Junior správce událostí: Životopis, díky kterému se na pozici event manažera dostanete i bez dlouhé pracovní historie
Plánování akcí se zaměřuje na řízení a organizaci akcí - od obchodních jednání a konferencí až po festivaly, slavnostní večírky, svatby a další. Mezi hlavní povinnosti správce událostí obvykle patří sestavování rozpočtu, řízení poskytovatelů služeb, koordinace a organizace míst a zařízení. Pokud si přejete v tomto oboru vyniknout, měli byste mít vynikající komunikační, organizační a plánovací schopnosti.
Chcete-li vytvořit organizovaný, profesionální životopis junior správce událostí , který ukáže vaše schopnosti v oblasti plánování akcí, použijte následujícího průvodce psaním CV, ve kterém si ukážeme vše potřebné!
Netroufáte si zatím na manažerskou pozici? Zkuste pozici asistenta. Zde naleznete podrobný návod, jak takový životopis na asistentskou pozici vytvořit. Jestli vás láká více administrativní pozici, přečtete si, jak napsat životopis administrativního pracovníka . Další příklady životopisů podle oboru včetně vedoucích pozic naleznete na našich webových stránkách .
Tvorba formální stránky životopisu krok za krokem
Ano, víme, že se ucházíte o juniorskou pozici správce událostí. Ale pokud máte zkušenosti s produkcí akcí nebo s plánováním akcí, pak použijte obráceně chronologický formát . Obrácený chronologický formát klade důraz nejprve na vaše poslední vzdělání a zaměstnání.
Jak naformátovat životopis pro plánování akcí bez zkušeností?
Píšete životopis začínajícího plánovače akcí bez jakýchkoliv zkušeností? V životopise pro začínajícího plánovače budete stále používat obrácený chronologický formát.
Jednoduše však uvedete povinnosti, kterými jste byli pověřeni v jiných zaměstnáních, která jsou svou povahou nejbližší roli plánovače akcí.
Sekce životopisu:
- Kontaktní údaje
- Shrnutí profilu
- Pracovní historie
- Vzdělání
- Sekce dovedností
- Doplňkové sekce: Jazyky/Odměny/Publikace/Dobrovolnictví/Záliby
Kontaktní informace patří do záhlaví!
Všechny potřebné kontaktní informace vložte do záhlaví dokumentu. Vynechte však osobní údaje, které se sem nehodí! Úplně stačí uvést:
- Jméno a příjmení
- Název profese
- Telefonní číslo
- Místo bydliště
- Odkaz na profil / portfolio na síti LinkedIn
Jak napsat sekci pracovních zkušeností i bez dlouhé profesní historie v oboru?
Efektivní životopis správce událostí by měl zdůrazňovat vaši schopnost vypracovat a realizovat úspěšné marketingové a propagační plány a také vaše dovednosti při vyjednávání smluv s dodavateli s cílem ušetřit náklady a zlepšit vztahy. Zdůrazněte své zkušenosti s řízením rozpočtů, koordinací logistiky a zajištěním souladu se zákony a předpisy, aby akce probíhaly bez problémů a byly příjemné. Předveďte svou schopnost vyhodnotit úspěšnost akce a využít poznatky ke zlepšení procesů plánování budoucích akcí, což povede ke zvýšení návštěvnosti a příjmů.
Jak ale postupovat, pokud nemáte příliš zkušeností? Jednoduše popište veškeré předchozí pracovní zkušenosti a zaměstnání, ze kterých si odnášíte přenositelné dovednosti. Může se klidně jednat i o studentské brigády, pracovní stáže apod.
Příklad
- Plánování událostí při řízení všech prvků projektu události ve stanovených lhůtách
- Organizace akcí výběrem nejlepších míst, cateringu, externích pracovníků a moderátorů
- Podpora včasné a relevantní aktualizace balíčků pro pravidelné klienty
Vzdělání může kompenzovat nedostatek zkušeností
Ačkoli k práci manažera akcí nepotřebujete konkrétní vzdělání, přesto je důležité správně napsat část o studiu. Jak to udělat správně? Stačí jednoduše dodržet standardní formát, jak je uveden níže:
- Název a místo vysoké školy/univerzity
- Název oboru
- Doba trvání studia
- Hlavní náplň studia či studijní úspěchy
Získejte plusové body pomocí specifických dovedností
Stejně jako uvedení profesního shrnutí či kariérního cíle je seznam klíčových dovedností rychlým způsobem, jak zaměstnavateli ukázat, že máte vše, co potřebuje k tomu, abyste byli na jeho pozici úspěšní.
Tato část by měla kopírovat povinnosti uvedené v popisu práce, o kterou se ucházíte. Dbejte na to, abyste věnovali zvláštní pozornost tomu, jak jsou věci formulovány v pracovních nabídkách, a kopírujte tento jazyk ve své sekci klíčových dovedností.
Tvrdé (technické) dovednosti
- Plánování akcí
- Profesionální networking
- Správa dodavatelů
- Správa rozpočtu
- Řízení projektu
- Dokumentace
- Analýza a reporting
- Koordinace dodavatelů
- Zákaznický servis
- MS Office
- Outlook
- QuickBooks
- MS Project
Měkké dovednosti (osobní vlastnosti a povahové rysy)
Jako plánovač akcí jsou vaše měkké dovednosti často důležitější než vaše technické schopnosti. Pokud si nejste jisti, co jsou to měkké dovednosti, pak vězte, že se týkají vaší osobnosti a pracovní morálky. Jsou to věci, které mají lidé vrozené, spíše než věci, které se lidé učí.
Jako plánovač akcí budete většinou jednat s lidmi. To znamená, že musíte být především reprezentativní a profesionální. Chcete-li zaměstnavateli ukázat, že máte měkké dovednosti, které hledá, zkuste je zahrnout do svého profilu, klíčových dovedností a části motivačního dopisu:
- Profesionální vystupování
- Komunikace
- Organizace
- Multitasking
- Flexibilita
- Time management
- Vedení lidí
- Vyjednávání
- Řešení problémů
Jazyky, počítačové dovednosti a další doplňkové sekce, které se vyplatí přidat do CV
Chcete-li svůj životopis pro práci plánovače akcí ozvláštnit, přidejte jednu nebo dvě sekce navíc. Zde je několik ideálních dalších částí, které lze přidat do životopisu pro plánování akcí:
- Zkušenosti s dobrovolnickou činností: Máte za sebou nějakou dobrovolnickou práci? Nejenže díky tomu budete vypadat jako kandidát na svatost, ale zdvojnásobí to i vaše pracovní zkušenosti!
- Koníčky a zájmy: Koníčky a zájmy v životopise mohou být ošemetné, protože proč by je to mělo zajímat, že? Pokud si však vyberete ty nejlepší vášně nebo záliby, mohou skutečně doplnit nudný životopis plánovače akcí. Přečtěte si našeho průvodce, jak do CV přidat zájmy a záliby .
- Počítačové dovednosti: Přidejte jakékoliv relevantní počítačové systémy a programy, které ovládáte.
- Jazyky: Ovládáte nějaký cizí jazyk? Přidáte-li to do svého životopisu plánovače akcí, vysloužíte si ovace ve stoje!
Profesní shrnutí či kariérní cíl musí být poutavý a přesvědčivý!
Pokud máte zkušenosti v oblasti událostí, použijte profesní shrnutí . Profesní shrnutí je krátký odstavec v horní části životopisu, který zdůrazňuje vaše úspěchy na předchozích pozicích v oblasti plánování akcí. Abyste to trochu rozjeli, přimíchejte do tohoto úvodního odstavce klíčový úspěch s použitím čísel, která potvrzují váš talent v oblasti plánování akcí.
Jestliže nemáte žádné zkušenosti, použijte kariérní cíl . Ten nahrazuje vaše malé nebo žádné zkušenosti aspiračním kariérním cílem. Tento úvodní odstavec však obsahuje také jedno nebo dvě čísla, která ověří vaše dovednosti.
Příklad
Pojďme si to shrnout!
Skvělá práce! Jste téměř připraveni začít rozesílat svůj životopis plánovače akcí. Nejprve je však třeba udělat několik posledních věcí.
- Abyste se ujistili, že vám nic zásadního nechybí, podívejte se na základní strukturu životopisu uvedenou na začátku tohoto průvodce. Někdy se vynechávají ty nejzřejmější věci!
- Před psaním naformátujte šablonu životopisu plánovače akcí.
- Začněte zajímavým shrnutím nebo cílem.
- Vyzdvihněte své úspěchy a dosavadní pracovní povinnosti.
- Správným způsobem doložte své akademické vzdělání.
- Uveďte své nejlepší dovednosti, které odpovídají tomu, co hledají.
- Přidejte certifikáty, jazyky nebo jiné doplňkové sekce, abyste vynikli.
- Vždy přiložte motivační dopis plánovače akcí!
- A nakonec proveďte korekturu! Nebojte se nechat si životopis zkontrolovat kamarádem nebo kolegou. MS Word ne vždy zachytí všechno a nikdy nechcete udělat špatný první dojem špatným pravopisem nebo gramatikou.
Nyná je váš životopis připraven! Uložte jej ve formátu .doc i .pdf, odešlete a připravte se na pohovor.
Motivační dopis vám na juniorské pozici hodně pomůže!
I když je v inzerátu uvedeno "Motivační dopis je dobrovolný", doporučujeme přiložit motivační dopis plánovače akcí - o to víc, pokud se hlásíte na juniorkou pozici. Dobrý motivační dopis může vzbudit zájem zaměstnavatele, lépe vás poznat a přimět ho, aby se ponořil do vašeho životopisu.
V rámci jedné stránky motivačního dopisu musíte uvést následující informace:- Své kontaktní údaje i kontaktní údaje společnosti
- Formální pozdravení a představení
- Motivace (záměr ucházet se o zaměstnání)
- Kvalifikace
- Závěr a zdvořilé rozloučení s přáním pozvání na pracovní pohovor
Často kladené otázky (FAQ)
Jaké jsou hlavní pracovní povinnosti plánovače akcí?
Mezi pracovní povinnosti manažera akcí patří:
- Vypracování podrobných návrhů časového harmonogramu akce, míst konání, dodavatelů, personálního zajištění a rozpočtu
- Vyhledávání kvalitních moderátorů a bavičů
- Definování prodejních a výnosových cílů a výkonnostních cílů
- Řízení pozitivních vztahů s klienty
- Provádění průzkumů za účelem identifikace potenciálních příležitostí pro pořádání akcí
Vytvořte si životopis za 15 minut
Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.