Asistent produkce: Životopis, se kterým bude získání práce hračka!

Asistent produkce je profesionál na základní úrovni, který pracuje na natáčení videa nebo v televizi jako pomocná síla a je zodpovědný za poskytování pomoci štábům různých oddělení. Abyste získali asistenta produkce, který nejlépe odpovídá vašim potřebám, je velmi důležité napsat jasný a přesný životopis asistenta produkce.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Jeví se vám získání práce jako až moc velká produkce? Nechte svůj životopis, ať je vaším asistentem. Pomůžeme vám sestavit životopis asistenta produkce , který ukáže váš talent.

Konkurzy nejsou jen pro herce. Naše tipy a příklady životopisů vám pomohou napsat silné CVčko, které uspěje v konkurzu a zajistí vám pracovní místo v produkčním týmu!

📌 Tip : Ukážeme vám, jak napsat životopis pro televizní nebo filmovou produkci, který vám zajistí více pohovorů. Začněte tím, že si vyberete moderní šablonu CV , která zajistí profesionální look vaší žádosti o zaměstnání.

Kolik si v ČR může vydělat asistent produkce?

Z aktuálních nabídek práce na předních pracovních portálech v České republice vyplývá, že si asistent či asistentka produkce může přijít na 25 000 Kč až 35 000 Kč hrubého měsíčně. Jedná se o průměrný plat na základní pozici bez nebo s minimem zkušeností.

Po pěti letech pracovní historie práce v produkčním týmu může být toto základní rozmezí až o 10 000 Kč vyšší (zdroj: personálka.cz ).

💡 Poznámka : Koncová výše platu se bude odvíjet od typu produkce a také místě výkonu práce. Plat se také může značně navýšit v případě práce přes čas nebo o víkendech a státních svátcích.

Zprodukujte si nejlepší životopis asistenta

Ať už jste na pozici asistenta produkce nikdy nepracovali, nebo jste zkušený profík, ukážeme vám, jak vylepšit svoje CV, abyste zvýšili své šance na přijetí.

Formát

Asistent produkce životopis

Při žádosti o místo v produkčním týmu je důležité zvolit nejlepší formát životopisu, protože každý formát životopisu prezentuje vaše dovednosti jinak.

Zatímco obráceně chronologický formát životopisu uvádí vaši pracovní historii v opačném pořadí, počínaje nejnovějším zaměstnáním jako prvním, funkční formát životopisu se zaměřuje spíše na vaše dovednosti a zkušenosti než na vaši pracovní historii.

Abyste se mohli rozhodnout, který formát životopisu je pro vás nejvhodnější, podívejte se na svou pracovní historii a typ pracovního místa, o které se ucházíte. Pokud máte mnoho zkušeností na pozicích asistentů ve výrobě, pak může být nejlepší volbou obráceně chronologický životopis.

Pokud nemáte mnoho zkušeností nebo pokud hledáte nový typ pozice, pak může být lepší volbou funkční nebo hybridní životopis . Ten je kombinací dvou výše popsaných typů životopisů. Více informací na toto téma naleznete zde .

Rozvržení
 • Vytvořte jednostránkové CVčko.
 • Dejte přednost jednoduchému písmu.
 • Nepiště blechy. Ideální velikost písma je 11 bodů.
 • Mezi řádky ponechte dostatek místa (řádkování na 1,15 bodu).
 • Místo ponechte i mezi jednotlivými částmi CVčka. Jinak se celý obsah sleje dohromady.
📌 Tip : Uložte svůj životopis asistenta produkce jako PDF. Formát PDF zaručí správné zobrazení životopisu bez nechtěných změn ve formátování.

Struktura

Zde najdete informace o tom, co by měl obsahovat životopis asistenta produkce:

 • Napište přesvědčivé shrnutí nebo cíl životopisu.
 • Přidejte své pracovní zkušenosti, počínaje posledním zaměstnáním.
 • Uveďte své vzdělání a všechny relevantní kurzy, které jste absolvovali.
 • Použijte dovednosti, které odpovídají popisu práce asistenta filmové produkce.
 • Přidejte další části, abyste se odlišili od ostatních.

E-mail, telefonní číslo a další kontaktní údaje vložte do záhlaví


Asistent produkce životopis

Jedná se o podceňovanou část většiny životopisů. Důvodem je, že se jedná o jednoduché informace. Většinou jde o vaše jméno a kontaktní údaje.

Víte však, že většina uchazečů dělá v této části chyby a vytváří tak špatný první dojem na personalistu? Ano, to je pravda.

Přestože je tato část jednoduchá, vytváří první dojem z vašeho životopisu. Navíc pokud zde uděláte chybu, může se stát, že se vám už nikdy neozvou, i když byl váš životopis vybrán do užšího výběru.

⚠️ Varování : Uvedení e-mailové adresy, kterou máte ještě z pubertálních let, a tudíž obsahuje nevhodná slova, vaši přezdívku z dětství nebo zdrobněliny křestního jména, je VELIKÉ profesní faux-pas! Jestliže nemáte e-mail na pracovní záležitosti, pak je nejvyšší čas, založit si jej!

Příklad
Správně
Lucie Pravá
Asistentka filmové produkce
987 654 321
lucie.prava@platforma.com
Ostrava
LinkedIn.com/in/luciaprava

Chybně
Lucie Pravá
Asistentka filmové produkce
Rodinný stav: Svobodná
Věk: 32 let
987 654 321
lucinka@platforma.com
Ostrava
LinkedIn.com/in/luciaprava

Pamatujte, že sekce záhlaví slouží k tomu, aby vás mohl potenciální zaměstnavatel kontaktovat. Z toho důvodu se zdržte uvádění osobních informací, které mezi kontaktní údaje nepatří. Navíc pro zaměstnavatele by nemělo být rozhodující, jaký je váš rodinný stav, kolik máte dětí či jaký je váš přesný věk.

📌 Tip : Do sekce záhlaví můžete umístit foto. Musí se však jednat o profesionální portrét! Jak takový portrét do životopisu správně vypadá? Vše podstatné se dozvíte zde .

Pracovní zkušenosti asistenta v produkci

Při psaní životopisu asistenta produkčního týmu nezapomeňte uvést svou pracovní historii a dovednosti odpovídající pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Ať už hledáte základní pozici, nebo ve své profesi působíte již několik let, odhalení vašich relevantních úspěchů v životopise vám může umožnit vyniknout a získat pracovní pohovor.

Příklad
Studio Dva, Ostrava
Junior asistentka produkce
Leden 2016 až prosinec 2018
 • Podpora filmového štábu ve všech fázích produkce, včetně vývoje, předprodukce, postprodukce, hlavního natáčení a distribuce
 • Zajištění zázemí pro herce, cateringu na place a provozu natáčecích místností a ubytování pro štáb
 • Zpracovávání nápadů na příběh, sestavování poznámek a shromažďování informací


Asistent produkce životopis

Vzdělání asistenta v produkci: Jak moc na něm záleží?

Na pozici aistenta/ky produkčního týmu není vyžadováno formální vzdělání. To však neznamená, že můžete tuto sekci jednoduše vypustit. Nemůžete. Vždy uveďte nejvyšší dosažené vzdělání a jedno nebo dvě předcházející. Do této sekce také můžete doplnit dlouhodobější kurzy a další kvalifikační školení či semináře.

Příklad
Akademie múzických umění v Praze
Bakalářský obor Produkce
2012 až 2015
 • Kreativní filmová a televizní produkce
 • Techniky natáčení a management a mediální podnikání
 • Proces vývoje, výroby a dokončení audiovizuálního díla

Dovednosti, které v produkci ocení nejvíce

Filmoví, televizní i divadelní producenti očekávají pouze špičkové výsledky. Abyste se stali kandidátem, který je zaujme, musíte mít přehlídku dovedností. Které dovednosti asistenta produkce však přidat? Vytvořte si seznam obecných tvrdých a měkkých dovedností a porovnejte je s pracovní nabídkou. Následně do životopisu zapojte nejrelevantnější z nich, které nejvíce odpovídají požadavkům na ideálního kandidáta.

Tvrdé dovednosti se dají změřit a naučit (např. počítačové dovednosti, jako je znalost Adobe Premiere Pro). Měkké dovednosti jsou vrozené. Jedná se o osobní vlastnosti a povahové rysy.

Zde jsou příklady dovedností asistenta produkce:

Tvrdé dovednosti

Uveďte své tvrdé profesní zkušenosti, které jste si osvojili ve škole nebo přímo na place.

 • Techniky natáčení
 • Filmová a televizní produkce
 • Práce na PC Office (Word, Excel, Outlook, PWP) na pokročilé úrovni
 • Znalost anglického jazyka na pokročilé úrovni
 • Řidičské oprávnění skupiny B
 • Administrativní support
 • Logistika a plánování
 • Zásobování
Měkké dovednosti

Na rozdíl od mnoha jiných profesí, u nichž záleží na dosaženém vzdělání, je při žádosti o práci asistenta produkce důležité zdůraznit, jaké dovednosti pro danou pozici máte. A to nejen tvrdé dovednosti, ale také vaše měkké dovednosti.

Mezi měkké dovednosti patří vše od mezilidských vztahů, organizačních schopností a dovedností řídit čas až po schopnost dobře pracovat pod tlakem. Zdůraznění měkkých dovedností, které ilustrují vaši schopnost zvládnout několik úkolů najednou, je pro někoho silnějším argumentem pro to, aby vás zaměstnal.


Životopis asistenta produkce

Kromě uvedení měkkých dovedností v části věnované dovednostem byste je měli rozvést i jinde, například v části životopisu věnované pracovním zkušenostem nebo v profesním shrnutí.

 • Analytické myšlení, plánování
 • Znalost marketingu
 • Chuť učit se novým věcem
 • Proaktivní přístup k práci
 • Řešení problémů
 • Týmovost, tah na branku
 • Komunikační dovednosti, pečlivost a spolehlivost
 • Samostatnost a časovou flexibilitu
 • Umět si poradit v krizových situacích
⚠️ Varování : Dovednosti se těžko prokazují, ale nelžete. Až budete pozváni na pohovor, můžete být požádáni, abyste prokázali všechny dovednosti v softwaru pro střih videa, které jste uvedli!

Doplňkové sekce, se kterými vynikne vaše kvalifikace

Základní část životopisu jste dokončili. A teď to hlavní... Stejné části mají i ostatní kandidáti. Aby vaše CV vyniklo, přidejte několik speciálních efektů v podobě dalších částí životopisu.

Zde jsou možnosti, jak z toho vašeho udělat nejlepší životopis asistenta produkce:

Odborné kurzy, školení a certifikáty: Formální vzdělání je skvělé, zejména pokud máte dodatečný kurz nebo školení související s produkcí. Dokazuje to váš zájem o obor a další specifické dovednosti osvojené v rámci kurzu.

Počítačové dovednosti: Uveďte seznam počítačových dovedností, a to včetně softwaru a vybavení, které ovládáte.
 • Adobe Creative Studio
 • Adobe After Effects
 • Adobe Illustrator
 • Adobe Premier
 • Adobe Photoshop
 • MS Office (Outlook, Word, Excel, PowerPoint)

Jazykové dovednosti :

Znalost druhého jazyka je v produkčním štábu užitečná dovednost, zejména v mezinárodních produkcích, kde pracují členové týmu ze všech koutů světa.


Dobrovolnická práce :

Nemáte ještě placené pracovní zkušenosti? Dobrovolnická práce je skvělou alternativou. Přidejte pouze ty, které jsou pro produkční práci nejdůležitější!


Zájmy a záliby :

Koníčky a zájmy v životopise jsou šikovným způsobem, jak ukázat další dovednosti a osobní vlastnosti a zároveň dokázat, že jste osobnost.


Jak se nejlépe prezentovat v profesním shrnutí?


Životopis asistenta produkce

Začněte svůj životopis výstavním profesním shrnutím kariéry asistenta produkce. Tento krátký odstavec osvětluje vaše hlavní vlastnosti, schopnosti a dovednosti a náborovým pracovníkům říká, kdo jste a proč byste se na danou roli skvěle hodili.

Při psaní profesního shrnutí o dosažených výsledcích nezapomeňte ukázat, jak jste využili své měkké dovednosti k plnění každodenních povinností asistenta produkce. Pokud například uvedete, že "jste se naučili základy natáčení v terénu, abyste se stali ceněným asistentem", prokážete tím, že jste cílevědomí a chcete se učit nové věci, což jsou vlastnosti, které personalisté při náboru asistentů produkce hledají.

Příklad
Správně
Jsem kreativní a cílevědomá asistentka produkce se třmi roky zkušeností s podporou produkčních týmů ve všech fázích vývoje, předprodukce, produkce, postprodukce, dodávky a marketingu mediálního obsahu. Kolegy jsem byla vždy ceněna jako kompetentní vedoucí zákulisí produkce, která za všech okolností zajišťuje hladký a efektivní průběh produkčních akcí.

Kandidátka na asistentskou pozici jasně uvedla, jak dlouhá je její praxe, jaká má zkušenosti, jaké jsou její silné dovednosti a jakou přidanou hodnotu může produkčnímu týmu nabídnout.

Chybně
Jsem asistentka produkce s praxí. Momentálně si hledám nové místo ve filmové produkci, kde bych mohla zúročit své cenné dovednosti a vlastnosti asistentky.

Tato kandidátka na asistentskou pozici neuvedla žádné relevantní informace. Vyjadřuje se velmi obecně a potenciální zaměstnavatel z jejích profesního shrnutí příliš moudrý nebude.

Vytvořte bezkonkurenčně dobrý životopis díky našim profesionálním tipům

Životopis byste měli vždy přizpůsobit práci, o kterou se ucházíte, což je obzvláště důležité, pokud se ucházíte o práci asistenta produkce, protože úkoly, za které budete zodpovědní, se mohou v závislosti na pozici značně lišit.

Pokud jsou v nabídce práce zmíněny konkrétní dovednosti, oblasti odborných znalostí nebo předchozí zkušenosti, zapracujte tyto informace do svého životopisu asistenta produkce. Pečlivě si prohlédněte nabídku práce a zjistěte, zda byste měli do životopisu uvést nějaká konkrétní klíčová slova nebo fráze, které prokazují vaše zkušenosti v oboru.

Do životopisu asistenta produkce byste také měli uvádět pouze relevantní pracovní zkušenosti. Pokud však žádné nemáte, popište povinnosti z minulých zaměstnání, které ukazují dovednosti, jež lze přenést na pozici asistenta produkce, tzv. přenositelné dovednosti. Pokud jste například pracovali v maloobchodě, můžete zmínit, jak dobře jste pracovali pod tlakem a zvládali více úkolů najednou.

Než životopis odešlete, doplňte jej motivačním dopisem a oba dokumenty si po sobě náležitě překontrolujte. Eliminujte jakékoliv jazykové i formální nedostatky, jako jsou překlepy, chyby v interpunkci nebo pravopise a stylistice.

Pojďme si zrekapitulovat stěžejní informace

To je vše! Zde je stručné shrnutí toho, jak napsat nejlepší životopis asistenta produkce:

 • Formátujte CV v obráceném chronologickém pořadí, aby se váš životopis snadno četl.
 • Napište přesvědčivé shrnutí asistenta produkce, kterým zaujmete!
 • V popisu pracovních zkušeností asistenta produkce použijte kvantifikovatelné úspěchy, abyste dokázali, jak jste schopní.
 • Pokračujte sekcí věnované vzdělání. Máte-li krátkou pracovní historii, rozepište i náplň studia.
 • Vyberte si relevantní dovednosti z oblasti filmové nebo televizní produkce a při tvorbě se řiďte inzerátem, který vám bude vodítkem při psaní.
 • Přidejte případné jazykové dovednosti, certifikáty a další užitečné části životopisu, které máte.
 • Před odesláním e-mailu s žádostí o zaměstnání přiložte poutavý motivační dopis.
📌 Tip : Než se váš životopis objeví na trhu práce, musíte se ujistit, že je každý řádek na správném místě. Hodilo by se vám trochu vedení? Použijte profesionální šablonu CV !

S optimalizovaným životopisem se určitě dostanete na seznam adeptů na pracovní pohovor! Hodně štěstí!

Motivační dopis? Určitě ano!


Životopis asistenta produkce

VŽDY přiložte motivační dopis! Motivační dopis je jako skvělé filmové zpracování - je krátký, poutavý a připravuje váš životopis na úspěch. Níže pro vás máme užitečné tipy, jak napsat motivační dopis asistenta produkce, který získá cenu Českého lva:

 • Každý motivační dopis přizpůsobte jedné konkrétní žádosti o práci.
 • Napište přesvědčivý úvod podobný profesnímu shrnutí životopisu.
 • Přidejte jméno producenta a název studia, abyste dopis personalizovali.
 • Ukažte, že jste nejlepším kandidátem a uveďte, jak produkční společnosti pomůžete splnit její nadcházející cíle v oblasti tvorby.
 • Motivační dopis zakončete výraznou výzvou k akci. Zdvořile si řekněte o pohovor!
📌 Tip : Motivační dopis o vás vytváří první dojem, podobně jako nejzajímavější filmové trailery. Začněte průvodní dopis správně, aby potenciální zaměstnavatel do ruky vzal i vaše CVčko! Také nepište motivační dopis příliš dlouhý!

Často kladené otázky (FAQ)


Životopis asistenta produkce

Jaké jsou kladeny požadavky na pozici asistenta produkčního?

 • Předchozí pracovní zkušenosti na asistentské pozici v oblasti filmu, divadla nebo jiné umělecké či komerční tvorby
 • Fyzická síla a vytrvalost
 • Platný řidičský průkaz a aktivní schopnost řídit
 • Vynikající organizační schopnosti a schopnost řídit čas
 • Vynikající komunikační a interpersonální dovednosti
 • Smysl pro detail, pečlivost a preciznost
 • Proaktivní přístup k řešení problémů
 • Znalost práce s počítačem
 • Časová flexibilita

Jaké jsou hlavní pracovní povinnosti asistentů produkcí?

Asistenti produkce pomáhají producentům a režisérům na televizních, filmových nebo divadelních scénách. Obvykle mají na starosti každodenní povinnosti při přípravě herců, štábu a kulis na každý natáčecí den.

Mezi jejich povinnosti může patřit například:

 • Zvedání telefonů
 • Reagování na požadavky produkce
 • Koordinace líčení herců a kompletace kostýmů
 • Oznamování začátků a konců natáčení
 • Sdělování problémů režisérovi nebo producentovi
 • Vyřizování pochůzek a shánění zásob

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis