Maloobchodní obchodní partner: Životopis, se kterým získáte práci v oblasti maloobchodní

Doveďte svého potenciálního budoucího zaměstnavatele k závěru, že jste nejlepším kandidátem na pozici maloobchodního obchodního partnera. Vytvořte ideální životopis maloobchodního obchodního partnera, kterým strhnete jejich pozornost! Náš podrobný návod, jak napsat CV, vám s tím pomůže.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Připravili jsme si pro vás příklady obchodních partnerů, se kterými bude tvorba CV a prodej vlastní kariérní dráhy na jednostránkovém dokumentu obchodního partnera hračka!

📌 Tip: Získejte práci díky skutečnosti, že se prezentujete jako profesionál. To vám umožní naše přehledná šablona CVs perfektním formátováním a moderním designem!

Připravili jsme si pro vás i další příklady životopisů , naleznete je všechny na našich webových stránkách. Tamtéž je pro vás dostupný i kariérní blog s celou řadou užitečných článků, které vám pomohou při tvorbě nejlepšího CVčka!

maloobchodního obchodního partnera

V průměru více než 40 000 Kč! Tolik si můžete vydělat v rámci práce v maloobchodní síti

V případě, že se v maloobchodě vypracujete od prodejního asistenta, až po obchodního partnera, můžete očekávat vysoký plat. Zatímco základní průměrný plat začíná na cca 40 tisících , po pěti letech praxe už to může být až 50 000 Kč měsíčně . (zdroj: prumerneplaty.cz )

💡 Poznámka: Máte zkušenosti v oblasti řízení maloobchodní prodejny, s vedením obchodu, poskytování služby zákazníkům? Jakákoliv praxe z maloobchodu a prodeje zvýší vaši šanci na lépe finančně ohodnocenou pozici. Výše platu se také bude odvíjet od místa, kde pracujete. Praha a velká města jsou na tom platově nejlépe!

Tvorba životopisu po formální i obsahové stránce krok za krokem

Při tvorbě životopisu je třeba mít na paměti jednu důležitou věc: musí obsahovat relevantní informace pro práci, o kterou se ucházíte! Pište o sobě, ale přizpůsobte je požadavkům daného pracovního místa.

Ať už s profesní kariérou teprve začínáte, nebo máte dlouholeté zkušenosti, je pravděpodobné, že budete hledat práci, která souvisí s vaším oborem! Chcete-li získat to nejlepší zaměstnání, budete potřebovat důrazně formulovaný, efektivně naformátovaný životopis se správným a přehledným uspořádáním.

Tyto výše zmíněné faktory mohou váš životopis změnit nebo zničit a rozhodnou o úspěchu vašeho hledání práce.

Veškerý text strukturujte do oddělených sekcí

Prvním krokem, který vám zaručí pohovor, je vymyslet ideální strukturu vašeho životopisu. Chcete-li efektivně strukturovat životopis, rozdělte obsah do samostatných oddílů. Psaní životopisu podle šablony vám tento proces rozhodně usnadní.

Do životopisu byste měli zahrnout následující sekce, kterým se v článku budeme následně detailněji věnovat:

 • Záhlaví s nadpisem životopisu a kontaktem
 • Profesní shrnutí
 • Sekce o pracovních zkušenostech
 • Sekce o vzdělání
 • Sekce o dovednostech
 • Další informace, jako jsou třeba jazykové dovednosti apod.
Vsaďte na nejlepší formát

Kromě správné struktury životopisu musíte také zvolit, jak se bude obsah v jednotlivých sekcích zobrazovat.

Je důležité, aby text v žádosti vypadal přehledně a srozumitelně. Aby vaše informace působily efektivně, snažte se psát o své kariéře v obráceně chronologickém formátu životopisu .

Popište své předchozí pracovní zkušenosti, dosažené vzdělání a další relevantní reference v obráceně chronologickém pořadí, a to od nejnovější po nejstarší!

Následně uváděné informace vhodně rozvrhněte

Celý text musí působit upraveným dojmem. K tomu si zvolte snadno čitelné písmo. Ideální je třeba Arial nebo Times New Roman.

Dále mezi jednotlivými částmi CVčka ponechávejte dostatek volného místa. Tím od sebe přehledně rozlišíte informace, které spolu tematicky nesouvisí.

V ideálním případě odešlete své CV jako uzamčený soubor ve formátu PDF. Proč? DOC a podobné otevřené soubory mění své formátování v momentě, kdy je personalista otevře na svém zařízení.


maloobchodního obchodního partnera

Začněte záhlavím životopisu

Napsat efektivní životopis a snažit se předstihnout ostatní kandidáty bude bezvýznamné, pokud si personalista nepřečte, komu patří životopis dopis a jak kandidáta kontaktovat s pozváním na pracovní pohovor.

Vaše jméno musí být napsáno na začátku životopisu dopisu, a to tučným a velkým písmem. Snažte se, aby velikost písma pro vaše jméno byla mezi 14 až 16 body.

Po napsání svého jména můžete dokončit část záhlaví s kontaktními údaji, a to uvedením telefonního čísla, e-mailu, názvu města a odkazu na profil LinkedIn.

📌 Tip: Pokud nechcete trávit příliš mnoho času formátováním životopisu, použijte některou z našich šablon životopisu, která se o formátování postará za vás.

Příklady
Správně
Alice Nováková
Maloobchodní obchodní partnerka
987 765 432
Alice.novakova@platforma.com
PoděbradyLinkedIn.com/in/alicenovakova

Chybně
Alice Nováková
Maloobchodní obchodní partnerka
Datum narození: 6.7.1994
Rodinný stav: Svobodná
987 765 432
Kopretinka94@platforma.com
PoděbradyLinkedIn.com/in/alicenovakova

Neuvádějte citlivé údaje a osobní informace. Vynechejte proto ze záhlaví rodinný stav, přesné datum narození či věk. Zaměstnavatel by se neměl rozhodovat o vaší vhodnosti na pozici podle těchto informací.

⚠Varování: Je velkou chybou uvést e-mailovou adresu, kterou máte ještě z pubertálních let, a tudíž obsahuje nevhodná jména, rádoby legrační přezdívky nebo třeba zdrobněliny.

Jak nejvhodněji prezentovat profesní historii?

Poté, co se vytvoříte záhlaví, začneme psát část životopisu týkající se vašich pracovních zkušeností.

Při popisu vaší pracovní historie v části o pracovních zkušenostech je třeba mít na paměti několik věcí. Zaprvé – aby personalista jasně viděl, jak jste řešili každodenní pracovní povinnosti, je třeba obsah efektivně strukturovat.

Popis své práce vždy začněte psát od názvu zaměstnavatele a místa výkonu práce, následně přidejte název pracovní pozice, kterou jste zastávali. Poté uveďte datum začátku/konce pracovního poměru.

Nezapomeňte použít chronologické řazení a odrážky pro popis pracovních povinností, úspěchů a dalších údajů, které chcete do popisu práce zahrnout.

Příklad
Giant PRO, s.r.o., Praha
Manažerka prodeje/Klientská partnerka
01/2016 - současnost
 • Podpora a realizace v porovnání s analýzou dat, návrh, podpora realizace aktivit spojených s přijetím digitálních zákazníků v souladu s GTM.
 • Zajištění efektivní realizace - rozsah, časový plán, obchodní hodnota, komunikace a zamýšlené výsledky analytických projektů v rámci podniku i napříč podnikem.
 • Úzká spolupráce s oddělením marketingu na vývoji a zdokonalování podkladů pro propagaci produktů a služeb
 • Úzká s spolupráce s týmy klientských služeb a produktů s cílem poskytovat zpětnou vazbu trhu a navrhovat vylepšení nástrojů společnosti Giant pro plánování médií a nákup videa
 • Spolupráce napříč funkcemi při poskytování zpětné vazby trhu a navrhování vylepšení nástrojů pro plánování médií a nákup videa

Co si počít v případě, že nemáte pracovní zkušenosti?

Místo můžete získat i s krátkou pracovní historií – musíte na to však jít chytře! Buď si můžete namísto obráceně chronologického formátu zvolit funkční formát, díky kterému budete moci sekci o pracovních zkušenostech zcela vynechat, nebo do této části uveďte praxi ze školy, dobrovolnickou činnost nebo studentské brigády, ze kterých si odnášíte přenositelné obchodní a prodejní dovednosti!


maloobchodního obchodního partnera

Vzdělání v oboru a jak jej nejlépe popsat

Mnoho zaměstnavatelů dnes vyžaduje, aby uchazeči měli vysokoškolské nebo vyšší odborné vzdělání. V některých případech může stačit středoškolské vzdělání ukončené maturitní zkouškou. Nicméně pravdou je, že v mnoha firmách pouze maturita nestačí. Proto je důležité, uvést tuto část přesně tak, aby bylo hned patrné, že máte potřebné formální vzdělání.

Dbejte na to, abyste začali nejvyšší formou vzdělání, kterou máte. Pokud máte vysokoškolský titul, napište informace o vysokoškolském studiu jako první.

Začněte uvedením názvu a umístění školy, poté napište přesný název vystudovaného programu a přidejte roky, během kterých jste studijní program studovali. Pokud máte další informace, které chcete uvést, např. průměrný studijní výsledek, pak použijte odrážky.

Příklad
OA Obchodní akademie, Broumov
Maturitní obor zakončený zkouškou z čj, m, aj a obchodní korespondence
2010 až 2014

Výběr nejvhodnějších dovedností

V životopise je nutné účinně prezentovat své tvrdé neboli technické dovednosti, a tak také měkké dovednosti, což jsou vaše přirozené vlastnosti a povahové rysy.

V případě, že jste nebyli schopni zmínit některé důležité dovednosti v ostatních sekcích, sekce dovedností je pro vás ideální příležitostí ukázat, jak že máte vše potřebné ke skvěle odvedené práci.

Musíte se jen ujistit, že dovednosti, které v žádosti uvedete, se shodují pracovní pozicí, o kterou se ucházíte.

Tvrdé dovednosti
 • Software/aplikace k analýze obchodních dat
 • Znalost aplikace CRM (Customer Relationship Management) (např. Oracle/Siebel, Salesforce.com).
 • Znalost procesu maloobchodního prodeje
 • znalost zásad chování spotřebitelů
 • Znalost postupů skladování zásob
 • Základní matematické dovednosti
 • Dosažené výsledky v plnění prodejních kvót
 • Schopnost pracovat v rychle se měnícím prostředí
 • Zákaznický servis a komunikace ze zákazníky
 • Řidičský průkaz, aktivní řidič/ka
 • Vedení lidí, obchodu, prodejen, řetězce
 • Prodej zboží a služeb
Měkké dovednosti
 • Vynikající komunikační dovednosti
 • Schopnost budovat důvěryhodné vztahy
 • Časová flexibilita a ochota dojíždět za prací
 • Přijímání strategických a taktických rozhodnutí
 • Obchodní duch a týmový hráč
 • Proaktivní přístup, asertivita

Další sekce pro váš životopis

Ať už vám v životopise zbývá další místo, nebo chcete jen ještě více rozšířit svou kvalifikace, přidání dalších rubrik nebo sekcí do životopisu je vždy výhodou.

Tímto způsobem můžete přidat různé informace, čímž ještě více zvýšíte své šance, že zapůsobíte na personalistu, který čte vaši žádost.

Další sekce se mohou týkat vašich znalostí různých počítačových programů, jazyků, zájmů a zálib nebo profesních certifikátů, pokud pomohou váš životopis učinit pro personalistu zajímavějším.

Profesní shrnutí slouží jako úvod životopis a láká k dalšímu čtení

Jednou z nejdůležitějších částí životopisu je pravděpodobně profesní shrnutí neboli část nazvaná „O mně“. Tato úvodní část umístěná pod záhlavím stručně shrnuje vaše pracovní zkušenosti a hlavní úspěchy, kterých jste dosáhli.

Využijte této příležitosti k upoutání pozornosti personalisty. Dbejte proto na to, abyste se zaměřili na své největší kariérní úspěchy, hlavní dovednosti a nejlepší vlastnosti.

📌 Tip: Tato část musí být krátká, a měla by proto obsahovat maximálně 3 až 4 věty.

Příklady
Správně
Jsem zkušený obchodní partner s praxí z nadnárodních maloobchodních řetězců. Mám bohaté zkušenosti rozvojem klientů ve Francii a frankofonních zemích v Evropě i Africe. Na předchozí pozici jsem navázal spolupráci s 5 novými partnery a přinesl mateřské společnosti v přepočtu více než 65 milionů v rámci ročních zisků. Jsem časově flexibilní a ochotný za prací cestovat.

Tento kandidát se v profesním shrnutí předvedl jako absolutní profesionál, který si je vědom přidané hodnoty, kterou může potenciálnímu zaměstnavateli nabídnout. Pozvání na pracovní pohovor na sebe nenechá dlouho čekat!

Chybně
Jsem tím nejlepším kandidátem, kterého si můžete na pozici představit. Oplývám všemi vámi požadovanými dovednostmi a osobními vlastnostmi, nechybí mi praxe ani ochota pracovat přesčasy. Ve vaší společnosti bych se zaměřil na další rozšiřování obchodů a budování silných vztahů se stávajícími i novými partnery.

Měli byste se sice představit v tom nejlepším možném světle, to však neznamená, že se budete vychloubat a nedokládat své výroky pomocí jasným příkladů z vaší pracovní praxe. Tento kandidát se pozvání na pracovní pohovor nedočká!


maloobchodního obchodního partnera

S našimi profesionálními tipy bude vytvoření skvělého CVčka hračkou

Zde je několik zaručených tipů, které vám pomohou napsat efektivní životopis:

 • Vždy používejte správná klíčová slova, která identifikujete v popisu práce. Každý životopis přizpůsobte požadavkům potenciálního zaměstnavatele či náborového pracovníka.
 • Nepodceňte vizuální stránku dokumentu. Je totiž extrémně důležité, aby váš životopis dobře vypadal!
 • Proveďte korekturu životopisu, abyste se ujistili, že neobsahuje žádné pravopisné chyby, stylisticky nevhodně formulované fráze či zbytečné překlepy.

Shrnutí: Klíčové body pro napsání dokonalého životopisu

Pokud chcete získat nejlepší pracovní místo, musíte nejprve napsat působivý životopis. Zde je několik klíčových bodů, které je třeba si zapamatovat.

 • Podívejte se na vzory životopisů , který vám poslouží jako základ pro váš vlastní životopis, abyste měli představu o tom, co vypadá dobře a co ne. Vzorový životopis knihovníka vám také může poskytnout představu o tom, jak svůj životopis naformátovat nebo rozvrhnout. Také si prohlédněte další příklady životopisů pro inspiraci.
 • V části s kontaktními údaji byste měli uvést své jméno, název pracovní pozice, telefon, e-mailovou adresu, město, kde bydlíte (není třeba uvádět celou poštovní adresu) a odkaz na LinkedIn.
 • Pod tuto sekci umístěte stručné profesní shrnutí.
 • V životopise dále zdůrazněte své pracovní zkušenosti a vzdělání, které uvádějte od nejnovějších po nejstarší.
 • Dále připojte sekci obsahující vaše relevantní tvrdé i měkké dovednosti.
 • Mezi další sekce životopisu mohou patřit počítačové dovednosti a certifikáty, zájmy a záliby nebo třeba jazyky. Koníčky uvádějte pouze tehdy, pokud odpovídají vašemu profilu nebo popisu inzerované pozice.

Napište motivační dopis, který se hodí k vašemu životopisu

Stejně jako vy je i mnoho dalších lidí zaneprázdněno hledáním práce na vaši vyhlídnutou pozici. Pokud chcete být přijati na tu nejlepší pozici, pak musí být váš životopis lepší než běžné vzory životopisů, které najdete jinde. Abyste vynikli, můžete použít naše profesionální šablony CVček s moderním designem . Také byste však měli přiložit působivý motivační dopis, kterým doplníte své CV.

Kromě toho, že k sestavení životopisu použijete dokonalou šablonu životopisu, můžete použít také podrobného průvodce psaním motivačního dopisu , kterého jsme si pro vás připravili na našich stránkách.

Motivační dopis slouží jako nástavba k vašemu životopisu, a to vám dává možnost se personalistům dále představit. Je to další skvělý způsob, jak na ně zapůsobit, abyste mohli dostat možnost pohovoru.

Často kladené otázky (FAQ)

Co dělá maloobchodní obchodní partner?

Osoba pracující na pozici obchodního partnera je zodpovědná za modelování, školení, software, finance, cenné papíry, odměňování, přepravu, plánování, reporting, digitální technologie maloobchodního prodejce či maloobchodního řetězce.

Jaké jsou kladeny požadavky na maloobchodní obchodní partnery?

Ideální maloobchodní obchodní partner musí mít:

 • Stanovovat priority činností a prodejních plánů pro dosažení cílů s důrazem na řízení osobního času, produktivitu a přesné předpovědi.
 • Dobré porozumění a dodržování hodnot společnosti
 • Úspěch odborného obchodního partnera v oblasti prodeje je založen na čtyřech základních prioritách
 • Relevantní zkušenosti s řízením lidí
 • Silná schopnost "facilitovat" a ovlivňovat interní i externí zákazníky
 • Zkušenost s jedinečnou transformací obchodního kanálu

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis