Vysokoškolský student: Životopis, díky kterému si najdete práci při studiu

Ať už si hledáte brigádu, nebo regulérní práci při studiu, dobře napsaný životopis je základ! Jeho pomocí se zviditelníte a vysloužíte si pozvání na pohovor, třebaže zatím studujete.Během studia na vysoké škole jste pravděpodobně získali odborné znalosti a osvojili si technické dovednosti, které vám pomohou při přechodu do profesního světa.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Vzor životopisu vysokoškolského studenta

Bc. Olina Hádková
Junior designérka interiérů
+420 678 908 678
olina.hadkova@gmail.com
Praha
linkedIn.com/in/olinahadkova
onlineportfolio.com/onlinehadkova

O mně
Jsem kreativní designérka interiérů, která si v současné době hledá práci na částečný úvazek při studiu posledního ročníku magisterského studia UPRUM v Praze. Mám tři roky zkušeností s navrhováním interiérů v renomovaném designovém studiu, dovedu přicházet s inovativním řešením interiérů z typového i individuálně vyrobeného nábytku a bytových doplňků. Jsem časově flexibilní, učenlivá a motivovaná získávat nové zkušenosti.

Vzdělání
UPRUM, Ateliér designu nábytku a interiéru, Praha
Magisterský program Interiérový design
2021 až současnost

  •  Interiérová a bytová architektura
  •  Technické kreslení a tvorba výkresové dokumentace
  •  Nábytkářské materiály a jejich vlastnosti

UPRUM, Ateliér designu nábytku a interiéru, Praha
Bakalářský studijní program Design
2018 až 2021

  •  Průmyslový design
  •  Design nábytku
  •  Design dekoračních předmětů

Pracovní zkušenosti
HomeStudio s.r.o., Praha
Junior interiérová designérka
Září 2019 až únor 2023

  •  Navrhování interiérů na základě specifikace klienta
  •  Tvorba rozpočtu a komunikace s dodavateli
  •  Dohled na realizaci projektu

Dovednosti

  •  CAD Vision 2D, 3D
  •  Výkresová dokumentace
  •  Řidičský průkaz sk. B
  •  Týmová spolupráce
  •  Kreativní cítění
  •  Učenlivost
  •  Spolehlivost
  •  Flexibilita

Jazyky

Anglický jazyk: Pokročilá znalost na úrovni B2

Zájmy a záliby

  •  Moderní design
  •  Architektura
  •  Volejbal

Životopis vysokoškolského studenta musí obsahovat přehled těchto silných stránek a vysvětlit, jak vám budou prospěšné v nadcházející kariéře.

V následujícím průvodce psaním CV vysokoškolského studenta vám poskytneme vzor životopisu vysokoškolského studenta, podíváme se na formální náležitosti CVčka, vysvětlíme, jak správně uvést dosažené vzdělání i pracovní historii nebo dovednosti a podělíme se s vámi o rady a tipy, jak napsat CV studenta, kterému nikdo neodolá!

📌 Tip : Vytvořte perfektní CV díky našim profesionálním šablonám ! Vzor CV je dostupný ke stažení ve formátu PDF i Word!

Použijte níže uvedený vzor životopisu studenta jako referenci při tvorba vlastního CVčka. Řadu dalších užitečných příkladů podle oboru naleznete na našich webovkách.

Víkendová brigáda, práce na částečný úvazek nebo full time aneb jaké máte jako student jako možnosti?

Dobrá zpráva je, že na českém trhu práce naleznete řadu příležitostí pro studenty vysokých škol nejrůznějších zaměření. Ucházet se tak můžete nejen o nekvalifikované brigády, ale rovněž o pozice ve vámi studovaném oboru.

Pozice vhodné pro studenty bývají na pracovních portálech jasně označeny. Jako vysokoškolský student se také můžete pokusit ucházet o pozice určené pro absolventy. Někteří zaměstnavatelé se spokojí se skutečností, že studium brzy dokončíte a mezitím se můžete zaučovat.

💡 Poznámka : Ať už jde o brigádu, nebo pozici na poloviční, zkrácený, či dokonce plný úvazek, počítejte s tím, že nástupní plat bude nižší než v případě seniorních pozic. To je dáno absencí pracovních zkušeností a skutečností, že prozatím nemáte dokončené studium.


Vysokoškolský student životopis

Jak napsat životopis vysokoškolského studenta krok za krokem?

Právě jste se pustili do psaní životopisu vysokoškolského studenta. Cílem je dostat z něj jedničku z hvězdičkou. Ať už si hledáte manuální brigádu, nebo první reálnou práci v oboru, s naším podrobným průvodcem psaním CV to bude hračka!

Nepodceňte celkovou úpravu životopisu

Neméně důležité pak je uvést všechny informace přehledným a snadno čitelným způsobem. S formální stránkou CVčka vám pomohou níže uvedená pravidla týkající se ideálního formátu, rozvržení a struktury.

Nejvhodnější formát životopisu studenta

Při psaní CV vysokoškoláka byste si měli vybrat formát životopisu, který zdůrazní vaše nejdůležitější zkušenosti a dovednosti. Co přesně myslíme "formátem"? Formát životopisu určuje, kam umístíte jednotlivé části CVčka a co v nich nejvýrazněji zobrazíte. Více podrobných informací o jednotlivých formátech naleznete zde .

Jako vykoškolskému studentovi vám doporučujeme buď obráceně chronologický formát , v jehož případě uvádíte všechny pozice, na kterých jste pracovali, od nejnovější po nejstarší. Tento formát je vhodnýb pro vysokoškoláky, kteří již mají určitou profesní historii.

V případě, že se ucházíte o svou vůbec první práci a prozatím nemáte předchozí zkušenosti, pak si zvolte funkční formát , který zdůrazňuje část věnovanou dovednostem, znalostem a studiu.

Nepřežeňte to se stylem aneb přehledné rozvržení

  • Buďte struční . Uvádějte pouze relevantní informace a nikdy nepřekročte rozsah jedné stránky.
  • Vsaďte na jednoduchost ! To platí jednak pro celkový styl dokumentu, tak pro jeho jednotlivosti, jako je písmo. Doporučujeme často používané písmo, jako je třeba Arial nebo Times New Roman. I barvy volte umírněné, spíše decentní než okázalé a křiklavé.
  • Nepište blechy ! Omezený rozsah neznamená, že budete prát mikro písmenka! Pro běžný text je vhodná velikost 10 až 12 borů, v případě nadpisů cca 12 až 14 bodů.
  • Rozvrhněte si místo . Dokument nesmí působit nahňácaným dojmem. Používejte bílé místo, které vložíte mezi jednotlivé části CV. Ani řádky na sebe nelepte. Ideální řádkování je 1,15 či 1,5.
  • Formát souboru : Nejjistějším formátem je soubor v PDF. Ten se nezmění, ani pokud je dokument otevřen v jiném zařízení.
📌 Tip : Použijte náš vzor životopisu a práci s formátováním si tím značně ulehčíte! Vzory CVček jsou k dispozici zde .


Vysokoškolský student životopis

Řádná struktura je základ!

CV byste měli rozčlenit do jednotlivých sekcí, a to následovně:

  • Nejprve do záhlaví CVčka vložte kontaktní údaje.
  • Následně pokračujte poutavým shrnutím nebo cílem.
  • Podrobně popište své dosavadní vzdělání, a to včetně studijních úspěchů, případných vyznamenání a nadstandardních výsledků.
  • Doložte svou případnou pracovní historii spolu s kvantifikovatelnými úspěchy. Vyjmenujte všechny pozice, jež jsou relevantní. Doporučujeme je uvádět v obráceně chronologickém formátu.
  • Uveďte dovednosti relevantní pro danou pozici, které odpovídají popisu práce.
  • Přidejte další části, abyste vyniknuli, třeba jazyky, počítačovou gramotnost, dobrovolnickou práci a koníčky.

Začněte uvedením kontaktních údajů v profesionálním formátu!

Svůj kontakt vložte do záhlaví dokumentu, nejenže to vypadá profesionálně, ale také tím ušetříte prostor. Kromě svého jména a příjmení (popřípadě titulu ze školy), rovněž připojte telefonní číslo, e-mail, město, a odkaz na LinkedIn.

Myslíte-li to se svou kariérou vážně, pak si určitě profil na síti LinkedIn založte! A pozor na e-mail! Jestliže uvedete adresu s přezdívkou nebo jinak nevhodnými slovy, budete působit neprofesionálně.

📌 Tip : Máte-li, pak určitě přidejte odkaz na své profesní portfolio. Jedná se o skvělý způsob, jak uvést konkrétní příklady své práce.

Příklady

Správně

Bc. Aneta Nováková

Junior data analytička

721 345 678

aneta.novakova@gmail.com

Brno

LinkedIn.com/in/anetanovakova


Chybně

Aneta Nováková

Junior data analytička

Datum narození: 5.11. 1995

721 345 678

anetka007@gmail.com

Brno

LinkedIn.com/in/anetanovakova


⚠️ Varování : Neuvádějte osobní údaje, jako je datum narození, věk, rodinný stav apod. Jedná se o osobní údaje, jejichž uvádění je v současné době již passé, a vy nejste nikterak povinni je do CVčka vkládat.


Vysokoškolský student životopis

Vhodně zvolená fotka vám může přilepšit!

Fotografie není na škodu! Naopak, vhodně zvolenou fotkou můžete udělat parádu. Tím však nemyslíme selfíčka a momentky. Musí se jednat o profesionální portrét! Dejte si záležet na jeho výběru.

📌 Tip : Vzor vhodných fotek do CVčka naleznete zde .

Jako student začněte dosaženým vzděláním! Uveďte i to současné!

Vzdělání je vaše zbraň! Zaměřte se proto na něj a rozhodně nezapomeňte uvést i právě studovanou školu. U každého vzdělání uveďte oficiální název vzdělávací instituce, název programu, dobu studia a akademické/školní úspěchy či hlavní předměty.

Příklad

Západočeská univerzita v Plzni

Bakalářský program Aplikovaná informatika

2019 až současnost

  • Vývoj internetových a mobilních aplikací
  • Algoritmy a datové struktury
  • Kyberbezpečnost

Jak jako student nejlépe uvést dosavadní pracovní zkušenosti?

Začněte názvem společnosti, pokračujte uvedením názvu zastávané pozice, také uveďte dobu, po kterou jste práci prováděli, a nezapomeňte přidat hlavní pracovní povinnosti.

Vyjmenujte všechny pozice, na kterých jste působili, a odpovídají popisu práce. Co to v praxi znamená? Neuvádějte středoškolské brigády, jako je roznos letáků nebo prodej zmrzliny, pokud si hledáte práci jako IT technik. Naopak jestliže za sebou máte brigády jako IT podpora v místní společnosti, určitě to uveďte!

Příklad

Sivo a.s., Olomouc

Junior IT technik

Leden 2020 až červen 2020

  • Poskytování IT podpory první úrovně
  • Spolupráce na návrhu strategií řešení optimalizace IT služeb
  • Zajišťování a spravování IT služeb

Nemáte pracovní zkušenosti? I tak si můžete najít práci!

Nedělejte si starosti s tím, že máte jen málo (nebo žádné) profesních zkušeností, existuje mnoho dalších znalostí, dovedností a dalších aktivit, jež lze v CV vysokoškoláka prezentovat. A zaměstnavatelé bývají v tomto směru chápaví. Dobře vědí, že jako student, který si hledá své první zaměstnání, neuvedete do CV dlouhý seznam pracovních zkušeností.

Důležité je prokázat, že vám nechybí motivace, zvídavost, ochota učit se nové věci, ctižádostivost, ambice a pracovní morálka.

Do sekce pracovních zkušeností můžete rovněž uvést jakoukoliv praxi absolvovanou v rámci studia, odborný výcvik ze školy, dlouhodobější dobrovolnickou činnost apod.

Jaké dovednosti do životopisu studenta zahrnout?

Jaké požadavky uvádí nabídka práce, o kterou se ucházíte? Podrobně si nastudujte, jaké dovednosti byste měl jako ideální uchazeč splnit a následně jim přizpůsobte tuto část.

Vyberte relevantní seznam jak tvrdých, tak měkkých dovedností, které ovládáte. Nepřekračujte však množství deseti položek, ať zaměstnavatele zbytečně nezahltíte.


Vysokoškolský student životopis

Konkrétní seznam dovedností se bude odvíjet od dané pozice, o kterou se ucházíte. Podívejte se na nejatraktivnější schopnosti, znalosti a dovednosti , které momentálně frčí.

Připojte jakékoliv další sekce, které vám pomůžou získat brigádu nebo jinou práci

Dosažené vzdělání, pracovní zkušenosti nebo dovednosti jsou důležité, ale v životopise je budou mít všichni. Vynikněte tím, že přidáte několik volitelných sekcí do životopisu navíc. Při hledání práce mohou být právě tyto doplňkové sekce to, co vám dopomohou získat dané místo.

Jakým pravidlem se řídit při výběru doplňkových sekcí? Zde platí, že pokud jsou relevantní, do životopisu patří. Pokud jsou tyto sekce irelevantní, ze životopisu je raději vynechejte.

Níže uvádíme sekce, které se vyplatí na konec životopisu zahrnout (je-li to relevantní):
  • Jazykové znalosti : Anglický jazyka další cizí jazyk bývá často vyžadován na nejednu pozici. Dokažte, že jste alespoň středně pokročilý a zvládnete jazyk na konverzační úrovni. Technickou nebo pokročilou znalost cizího jazyka pak ocení každý zaměstnavatel.
  • Počítačová gramotnost : Znalost práce s PC je v dnešní době extrémně důležitá. Uveďte alespoň základní znalost Microsoft Office, jakákoliv pokročilá znalost však bude vždy výhodou.
  • Dobrovolnická činnost : Jak lépe demonstrovat vaši proaktivitu, pracovitost, motivaci a zájem, než pomocí dobrovolničení? Dobrovolnická činnost vždycky v CVčku vypadá dobře! Připojte však pouze relevantní zkušenosti jako dobrovolník.
  • Kurzy, školení nebo certifikace : Uveďte absolvované kurty, školení, workshopy a případné certifikáty, které jste jejich absolvováním získali. Pokud se však hlásíte na pozici junior analytika a máte kurz vaření, pak si tuto informaci nechte pro sebe. I zde platí, že musíte být relevantní.
  • Projekty: Posilte svůj životopis pomocí osobních, školních nebo pracovních projektů, na kterých jste pracovali.
  • Zájmy a záliby : Nebojte se uvést o sobě i koníčky, kterým se věnujete ve volném čase. Jejich přidáním do životopisu vysokoškoláka prokážete měkké dovednosti, jako je vedení, komunikace a týmová práce. S výběrem vhodných zájmů a zálib vám poradíme zde .
⚠️ Varování : V životopise naopak nedoporučujeme uvádět reference. Pokud je zaměstnavatel potřebuje, sám si je vyžádá.

Kariérní cíl vs. profesní shrnutí: Ideální prezentace pro studenta

Ucházíte si práci, kterou opravdu chcete. Nebo ji možná dokonce potřebujete. ALE! Konkurence je velká! Musíte potenciálního zaměstnance co nejrychleji přesvědčit, že vám může danou pozici bez starostí svěřit! Jak? Použijte k tomu profesní shrnutí nebo kariérní cíl.

O čem je řeč? Jedná se o pár vět, které umístíte na začátek životopisu, a to pod vaše kontaktní údaje. Tento krátký odstaveček o dvou až pěti větách poskytuje přehled o celém vašem CVčku a vyzdvihuje v něm jeho stěžejní body.

Jaký je však mezi kariérním cílem a profesním shrnutím rozdíl?
  • Kariérní cíl informuje potenciálního zaměstnavatele o vašich kariérních aspiracích, tedy o tom, kam se chcete v rámci své kariéry dostat. Rychlý pohled na vaše vzdělání, dovednosti a akademické úspěchy posílí vaši žádost o práci. Je vhodný pro studenty bez relevantní pracovní historie.
  • Profesní shrnutí životopisu je stručný odstavec shrnující vaše profesní zkušenosti, klíčové dovednosti a úspěchy. Je vhodné pro studenty, kteří již mají relevantní pracovní historii.

Příklady kariérního cíle do životopisu studenta

Správně
Jsem motivovanou studentkou druhého ročníku překladatelství a tlumočnictví francouzštiny na filozofické fakultě UK, která si hledá práci v oblasti překladatelství na zkrácený úvazek. Ráda bych využila příležitost používat francouzský i anglický jazyk v praxi a přiučit se od jazykových expertů nové dovednosti v rámci překladatelských strategií a postupů. Nechybí mi cit pro jazyk, láska k francouzštině a ochota učit se nové věci.

Tato studentka v kariérním cíli jasně uvedla, jaký obor studuje, proč by chtěla pro zaměstnavatele pracovat a jaké dovednosti a znalosti mu může nabídnout. Nebojte se uvést své silné stránky a přidanou hodnotu, kterou můžete vnést do společnosti.

Chybně
Jsem studentkou vysoké školy od roku 2020, která si hledá práci na zkrácený úvazek. O vašem jazykovém ústavu jsem již hodně slyšela a nyní bych ráda využila příležitost pro vás pracovat. Neváhejte mne v případě zájmu kontaktovat.

Tato studentka toho o sobě příliš neprozradila. Ve svých vyjádřeních je velmi obecná. Její kariérní cíl vypovídá o tom, že si na životopisu nedala příliš záležet, nebo že odeslala obecný životopis na všechny nalezené pozice.


Vysokoškolský student životopis

Příklady profesního strnutí do životopisu studenta

Správně
Jsem překladatelka z francouzštiny, která si v současné době dodělává poslední ročník magisterského studia překladatelství na UK. Mám cit pro jazyk a více než pět let zkušeností s překládáním odborných textů z francouzštiny do češtiny a vice versa. Mohu nabídnout perfektní písemný projev jak v mateřském, tak francouzském jazyce, schopnost dodržovat termíny odevzdání a ochotu učit se nové věci.

Tato uchazečka uvádí všechny potřebné informace, a to nejen o studiu, ale také o praxi a silných dovednostech.

Chybně
Jsem překladatelka, která si studuje vysokou školu od roku 2020. Mám cit pro jazyk a zkušenosti s překládáním. Mohu nabídnout potřebné znalosti a dovednosti, díky kterým budu skvělou posilou vašeho týmu.

Tato uchazečka uvedla pouze obecné informace, na jejichž základě se toho zaměstnavatel příliš nedozví ani o dosaženém vzdělání, ani o praxi nebo dovednostech.

Profesionální tipy, díky kterým získáte práci i při studiu vysoké školy

Níže s vámi sdílíme několik dalších tipů, které se vyplatí při psaní životopisu vysokoškoláka aplikovat:

  • Personalizujte : Ať už se ucházíte o manuální brigádu nebo o práci ve svém oboru, důležité je váš životopis vždy přizpůsobit na míru pracovní nabídce. Buďte struční a do životopisu uvádějte pouze relevantní informace.
  • Zaměřte se na formu : Pamatujte, že stejně jako obsah je důležité soustředit se na formu. Dobře vypadající životopis, který se snadno čte a je přehledný, udělá dojem.
  • Dokažte, že máte pracovní morálku : Kromě podrobného popisu vzdělání a dovedností můžete potenciálního zaměstnavatele zaujmout tím, že v životopise uvedete svou pracovní morálku. Zmiňte se o aktivitách a úspěších, které dokazují vaši pracovitost a odhodlání. Může se jednat o dobrovolnické činnosti, školní vyznamenání, pochvaly, 100% docházka na univerzitě, působení ve studentských organizacích a orgánech atd.
  • Proveďte korekturu životopisu : Prezentujte se jako profesionál! K tomu patří dokonalý písemný projev! Jestliže český jazyk není zrovna vaše doména, požádejte přítele nebo člena rodiny, aby návrh životopisu zkontroloval a ujistil se, že se dobře čte.
  • Vytvořte motivák : Pokud se ucházíte o pozici jako student, použijte veškeré zbraně k tomu, abyste udělali dojem. Jednou z nich je i sepsání motivačního dopisu, což je něco, co vřele doporučujeme!

Shrnutí klíčových bodů aneb jak napsat životopis vysokoškolského studenta v kostce

Pokud jste se dostali až sem, gratulujeme! Za odměnu pro vás shrnujeme hlavní body z tohoto článku:

  • Jako student, jehož dosavadní pracovní zkušenosti nejsou nikterak působivé, si nemůžete dovolit psát sáhodlouhá CVčka plná nerelevantních informací. Musíte být struční a k věci! Jedna stránka! Nikdy víc!
  • Formátujte svůj životopis tak, aby byl přehledný a snadno čitelný. Zvolte si jednoduché písmo, jako je Times Roman nebo Calibri, nastavte na všech čtyřech stranách stránky okraj o velikosti 2,5 cm a text zarovnejte do bloku. Nadpisy jednotlivých částí napište větším písmem, a buď tučně, nebo jej podtrhněte. Po dokončení dokumentu jej uložte jako PDF, abyste zajistili zachování původního formátu a rozvržení.
  • Zvolte si nejvhodnější formát, který odpovídá úrovni vašich zkušeností. Doporučujeme obráceně chronologický nebo funkční formát.
  • Svůj kontakt vložte do záhlaví životopisu, dejte si záležet na aktuálnosti uváděných informací a také na profesionálním formátu e-emailu.
  • Pod záhlaví vložte krátký odstavec s profesním shrnutím nebo kariérním cílem, ve kterém ukážete svou ctižádostivost, nadšení, pracovitost.
  • Pokračujte částí věnované vzdělání. Uvádějte i studium, které právě studujete.
  • Máte-li pracovní zkušenosti, detailně popište pozice, na kterých jste působili. Uvádějte však pouze relevantní informace o pracovní historii.
  • Vyberte do životopisu nejpůsobivější dovednosti, které vždy přizpůsobujte na míru pracovní nabídce.
  • Připojte další sekce, díky kterým budete demonstrovat svůj zájem o obor nebo specifické zaměření. Může se jednat třeba o jazyky, počítačové dovednosti a koníčky atd.
  • Uložte životopis ve formátu PDF a odešlete jej konkrétní osobě pověřené náborem, a to společně s motivačním dopisem. Váháte-li, co napsat do emailu, když posíláte CVčko, přečtěte si tento článek .
📌 Tip : Udělejte skvělý dojem snadno a rychle pomocí naší profesionální šablony životopisu studenta . Stáhnout ji můžete v různých formátech.


Vysokoškolský student životopis

Jako student musíte připojit motivační dopis!

Motivační dopis je jeden z nejdůležitějších nástrojů, díky kterému můžete zaměstnavatele přesvědčit, aby vám dal šanci! Popravdě poslat životopis bez motivačního dopisu je jako nechodit na semináře. Prostě to není dobrý nápad!

Tento dopis zašlete VŽDY! Proč? Samotný životopis studenta prostě nestačí. Svůj zájem, motivaci a cílevědomost nejlépe dokážete právě prostřednictvím motivačního dopisu. Musíte jej však napsat dobře! Jak?

Nebojte, máme pro vás několik tipů, jak si poradit s motivačním dopisem jako vysokoškolák:
  • Adresujte dopis konkrétní osobě, o které víte, že má nábor nových zaměstnanců na starosti.
  • Svůj motivační dopis začněte přesvědčivým úvodem, jako jste to udělali v kariérním cíli.
  • Vysvětlete, proč jste ten nejlepší kandidát, kterého by měl zaměstnavatel přijmout.
  • Dokažte, jak jste schopný uchazeč o práci, a to pomocí několika konkrétních úspěchů.
  • Pište o tom, co se vám na společnosti líbí a o vaší přidané hodnotě, díky které budete hodnotnou posilou pracovního týmu.
  • Uzavřete motivační dopis důraznou výzvou k akci a zdvořilým rozloučením.

Dopis přizpůsobte jak svému životopisu studenta, tak požadavkům z pracovní nabídky i celkové firemní kultuře, která ve společnosti panuje. Tímto způsobem vytvoříte perfektní motivák, který zaujme a pozvání na pracovní pohovor na sebe nenechá dlouho čekat!

📌 Tip : Jak napsat motivační dopis studenta krok za krokem se dozvíte zde .

Často kladené otázky (FAQ)

O jakou práci se může ucházet student vysoké školy?

V podstatě o jakoukoliv, zde bude záležet na povaze vašeho studia vaší vytíženosti. Může se tedy jednat o nejrůznější víkendové nebo příležitostné brigády, ale také o regulérní práci na poloviční, částečný či plný úvazek.


Vysokoškolský student životopis

Také se můžete ucházet o práci, jež s vámi studovaným oborem nesouvisí, nebo si hledat práci v oboru a již při studiu získávat potřebnou praxi. V prvním případě se bude pravděpodobně jednat o méně kvalifikovanou (často manuální práci), ve druhém případě budete muset hodně zamakat na svém CVčku i motivačním dopise, abyste danou práci získali, třebaže nemáte dokončené studium.

Jakým způsobem zaujmout jako student a získat práci bez praxe?

Zabojujte všemi dostupnými způsoby! To znamená, že nebudete líni a dáte si extrémně záležet na tvorbě žádosti o práci. Jakými způsoby můžete zaujmout natolik, že vám dá zaměstnavatel šanci?

  • Zapomeňte na obecný životopis. Vaše CVčko musí být napsané na míru pracovní pozici.
  • Vytvořte přesvědčivý kariérní cíl, ve kterém se budete profilovat jako ambiciózní a schopný kandidát.
  • Oslňte jinými způsoby, než je nedostatek pracovních zkušeností. Pište o akademických úspěších, studentských stážích a dalších pozitivních aspektech vaší dosavadní dráhy studenta.
  • Prezentujte se jako profesionál. To znamená, že neodbudete formální ani jazykovou část tvorby CVčka. Vše musí být správně, bez zbytečných chyb, překlepů a nepřehledně uvedených informací.
  • Doplňte svou žádost motivačním dopisem, ve kterém vysvětlíte, proč se zaměstnavateli vyplatí vás zaměstnat.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis

Vzorové dopisy ke stažení

Šablona motivačního dopisu
Návrh motivačního dopisu
Šablona motivačního dopisu pro studenty - univerzita
Šablona motivačního dopisu pro angažmá