik způsobů, jak můžete zahrnout své certifikace do životopisu:

 • Na začátku životopisu vedle vašeho jména.
 • První úvodní věta cíle životopisu.
 • V sekci dovedností.
 • Vytvoření sekce certifikací v životopise.

Podívejte se na příklady nejběžnějších certifikací pro strážce:

 • Karta strážce (Security Guard Card)
 • Bezpečnostní license třídy D (Class D Security License)
 • Bezpečnostní license třídy G (Class G Security License)
 • První pomoc
 • KPR
 • Pořádková služba (Crowd Control)
 • Řízení přístupu (Access Control)
 • Chování na místě kriminálního činu (Crime Scene Conduct)
 • Etické školení

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis

Vzorové dopisy ke stažení

Šablona motivačního dopisu
Návrh motivačního dopisu
Šablona motivačního dopisu pro studenty - univerzita
Šablona motivačního dopisu pro angažmá