Zástupce zákaznických služeb: Životopis, který vám zajistí práci v týmu zákaznické podpory

Vaším profesním posláním je poskytování podpory zákazníkům – máte k tomu totiž všechny potřebné předpoklady, jako je komunikativnost, ochota, schopnost řešit problémy nebo proaktivní přístup k práci – když ale přijde na tvorbu životopisu, potřebujete podporu spíše vy?

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Vzor životopisu na pozici zástupce zákaznického servisu

Jana Horáčková
Členka týmu zákaznického servisu
723 123 456
jana.horackova@platforma.cz
Praha
LinkedIn.com/in/janahorackova

O mně
Jsem komunikativní profesionálka, která dokáže za všech okolností poskytnout špičkový zákaznický servis a zajistit maximální spokojenost zákazníků. Má za sebou více než čtyři roky zkušeností s poskytováním zákaznických služeb v českém a anglickém jazyce skrz sociální sítě dvou předních kosmetických firem, odpovídáním na dotazy a řešením reklamací. O svět kosmetiky se aktivně zajímám, ochotně poradím a vyřeším jakýkoliv problém.

Pracovní zkušenosti
KeKo Cosmetics s.r.o., Praha
Zákaznický servis s angličtinou – zajištění komunikace přes sociální sítě
Říjen 2020 až duben 2023

 •  Zajištění externí komunikace na sociálních sítích (Facebook, Instagram)
 •  Zajištění interakce se sledujícími značky
 •  Odpovědi na dotazy prostřednictvím komentářů na sociálních sítích a e-mailem
 •  Poskytování poradenství zákazníkům ohledně produktů značky
 •  Tvorba reportů s údaji o kosmetických trendech a chování zákazníků značky


Milano Cosmetics s.r.o., Praha
Zákaznický servis
Září 2018 až září 2020

 •  Odpovídání na dotazy zákazníků a vyřizování reklamací po e-mailu a telefonicky
 •  Poskytování zákaznické podpory zákazníků na telefonu
 •  Práce v interním CRM systému


Vzdělání

Střední škola služeb s.r.o., Praha 6
Maturitní obor Kosmetické služby
2014 až 2018

 •  Profesní komunikace ve službách
 •  Kosmetika a kosmetické materiály
 •  Informační a komunikační technologie


Dovednosti

 •  Správa sociálních sítí v sekci komentářů
 •  Poskytování poradenství
 •  Orientace na zákazníka
 •  Komunikační dovednosti
 •  Příjemné vystupování
 •  Řešení problémů
 •  Ochota a trpělivost
 •  Profesionalita
 •  Zájem o kosmetiku


Počítačové dovednosti

 •  MS Office
 •  Komunikace: Zoom, Skype
 •  Tvorba webových stránek: WordPress
 •  Systémy: Sprinklr a SalesForce


Jazyky

 •  Anglický jazyk: Pokročilá znalost B2


Zájmy a záliby

 •  Dekorativní kosmetika a make-up art
 •  Sociální sítě a psaní blogu o kosmetice

Od toho jsme tady! V tomto článku vás krok za krokem provedeme tvorbou životopisu zástupce zákaznického servisu , se kterým bude jednoduché získat pozvání na pracovní pohovor. Ukážeme vám, jak by měl životopis vypadat po formální stránce a věnovat se budeme i obsahu, abyste věděli, jaké informace máte ve svém životopise zdůraznit.

Abyste se ujistili, že vytvoříte profesionální životopis, který vám hledání zaměstnání nejen značně usnadní, ale také urychlí, použijte přehlednou šablonu CV a inspirujte se níže uvedeným vzorovým příkladem. Prohlédněte si i další příklady životopisů , které jsme pro vás uspořádali podle oboru.

Kolik si jako člen týmu zákaznické podpory můžete vydělat?

V době psaní tohoto článku činil průměrný plat v oblasti poskytování zákaznických služeb v České republice 36 350 Kč měsíčně, a to při práci na plný úvazek, tedy 40 hodin týdně (zdroj: cz.indeed.com ).

Specialista zákaznického servisu specializující se na poskytování služeb zákazníkům v cizím jazyce si může měsíčně přijít v průměru až 68 tisíc na hrubého (zdroj: jenprace.cz ). Čím exotičtější jazyk či jazyková kombinace, tím vyšší vaše ohodnocení bude.


Zástupce zákaznických služeb životopis

💡 Poznámka: Plat je nejlepší (rozuměj nejvyšší) v Praze. V regionech a menších městech bude nižší, nicméně nižší budou i vaše životní náklady.

Jak napsat po dokonalý životopis pro oblast zákaznických služeb?

Jako člen zákaznických služeb musíte umět dobře prezentovat značku a její produkty. To samé platí i pro váš životopis. Musí být reprezentativní. To znamená, že kromě všech potřebných informací byste měli věnovat zvýšenou pozornost i formální úpravě dokumentu.

Jak naformátovat životopis zástupce zákaznického servisu?

Formát

Pokud jde o celkové uspořádání informací v životopisu, můžete si vybrat ze tří formátů, a to:

 • obráceně chronologického,
 • funkčního,
 • kombinovaného.

Který formát si vyberete, bude do značné míry záviset na vašich individuálních okolnostech. Náš průvodce formáty životopisů vám pomůže vybrat ten správný formát.

Jednotlivé formáty se liší podle počtu let praxe, nikoli podle pozice, o kterou se ucházíte. Pokud se jedná o vaše první zaměstnání nebo máte méně než tři roky praxe, bude pro vás ideální funkční životopis . Zaměřuje se na vaše dovednosti a zároveň bagatelizuje nedostatek zkušeností.

Naopak pokud máte více než deset let zkušeností, je pro vás vhodný obráceně chronologický formát . Zaměřuje se na vaše rozsáhlé zkušenosti a zároveň zahrnuje dovednosti, které jste se během této cesty naučili.

Jestliže měníte odvětví nebo máte více až deset let praxe, kombinovaný neboli hybridní životopis dá vyniknout vašim dovednostem i zkušenostem.

Rozvržení


Omezte svůj životopis na jednu stránku: Průměrná doba, kterou personalista stráví prohlížením životopisu, je jen pár sekund, což znamená, že byste měli uvádět jen to nejnutnější. Vše ostatní, co je důležité, můžete uvést při pracovním pohovoru.

Přidejte přehledné odrážky: Nepište v celých větách. Body s odrážkami se opírají o klíčová slova, která jsou nezbytná pro to, aby váš životopis odpovídal požadavkům z pracovní nabídky.

Vyhněte se ikonám a obrázkům: Fotka do životopisu je OK, ale vyvarujte se dalším zbytečnostem. To platí i pro barvy a styly. Doporučujeme jednoduchý moderní design , který je přehledný a umírněný v barvách i písmech.

Arial, nebo Times New Roman : To jsou některá z běžně používaných typů písma, která vám doporučujeme. Zdobná písma možná vypadají zajímavě, ale špatně se čtou!

Upřednostněte PDF : V případě, že zaměstnavatel nevyžaduje soubor ve Wordu, zašlete CV jako uzamčený soubor PDF. Jeho formátování se totiž na rozdíl od wordovského dokumentu nerozhodí.

Struktura

Životopis zástupce zákaznických služeb by měl obsahovat všechny klíčové části, jako jsou kontaktní údaje, vzdělání, pracovní historie, dovednosti a shrnutí kariéry nebo cíl životopisu.

Nejlepší nadpis je vaše jméno! Vložte jej do záhlaví

Tvorbu životopisu začněte záhlavím. V této sekci budou uvedeny všechny informace potřebné k tomu, aby vás potenciální zaměstnavatel mohl kontaktovat za účelem pohovoru. Standardně se uvádí: celé jméno (použijte jako nadpis), název profese (uveďte název, který používá zaměstnavatel v pracovní nabídce), dále telefonní číslo, e-mailová adresa (osobní email bez přezdívek nebo zdrobnělin!) a město. Nakonec přidejte profesní webové stránky, profil na síti LinkedIn nebo jiný profesní profil na sociální síti.


Zástupce zákaznických služeb životopis

⚠️ Varování: Neuvádějte irelevantní osobní údaje, jako je váš věk, rodinný stav nebo počet dětí.

Příklady

Správně
Lucie Vítová

Reprezentantka týmu zákaznických služeb

721 123 456

lucie.vitova@platforma.com

Brno

LinkedIn.com/in/lucievitova


Chybně
Lucie Vítová

Reprezentantka týmu zákaznických služeb

Rodinný stav: Svobodná, 1 dítě

Věk: 26 let

721 123 456

lucie.vitova@platforma.com

Brno

LinkedIn.com/in/lucievitova


📌 Tip: Přidat můžete i foto. Musí se však jednat o reprezentativní profesionální portrét. Prohlédněte si jej v tomto článku , který jsme si pro vás přichystali na našem kariérním blogu.

Pracovní historie v oblasti poskytování zákaznických služeb

Pokud jde o pracovní historii, doporučujeme podrobně popsat každou relevantní pracovní zkušenost. Můžete přidat i zkušenosti mimo oblast zákaznických služeb, a to v případě, že si z ní odnášíte přenositelné dovednosti, jako je zákaznicky orientovaný přístup, ochota, řešení problémů či komunikace.

Příklad

Ludo Services s.r.o., Praha

Zákaznický servis s francouzštinou

Leden 2017 až květen 2021

 • Zajištění efektivní komunikace (telefonicky, e-mailem) s použitím zákaznicky přívětivého a vhodného francouzského jazyka
 • Řešení reklamací a sporů týkající se účtování v souladu se standardy společnosti
 • Vedení záznamů o kontrole kvality a spokojenosti zákazníků
 • Plánování rezervací a vyřizování fakturace zákazníků

Jak vytvořit CV pro oblast služeb zákazníkům bez předchozích zkušeností?

V případě, že nemáte zkušenosti jako zástupce zákaznického servisu, měli byste zvolit formát životopisu zaměřený na dovednosti, tedy ideálně funkční životopis.

Formát funkčního životopisu klade do popředí dovednosti a kvalifikaci a minimalizuje oddíl s pracovní historií.

Při psaní životopisu nepřeskočte sekci věnovanou vzdělání

Životopis pro zástupce zákaznického servisu by měl obsahovat část o vzdělání s použitím odrážek pro hlavní náplň studia. Uveďte název vzdělávací instituce, vystudovaný obor a rok nástupu do školy i rok ukončení studia.


Zástupce zákaznických služeb životopis

Pokud jste nenavštěvovali vysokou školu, uveďte také svou střední školu a všechny další kurzy po ukončení střední školy, které jste absolvovali.

Příklad

Střední škola podnikání a služeb, Praha 10

Maturitní obor Evropská administrativa s rozšířenou výukou jazyků

2016 až 2020

 • Obchodně-právní korespondence ve francouzském a anglickém jazyce
 • Komunikace v obchodě a administrativě
 • Prezentační dovednosti

Jaké dovednosti a vlastnosti v životopise uvést?

Vytvoření skvělé části životopisu týkající se dovedností zástupce zákaznického servisu vám může pomoci získat pozici. Upoutejte pozornost personalisty tím, že vytvoříte oddíl dovedností, který bude obsahovat vaše dovednosti odpovídající popisu práce v zákaznickém servisu.

Vytvořte seznam jak tvrdých dovedností (technických dovedností tzv. hard skills), jako je zadávání dat, znalost produktů a prodejní místa, a měkkých dovedností (tzv. soft skills), jako je aktivní naslouchání, komunikace a empatie. Pokud se jedná o vaše první zaměstnání v oblasti poskytování zákaznických služeb, můžete uvést přenositelné dovednosti z jiných zaměstnání.

📌 Tip: Nejlepším místem, kde se o ideálních dovednostech můžete dozvědět, je přímo popis pracovní pozice. Podívejte se, co je pro práci v oblasti zákaznických služeb vyžadováno a následně tyto dovednosti uveďte ve svém životopisu.

Hard skills

 • Microsoft Office Suite
 • HubSpot
 • HelpDesk
 • CRM systémy
 • Odborné znalosti v oblasti prodeje
 • Znalost produktů
 • Zpracování platebních karet
 • Marketing
 • Sociální sítě

Soft skills

 • Komunikace
 • Organizace
 • Multitasking
 • Ochota
 • Trpělivost
 • Příjemné vystupování
 • Řešení problémů
 • Proklientský přístup
 • Časová flexibilita
 • Empatie
⚠️ Varování: Netrapte personalisty předlouhým seznamem všech možných dovedností. Vyberte pět až deset dobře zvolených dovedností, které odpovídají požadavkům z popisu práce.

Další části CV, které vám při hledání práce v oblasti zákaznického servisu pomohou

Připojte do své žádosti o zaměstnání doplňkové sekce, kterými zvýšíte svou hodnotu reprezentanta zákaznických služeb na trhu práce. Může se jednat například o:

 • Počítačové dovednosti: Ukažte, že jste profesionál v oblasti zákaznického servisu a dokážete (alespoň na uživatelské úrovni) ovládat potřebné programy a pracovat v daných systémech.
 • Jazykové dovednosti: Na řadě pozic je vyžadována znalost alespoň anglického jazyka. Často je však nutná znalost i dalšího cizího jazyka. Dokažte, že máte potřebnou jazykovou vybavenost. U každého jazyka uveďte o dosaženou úroveň.
 • Kurzy, semináře, školení: Jakékoliv relevantní vzdělávání, které jste absolvovali po škole, ukáže váš zájem o obor.
 • Zájmy a záliby: Máte-li v životopise ještě místo, můžete uvést i koníčky, které vypovídají o vašich měkkých dovednostech, jako je práce v týmu, komunikace či organizace.

O mně: Ukažte se jako nejlepší možný kandidát

V této části se představíte potenciálnímu zaměstnavateli a to tak, že uvedete své nejlepší dovednosti a související pracovní zkušenosti. V maximálně pěti větách sdělíte potenciálnímu zaměstnavateli:

 • jak dlouho pracujete v oboru,
 • jeden nebo dva profesní úspěchy,
 • dovednosti související s danou pracovní pozicí. Vyberte si ty nejlepší, abyste upoutali pozornost.

Považujte své profesní shrnutí za svůj profesní medailonek. Kdyby to byla jediná část vašeho životopisu, kterou by zaměstnavatel četl, jaké informace byste chtěli, aby se dozvěděl? Udělejte dobrý dojem tím, že uvedete své nejsilnější dovednosti, roky praxe a úspěch, který ukáže, co byste pro tohoto zaměstnavatele mohli udělat.

Příklady

Správně
Jsem zkušený zástupce zákaznického servisu s více než čtyřmi roky praxe, který za každé situace poskytuje vysoce kvalitní poradenství. Vynikám pozitivní a profesionální jednáním s mám vynikající schopnosti v oblasti mezilidských vztahů a mezilidské komunikace. Rozumím přáním zákazníků a poskytuji jim řešení na míru s cílem budovat jejich loajalitu.

Tento uchazeč uvedl mnoho příkladů měkkých dovedností, které z něj dělají skvělého adepta na práci v oblasti poskytování zákaznického servisu. Nezapomíná ani na roky praxe a přidanou hodnotu, kterou může nabídnout.

Chybně
Jsem člen týmu zákaznických služeb, který si v současné době hledá způsob, jak své skvělé dovednosti uplatnit v praxi. Zaměstnejte mě a budete nadšení! Se mnou můžete získat profesionála, který se pro zákaznický servis narodil.

Nikdy se nechlubte, že jste "nejlepší zástupce zákaznického servisu všech dob" bez tohož, aniž byste uvedli čísla, fakta a příklady z praxe.

Přizpůsobení životopisu a další skvělé tipy, jak CV vylepšit

Pojďme se podívat na několik zaručených tipů, se kterými vypilujete svoje CVčko k dokonalosti:

 • Přizpůsobte svůj životopis cílové pozici zástupce pro služby zákazníkům. A to tak, že v celém životopise použijete klíčová slova z popisu práce.
 • Popište své schopnosti a zkušenosti v oblasti služeb zákazníkům pomocí měřitelných úspěchů.
 • Formátujte životopis zástupce pro služby zákazníkům tak, aby byl snadno čitelný pro lidské oči. K tomu vám poslouží naše profesionálně naformátované šablony CV .
 • Nikdy nelžete o svých zkušenostech a dovednostech v oblasti služeb zákazníkům. Pravda vždy vyjde na povrch. V případě, že si budete vymýšlet, během pracovního pohovoru se hodně zapotíte.
 • Buďte relevantní a nepřidávejte dovednosti a zkušenosti, které se netýkají zákaznického servisu.
 • Zapomínejte na korekturu. Životopis zákaznického servisu s chybami je neprofesionální a bude vyřazen z výběru.

Pojďme si to shrnout!

Pokud jste dočetli až sem, gratulujeme! Blížíme se do cíle. Na úplný závěr si v kostce uvedeme, jak by měl takový životopis reprezentanta zákaznického servisu ideálně vypadat.


Zástupce zákaznických služeb životopis

 • Jedna stránka velikosti A4 by vám měla při tvorbě životopisu vystačit. Kontaktní údaje uveďte do záhlaví. Tím ušetříte potřebné místo.
 • Pod kontaktní údaje umístěte část "O mně". Vychvalte se pomocí nejsilnějších dovedností a profesních úspěchů v oblasti poskytování zákaznických služeb.
 • Vložte sekci věnovanou pracovním zkušenostem. Uveďte je od nejnovější po nejstarší zkušenost.
 • Pokračujte dosaženým vzděláním. Dovolit si můžete přidat i náplň studia, ale jen pokud je relevantní.
 • Přidejte hard skills a soft skills, které jste přizpůsobili požadavkům na pozici.
 • Vložte doplňkové sekce, jako jsou jazyky, počítačové dovednosti, kurzy nebo koníčky.
 • K CV připojte motivační dopis. Oba dokumenty uložte jako uzamčený typ souboru PDF.
📌 Tip: Použijte naši moderní šablonu CV . Výrazně si tím ušetříte práci. Nezapomenete uvést žádnou relevantní informaci a kromě toho na zaměstnavatele zapůsobíte skvělou vizuální stránkou CVčka.

Chcete pracovat v zákaznickém servisu? Motivační dopis vám pomůže

Vaše žádost o zaměstnání nebude kompletní bez motivačního dopisu. Pokud chcete najít práci snadno a rychle, použijte všemožné způsoby, které máte k dispozici k tomu, abyste zazářili.

Motivační dopis je jedním z nich! Abyste udělali pomocí motivačního dopisu dobrý dojem, musíte jej také přizpůsobit pracovní nabídce a adresovat přímo náborovému manažerovi.

📌 Tip: Než se pustíte do tvorby motivačního dopisu, přečtěte si tento článek , ve kterém vás psaním průvodního dopisu provedeme.

Často kladené otázky (FAQ)

Jaké bývají požadavky na zástupce zákaznického servisu?

Někteří zaměstnavatelé požadují alespoň dvouletou praxi v oblasti zákaznických služeb. Nicméně třebaže jsou pracovní zkušenosti výhodou, velmi důležité jsou i vaše měkké dovednosti.

Vzhledem k tomu, že jako člen týmu zákaznických služeb poskytujete poradenství a informace, jeden z hlavních požadavků směřuje na dobré komunikační schopnosti a schopnost řešit problémy. Zaměstnavatelé dále ocení profesionalistu, zdvořilý přístup a trpělivost.

Z tvrdých dovedností pak může být požadována znalost některého z CRM systému nebo obecně počítačové dovednosti alespoň na uživatelské úrovni.

Formální vzdělání nebývá vyžadováno. Postačí vám ukončené střední vzdělání s maturitní zkouškou.

Proč bych měl svůj životopis přizpůsobit danému pracovnímu místu?

Stejně jako je každá společnost jiná, není ani žádná pozice v zákaznickém servisu stejná. Proč byste tedy měli předkládat stejný životopis pro více žádostí o práci v zákaznickém servisu? Přizpůsobení životopisu ukazuje, že jste si danou pozici prozkoumali, a pomáhá správně prezentovat vaši kvalifikaci.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis