Trochu lékař, trochu estetik: Životopis estetického dermatologa krok za krokem

Pomáháte svým klientům léčit kožní neduhy a nedokonalosti pleti, čímž zvyšujete jejich sebevědomí a sebelásku. Vaše práce je záslužná a zároveň skvěle platově ohodnocena. Abyste ji však získali, budete muset vytvořit přesvědčivý životopis estetického dermatologa, díky kterému vám zazvoní telefon s pozváním na pracovní pohovor!

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Životopis estetického dermatologa na ukázku

MUDr. Pavel Němec
Estetický dermatolog
723 123 456
pavel.nemec@platforma.com
Ústí nad Labem
LinkedIn-com/in/pavelnemec

O mně
Jsem dynamický a zkušený estetický dermatolog s více než pěti lety relevantní praxe a oprávněním k výkonu povolání, který nejenže poskytne kvalitní diagnostickou a lékařskou péči klientům, ale také se bude aktivně podílet na koncepci kliniky. Nechybí mi potřebná motivace, týmový duch ani proklientský přístup.

Pracovní zkušenosti
Estetická klinika Proxi s.r.o., Praha
Korektivní dermatolog
Červen 2018 až současnost

 •  Poskytování poradenství v oblasti péče o pleť a diagnostiky pleti
 •  Provádění různých kosmetických zákroků ke zlepšení estetického vzhledu pleti klienta
 •  Podílení se na tvorby konceptu kliniky a zavádění nových inovativních metod estetické medicíny


Klinika estetické medicíny při Nemocnici na Bulovce
Specializační praxe v oboru korektivní dermatologie
Květen 2017 až květen 2018

 •  Poradenství, diagnostika a léčebná péče pacientům s kožními problémy a kosmetickými vadami kůže nebo pleti

Specializační praxe v oboru dermatologie
Září 2011 až březen 2017

 •  Diagnostika mnoha typů kožních problémů, včetně melanomu, modrých znamének, lupénky, vrozených znamének a mnoha dalších zdravotních problémů
 •  Provádění různých ošetření a odkazování pacientů na příslušná lékařská pracoviště
 •  Vedení zdravotních záznamů všech pacientů
 •  Zadávání úkolů stážistům a pravidelné hodnocení jejich výkonu

Vzdělání
První lékařská fakulta Masarykovy univerzity, Brno
Magisterský obor Všeobecné lékařství
2005 až 2011
Všeobecné gymnázium Jana Masaryka, Brno
2001 až 2005

Dovednosti

 •  Inovativní metody
 •  Vedení lidí
 •  Zákaznický přístup
 •  Pečlivost
 •  Time management
 •  Komunikace

Certifikace

 •  Dermální infuze Diamond Glow
 •  EndyMed 3 Deep RF
 •  Ventouse

Jazyky

Anglický jazyk: pokročilá úroveň C1 včetně lékařské terminologie

V následujícím průvodci psaním životopisu estetického dermatologa si ukážeme, jak by mělo takové CV po obsahové i formální stránce vypadat.

📌 Tip : Své estetické cítění dokážete pomocí skvěle naformátované šablony CV , do které stačí zadat své údaje. CV tak budete mít hotové za pár minut a ještě uděláte skvělý první dojem!

Dosud jsme byli velmi teoretičtí, je načase začít uvést vše do praxe. Začínáme praktickým příkladem celého životopisu estetického dermatologa. Použijte jej jako referenci při tvorbě svého CV. Prohlédněte si i naše další příklady životopisů dostupných zdarma na našem webu.

Kolik a kde si více vydělá estetický dermatolog? V Brně a Praze jsou platy nejvyšší!

Obor estetické medicíny je velmi žádaný a za vaši lékařskou péči budou klienti ochotni platit zlatem. To platí zejména pro velká města, jako je Praha nebo Brno.

Platové rozmezí na pozici estetického dermatologa se pohybuje okolo 100 000 až 150 000 Kč měsíčně, a to při práci na plný úvazek (zdroj: www.volnamista.cz ).

💡 Poznámka : Výše platu se však bude velmi odvíjet od typu zařízení, počtu klientů, vašich specifických dovedností a míry praxe. V neposlední řadě záleží na již zmíněné lokalitě. V menších regionech budou platy obecně nižší, než ve velkých městech, jako je Praha a Brno.


Estetik životopis

Vneste do životopisu trochu estetiky a řádu

Dokažte, že jste estetik a vytvořte přehledné CV, které vás bude skvěle reprezentovat. Skvělé formy docílíte pomocí vhodně zvoleného formátu, rozvržení a struktury.

Formát

Než začnete psát životopis, je důležité zvolit správný formát životopisu. Zvolený formát určuje, které části umístíte do popředí, čímž je zvýrazníte.

Existují tři hlavní formáty životopisu : obráceně chronologický, funkční a kombinovaný.

 • Obráceně chronologické životopisy se zaměřují na historii zaměstnání a jsou výhodné pro zkušené kandidáty, kteří chtějí prezentovat své znalosti v oboru.
 • Funkční životopisy se zaměřují na dovednosti a jsou výhodné pro začínající pozice nebo čerstvě vystudované estetické dermatology bez dlouhé pracovní historie.
 • Kombinované životopisy jsou užitečné pro kandidáty s rozsáhlou praxí, kteří chtějí ukázat své dovednosti i pracovní historii.

Rozvržení

Uváděné informace si rozvrhněte následujícím způsobem:

 • Snažte se být co nejstručnější. Máte-li méně než deset let zkušeností, nepřesahujte délku jedné stránky.
 • Je naprosto žádoucí používat v životopise přehledné odrážky s heslovitými informacemi a frázemi. U každé položky jich však vždy uvádějte maximálně šest.
 • Buďte za estetika! Zvolte si jednoduchý design, neutrální barvy a snadno čitelné písmo.
 • Jednotlivé sekce od sebe oddělte dostatkem volného místa. To platí i pro jednotlivé řádky, které na sobě nesmí být až příliš nalepené.
 • Pokud si zaměstnavatel výslovně nežádá CV ve formátu DOC, pak jej raději uložte a zašlete jako soubor PDF. Uzamčený dokument nezmění své formátování.

Struktura

Své CV strukturujte následujícím způsobem:

 • Kontaktní údaje vložené do záhlaví životopisu
 • Profesní shrnutí vystihující hlavní doby životopisu
 • Pracovní zkušenosti včetně praxe z nemocnice, kliniky apod.
 • Dosažené vzdělání a jakékoli další doplňkové studium s názvem univerzity, fakulty, oboru
 • Dovednosti, tvrdé i měkké
 • Doplňkové sekce, jako je členství v odborných organizacích, certifikace, jazyky, počítačové dovednosti, kurzy, školení, koníčky apod.

Pojďme si teorii ukázat v praxi. Níže se zaměříme na jednotlivé sekce a podrobně si je popíšeme a uvedeme praktické příklady, které vám poslouží jako reference.

Kontaktní informace patří do záhlaví

Do záhlaví uveďte na první řádek své celé jméno, příjmení a akademický titul. Tento první řádek poslouží jako nadpis životopisu. Pod něj uveďte název své profese a na další řádky své kontaktní informace, jako je telefonní číslo, email, bydliště nebo odkaz na online portfolio či profesní profil na síti LinkedIn a dalších platformách.

Příklady

Správně
MUDr. Ivana Horká

Korektivní dermatoložka

721 123 456

ivana.horka@gmail.com

Brno

LinkedIn.com/in/ivanahorka

Dermato.cz/profil/ivanahorka


Chybně
MUDr. Ivana Horká

Korektivní dermatoložka

Rodinný stav: Vdaná, 2 děti

Věk: 37 let

721 123 456

ivanka86@gmail.com

Brno


Nejste povinni uvádět osobní informace, jako je váš přesný věk či rodinný stav. Je tedy na vašem zvážení, zda do životopisu tyto citlivé údaje uvedete.

⚠️ Varování : Ke komunikaci se zaměstnavatelem použijte profesionálně vypadající osobní email. Nepoužívejte pracovní email u současného zaměstnavatele ani emailovou adresu, která obsahuje nevhodná slova.

Pracovní zkušenosti v oboru estetické dermatologie

Máte-li řadu pracovních zkušeností, pak by tato část měla být dominantní. Jsou to právě pracovní zkušenosti, které zaměstnavatel hledá.

Své zkušenosti uvádějte v obráceném chronologickém pořadí, počínaje svou současnou nebo poslední funkcí. Zaměstnavatel či personalista tak získá aktuální informace o vašich dovednostech a hlavních povinnostech. Pod každou pracovní pozici uveďte údaje o svém zaměstnání, například název nemocnice či kliniky a data, kdy jste v ní pracovali. Můžete také uvést odrážky, které shrnují vaše hlavní povinnosti, například diagnostikování kožních nedostatků, používání přístrojů, provádění procedur nebo poskytování ošetření.

Do této sekce uvádějte i odborné a pracovní stáže, které jste absolvovali v rámci specializace na obor korektivní dermatologie.

Příklad

Rex Clinique s.r.o., Praha

Estetická dermatoložka

Leden 2015 až srpen 2019

 • Poskytování aktivního poradenství v oblasti korektivní dermatologie a péče o pleť
 • Zajištění komplexní diagnostické a léčebné péče o klienty kliniky
 • Zákroky: Dermální filling, laserové ošetření pleti, mikrojehličková radiofrekvencem, injekční výplně kyselinou hyaluronovou, botox, vyhlazení vrásek botulo přípravky, plazmalifting, skinbooster


Estetik životopis

Vzdělání v oboru estetické dermatologie

Část věnovaná vzdělání je velmi důležitou součástí životopisu estetického dermatologa, protože tito odborníci před získáním kvalifikace potřebují absolvovat rozsáhlé studium. Aby se uchazeč mohl stát dermatologem, obvykle absolvuje magisterské studium medicíny. Obvykle mohou kandidáti očekávat, že budou studovat šest let, než zahájí další šestiletou lékařskou praxi po ukončení studia, aby se mohli zaregistrovat jako korektivní dermatologové.

Při uvádění vzdělání začněte názvem univerzity, vystudovaným oborem, dobou studia a přidat můžete i relevantní náplň studia, pokud se vztahuje k oboru estetické medicíny.

Do této sekce uvádějte i studijné stáže nebo pobyty na zahraničních univerzitách, studijní praxi na klinikách, v nemocnicích atd.

Příklad

První lékařská fakulta Univerzity Karlovy, Praha

Magisterský obor Všeobecného lékařství

2012 až 2018

 • Korektivní dermatologie a základy plastické chirurgie
 • Odborná stáž na soukromé klinice estetické medicíny Aesthetic s.r.o., Praha, v rozsahu 50 týdnů

Estetické cítění a další užitečné dovednosti do životopisu dermatologa

V případě, že si zvolíte funkční formát životopisu, bude sekce dovedností tou nejdominantnější. Nicméně bez ohledu na zvolený formát je část o dovednostech důležitá pro to, abyste potenciálnímu zaměstnavateli dokázali, že dokážete plnit hlavní povinnosti dané pozice estetického dermatologa.

Vaše sekce dovedností by měla obsahovat kombinaci tvrdých dovedností specifických pro dermatologii a přenositelných měkkých dovedností.

📌 Tip : Abyste pochopili, které dovednosti zaměstnavatelé oceňují, prostudujte si popis pracovní pozice, protože ten obecně popisuje vlastnosti ideálního kandidáta.

Tvrdé dovednosti

Zaměstnavatelé očekávají, že jako uchazeč budete mít komplexní znalosti technických dovedností, protože ty jsou nezbytné pro provádění kožních ošetření a kosmetických zákroků, diagnostiku kožních onemocnění a posílání pacientů k dalším specialistům. Níže uvádíme některé tvrdé dovednosti korektivního dermatologa, které je vhodné uvést v životopise:


Estetik životopis

 • Vyhodnocení klienta/konzultace
 • Analýza pleti
 • Ošetření obličeje
 • Chemický peeling
 • Mikrodermabraze
 • Microneedling
 • Odstranění nadbytečných chloupků
 • Vysokofrekvenční ošetření
 • Detoxikační ošetření pórů
 • Parafínové ošetření
 • Barvení obočí/řas, depilace obočí
 • Znalost složení produktů
 • Vzdělávání klientů a doporučení pro domácí péči
 • Estetika obličeje

Měkké dovednosti

Také byste měli mít kombinaci pozitivních osobních vlastností a povahových rysů, díky kterým se s vámi bude snadno pracovat, a klienti si vás rychle oblíbí.

 • Komunikace a organizace
 • Time management
 • Pečlivost a preciznost
 • Samostatnost a zodpovědnost
 • Proklientský přístup
 • Práce v týmu
 • Časová flexibilita
 • Příjemné vystupování
 • Vedoucí dovednosti
 • Estetické cítění

Další části životopisu, které se v oboru estetické dermatologie neztratí

Na konec životopisu vložte další informace, které jste vám dosud nevešly do jiných částí. Přehledně je roztřiďte do doplňkových sekcí, které mohou být následující:

 • Odborné kurzy, školení a workshopy : Demonstrujte zájem dále se vzdělávat a uveďte jakékoliv odborné a doplňkové vzdělávání.
 • Certifikace : Uveďte jakékoliv certifikáty, které vás opravňují k používání určité metody nebo přístroje.
 • Členství v oborových organizacích : Jste-li člen některé z organizací estetické medicíny, nezapomeňte tuto informaci do CV uvést. Kromě jiného to značí váš zájem o obor.
 • Jazykové dovednosti : Anglický jazyk je v podstatě podmínkou! Nikdy nevíte, kdy vám pod ruku přijde zahraniční klient. Jakýkoliv jiný cizí jazyk bude vždy výhodou. U každého jazyka uveďte i jeho dosaženou úroveň.
 • Zájmy a záliby : Dokažte, že jste estetik každým coulem a uveďte relevantní koníčky nebo volnočasové aktivity. Může se jednat třeba o zájem o umění a svět estetiky. Hledáte-li si práci v malém kolektivu třeba na soukromé klinice, uveďte i koníčky, které dokazují vašeho týmového ducha. Ideální jsou týmové sporty.

Profesní shrnutí aneb jak stručně popsat kariéru v oboru estetické medicíny

Další částí je profesní shrnutí. Tento krátký odstaveček umístěný na začátku životopisu pod záhlavím obsahuje tři nebo čtyři stručné věty, které shrnují obsah vašeho životopisu a vybízejí zaměstnavatele k dalšímu čtení. Uveďte informace, které považujete za důležité nebo působivé. Může se jednat o dermatologické dovednosti nebo odborné certifikáty, které znamenají rozšířené znalosti v oboru. Můžete také uvést stručné shrnutí svých zkušeností nebo vysvětlit, jakým způsobem mohou vaše dovednosti a osobní vlastnosti obohatit lékařský tým.

Příklady

Správně

Jsem precizní estetický dermatolog s více než deseti lety zkušeností s diagnostikou a léčbou různých kožních nedostatků. Za každé situace jsem k pacientům laskavý a chápavý, vyjdu vstříc jejich přáním a doporučím nejlepší možnou léčku. Také jsem zběhlý v různých typech ošetřeních, včetně laserové terapie a bezpečného aplikování botoxu. Nechybí mi ani schopnost vést tým a pracovat s personálem, který pod mým vedením vždy přesně ví, co má dělat, a dělá to rád.


Tento kandidát v profesním shrnutí demonstruje svůj proklientský přístup, který je v oboru estetické medicíny extrémně důležitý. Dále uvádí svou kvalifikaci i roky zkušeností a nezapomíná uvést jak odborné dovednosti, tak pozitivní osobní vlastnosti.

Chybně

Jsem estetický dermatolog s mnoha lety zkušeností. Původně jsem chtěl studovat obor plastické chirurgie, ale nakonec jsem se rozhodl pro korektivní dermatologii. Pro estetiku jsem se narodil. Vždy přesně vím, co dělám a dělám to rád.


Tento uchazeč příliš relevantních informací neuvedl, namísto toho, aby shrnul stěžejní body z CV, shrnuje své pocity. Na ně ale zaměstnavatel není zvědavý. Zaměstnavatele zajímají fakta!

Závěrečné tipy, díky kterým vašemu životopisu nikdo neodolá

Chcete-li zaujmout potenciálního zaměstnavatele, vylepšete své CV pomocí našich tipů způsoby a zvyšte tak své šance na získání pohovoru.


Estetik životopis

Prostudujte si popis pracovní pozice a vyhledejte klíčová slova : Dokažte, že máte potřebnou kvalifikaci a splňujete všechny ostatní požadavky tím, že si bedlivě nastudujete pracovní nabídku a následně jí celé CV přizpůsobíte. A to tím, že do životopisu začleníte klíčová sleva z pracovní nabídky.

Používejte čísla, fakta a statistiky . Potenciální zaměstnavatelé budou chtít vědět o případech, kdy vaše dermatologické znalosti a dovednosti přinesly hmatatelné výsledky pro vaše klienty a pacienty. Zkuste používat čísla, fakta a statistiky, například procento pacientů, u kterých došlo ke změně pleti po určitém počtu ošetření atd.

Používejte přístupný jazyk : Přespříliš odborný jazyk je na škodu. Pamatujte, že zaměstnavatel nebo personalista nejsou odborníkem jako vy. CV poskytuje rychlé shrnutí vašich odborných dovedností a zkušeností. Abyste zajistili, že čtenář získá požadované informace, používejte jednoduchý jazyk a CV zpracovávejte stručně.

Zkontrolujte svůj pravopis a stylistiku : Po dokončení životopisu jej musíte zkontrolovat a opravit případné chyby v pravopise i stylistice. Životopis obvykle slouží jako první dojem o vašich komunikačních dovednostech, které jsou pro dermatology důležité. Abyste se ujistili, že váš životopis prokazuje zdatnost v písemné komunikaci, důkladně jej zkontrolujte, zda v něm nejsou pravopisné, interpunkční nebo stylistické chyby. Zvažte zkrácení délky vět, aby byly části životopisu stručné a snadno čitelné.

Shrnutí na závěr: Vytvořte po všech stránkách perfektní CVčko!

Při psaní dalšího profesního životopisu si zapamatujte následující body:

 • Svůj aktuální kontakt vložte do záhlaví životopisu. Připojit můžete i fotografii a odkaz na online portfolio nebo profesní profil či vlastní webové stránky.
 • V profesním shrnutí vašeho životopisu by měla být uvedena kombinace osobních dovedností a technických znalostí, abyste zdůraznili, že jste schopni zvládnout jakoukoli část práce estetického dermatologa.
 • V části věnované pracovním zkušenostem začněte svou poslední pozicí, aby personalista okamžitě věděl, kde se nyní ve své profesní kariéře nacházíte.
 • Detailně popište dosažené vzdělání z univerzity i absolvovanou praxi z nemocnice.
 • Předem si zjistěte, jakou kvalifikaci dermatologa potenciální zaměstnavatel vyžaduje, a v rámci životopisu uveďte, že jste všechny tyto certifikace absolvovali.
 • V části věnované dovednostem uveďte jak tvrdé, tak i měkké dovednosti.
 • Vložte doplňkové sekce s certifikáty, jazyky nebo koníčky.
 • K žádosti přiložte motivační dopis.
📌 Tip : Pro estetiku jste se narodili, tak to dokažte vizuálně dokonalým životopisem, který vykouzlíte pomocí našich moderních šablon CV .

Přiložte motivační dopis!

Zejména hledáte-li si práci v prestižních soukromých klinikách estetické medicíny, konkurence bude veliká! Samotné CV vám k získání vysněné práce nepostačí. Ke své žádosti o zaměstnání přiložte motivační dopis, ve kterém se budete moci detailněji představit jako ideální kandidát na pozici.

📌 Tip : Přečtěte si našeho uceného průvodce psaním motivačního dopisu , a vytvořte silnou žádost, na jejímž základě budete pozváni na pracovní pohovor!

Často kladené otázky (FAQ)

Jaké podmínky musí splnit estetický dermatolog k tomu, aby mohl pracovat v oboru?

Dermatolog v oblasti estetické medicíny je lékař, který nejprve musí získat specializaci v oboru korektivní dermatologie. K tomu je nutné absolvovat studium všeobecného lékařství a dále si projít šestiletou praxí. Prvních pět let této praxe probíhá v oboru dermatovenerologie a poslední rok je zaměřen právě na korektivní, či chcete-li estetickou, dermatologii.

Čím se od sebe liší obor plastické chirurgie a estetické dermatologie?

Oba dva obory jsou obory lékařství, a oba také nabízejí řadu postupů, které mohou pomoci dosáhnout požadovaných výsledků, ale liší se přístupem, odborností a výsledkem.

Zatímco estetická dermatologie se zaměřuje především na nechirurgické zákroky, které zlepšují strukturu, tón a vzhled pleti, plastická chirurgie zahrnuje chirurgické zákroky, které mění fyzickou strukturu těla.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis