Registrovaná sestřička: Životopis, se kterým se představíte jako ideální kandidátka

Péče o pacienty je vaše poslání! Práce v nemocnici vás naplňuje a zdraví pacientů je na prvním místě. Pokud jste si právě odpověděli třikrát ano, pak jste se pro práci zdravotní sestry opravdu narodily. Ostatně – udělaly jste vše pro to, abyste získaly potřebnou odbornou způsobilost.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Registrovaná zdravotní sestra: Kompletní příklad životopisu

Bc. Daniela Cíglerová
Registrovaná zdravotní sestra
+723 123 456
daniela.ciglerova@centrum.com
Praha
LinkedIn.com/in/danielaciglerova

O mně
Jsem registrovaná zdravotní sestra s titulem v oboru všeobecná zdravotní sestra a třemi roky zkušeností s péčí o pacienty na operačním sále soukromé kliniky, která se soustředí zejména na trichologii a transplantaci vlasů. Kromě odborné způsobilosti všeobecné sestry jsem rovněž absolvovala odborný kurz zaměřený na asistenci lékařům během transplantace vlasů. Jsem pečlivá, precizní a diskrétní. S pacienty se bez problémů domluvím anglicky.

Pracovní zkušenosti
Soukromá klinika Hair Solution,. s.r.o., Praha
Všeobecná zdravotní sestra
Září 2020 až současnost

 • Příprava operačního sálu a následná asistence lékařům během transplantace vlasů
 • Třídění a implementace vlasových folikulů
 • Poskytování ambulantní péče o pacientům

Vzdělání
Vysoká škola polytechnická, Praha
Bakalářský studijní program Všeobecná sestra
2017 až 2020

 • Ošetřovatelský proces a potřeby pacientů
 • Latinská terminologie
 • Teorie ošetřovatelství
 • Informační systémy ve zdravotnictví
 • Odborná praxe v době 46 týdnů v nemocnicích ui soukromých zdravotnických zařízeních

Střední a vyšší odborná škola zdravotnická Mánesova, Praha 4
Maturitní program Zdravotní sestra
2013 až 2017

Dovednosti

 • Práce s mikroskopem
 • Uživatelská znalost práce na PC
 • Školení nových sester
 • Pečlivost a preciznost
 • Samostatnost a zodpovědnost
 • Práce v týmu
 • Časová flexibilita

Kurzy, školení

 • Kurz určený pro zdravotní sestry v oblasti transplantace a obnovy vlasů, Aesthetic Clinique, Praha 2, červen až srpen 2020

Jazyky

 • Anglický jazyk: B2

Abyste však jako registrovaná zdravotní sestra získaly zaměstnání v kvalitním zdravotnickém zařízení, budete muset vytvořit silný životopis registrované zdravotní sestry , který vám práci zajistí.

Ať už si hledáte své první zaměstnání, nebo jen potřebujete svůj životopis aktualizovat, tady jste na správném místě. Na vzorovém příkladu si ukážeme, jak by měl takový životopis zdravotní sestry vypadat, provedeme vám formálními náležitostmi psaní CV, jako je formát, rozvržení nebo struktura, detailně si popíšeme jednotlivé sekce životopisu, a na závěr přidáme zaručené tipy, díky kterým vaše CVčko neunikne pozornosti.

Níže uvedený příklad vám skvěle poslouží jako reference při psaní vlastního životopisu. Prohlédněte si i další příklady , které jsou zdarma dostupné na našich stránkách.

Abyste si při tvorbou životopisu usnadnily práci, doporučujeme použít některou z našich moderních šablon CV , díky kterým přehledně uspořádáte veškeré informace na jednu stránku.

Kolik si můžete jako registrovaná sestra vydělat?

Celonárodní průměrný plat na pozici všeobecné zdravotní sestry v České republiky dosahuje hodnoty 34 171 Kč (zdroj: prumerneplaty.cz ). Jakmile však budete procházet pracovní nabídky, zjistíte, že nabízené platové rozmezí bývá obvykle od 35 do 45 tisíc korun hrubého měsíčně. (zdroj: cz.jooble.org )

💡 Poznámka : Méně si vydělají začínající sestry na základní úrovni, naopak s vyššími platy mohou počítat zkušené sestry se specializací. Dále se bude výše platu odvíjet od regionu nebo typu zařízení.

Jak správně životopis naformátovat?

Personalisté jsou profesionálové, kteří přesně vědí, co hledají. Stačí jim pár sekund, aby odhalili vhodného kandidáta. Nedejte jim proto záminku, aby vaše CV odložili na hromádku se životopisy neúspěšných kandidátů.


Registrovaná sestřička životopis

Zaujměte zájem personalisty na první pohled! A to jednoduchým životopisem, který je přehledný a snadno se v něm vyhledávají informace, po kterých personalista pídí.

Zvolený formát musí odrážet silné stránky vašeho životopisu


Začněte tím, že si vyberete vhodný formát , který nejlépe zdůrazňuje silné stránky vašeho životopisu, ať už se jedná o pracovní zkušenosti, specifické dovednosti nebo kombinaci obojího.

Formát v obráceně chronologickém pořadí: Tento formát je nejběžnější ze všech formátů životopisu a je nejvýhodnější pro uchazeče se solidní pracovní historií. Upřednostňuje totiž vaše nejnovější pracovní zkušenosti, na jejichž základě personalisté rychle zjistí, zda se na danou pozici hodíte.

⚠️ Varování : Vyhněte se tomuto formátu, pokud hledáte práci v jiném oboru, než ve kterém jste pracovali v minulosti nebo v poslední době.

Funkční formát: Tento způsob řazení informací zdůrazňuje vaše dovednosti nebo talent než pracovní zkušenosti. Je nejvhodnější pro uchazeče, kteří mají mezeru v kariéře, nebo nemají žádné relevantní pracovní zkušenosti.

⚠️ Varování : Od použití tohoto formátu upusťte, máte-li omezené dovednosti potřebné k výkonu pozice.

Hybridní nebo kombinovaný formát: Tento formát použijte, chcete-li zdůraznit jak své dovednosti, tak pracovní zkušenosti. Pokud plánujete přejít do jiného odvětví a nechcete, aby se personalisté zaměřovali na vaše pracovní zkušenosti, protože většina z nich je irelevantní, použijte tento formát, abyste zdůraznili své dovednosti relevantní pro pracovní místo, o které se ucházíte.

📌 Tip : Tento formát použijte, pokud se chcete přesunout do jiného oboru.

Informace si v životopisu přehledně rozvrhněte


Při tvorbě přehledného dokumentu byste měli mít na paměti následující:

 • Pamatujte, že zásadní je jednoduchost – ať už jde o celkový design, barvy nebo písmo. Stále oblíbenější jsou životopisy s decentními barvami. Barvy, pokud jsou použity správně a střídmě, mohou vhodně zdůraznit vaše silné stránky, aniž by čtenáře příliš dráždily. Volte neutrální tóny a vyhněte se jasným a křiklavým barvám.
 • Dále vsaďte na čitelnost . Použijte jednoduché písmo , které je snadno čitelné (třeba Cambria, Georgia,Times New Roman, Arial, Calibri, Helvetica, Tahoma nebo Verdana). Při psaním životopisu i motivačního dopisu se držte pouze jednoho typu písma.
 • V hlavní části dokumentu používejte písmo velikosti 11 nebo 12. Pro zvýraznění nadpisů a svého jména použijte stejný typ písma, ale nejlépe jeho jinou variantu - třeba větší a tučnější.
 • Bílé místo není na škodu. Dodává životopisu čistý a jednoduchý vzhled, o který byste měli usilovat.
 • Váš životopis se bude lépe číst, budete-li používat odrážky. Využijte je ke zdůraznění své kvalifikace a dovedností.
 • Dokument uložte jako soubor PDF. Wordovský dokument zasílejte pouze v případě, že jej zaměstnavatel vyžaduje v nabídce práce. Typ souboru DOC (Word) často změní formátování v momentě, kdy je otevřen v jiném zařízení.

Registrovaná sestřička životopis

Struktura životopisu


Dobře uspořádaný životopis ukáže vaše silné stránky. Informace strukturujte následovně:

 • Záhlaví s kontaktními údaji : Ať už děláte cokoli, záhlaví musí vyniknout. Začněte tím, že jako nadpis použijete své jméno. Napište jej tučným písmem o velikosti 14 bodů. Následně přidejte kontaktní údaje, mezi které patří třeba i odkaz na váš profil na síti LinkedIn.
 • Profesní shrnutí : Tato část patří hned na začátek životopisu pod záhlaví. Nadepište ji jako „O mně“ a shrňte do ní zásadní body ze svého životopisu.
 • Pracovní zkušenosti : Uveďte všechny relevantní pozice, které jste zastávali a do odrážek přidejte hlavní náplň práce a pracovní povinnosti.
 • Vzdělání : Uveďte nejvyšší dosažené vzdělání a následně přidejte jedno až dvě předcházející. Máte-li prostor, doplňte i hlavní náplň studia.
 • Dovednosti : Vyberte vyvážený mix jak technických dovedností (tvrdé dovednosti neboli hard skills), tak osobních vlastností (měkké dovednosti neboli soft skills).
 • Doplňkové sekce : Přidejte jakékoliv další relevantní informace, které rozdělíte do doplňkových částí. Může se jednat o certifikace, specializované kurzy, odborná školení, počítačové dovednosti, jazykové dovednosti, zájmy a záliby apod.
📌 Tip : Uspořádání jednotlivých sekcí se může lišit v závislosti na vaší kvalifikaci. Jestliže máte tři a více lez zkušeností, vložte do životopisu sekci pracovních zkušeností jako první, pokud jste však nedávno absolvovali školu, začněte dosaženým vzděláním.


Registrovaná sestřička životopis

Začněte vhodným nadpisem a kontaktními informacemi

Šetřete v životopise místo tak, aby se vám celý obsah vešel na jednu stránku. Jako nadpis proto v záhlaví dokumentu použijte rovnou vaše jméno společně s akademickým titulem z vysoké nebo vyšší odborné školy. Následně vložte své kontaktní údaje, a to jmenovitě název profese, telefon, e-mail, místo bydliště a odkaz na profil na LinkedInu, máte-li.

📌 Tip : Součástí záhlaví může být i fotografie. Přiložte ji však pouze, pokud je reprezentativní. Mělo by se jednat o profesionální portrét . Jak takový portrét vypadá, se dozdíte tady .


Registrovaná sestřička životopis

Dalším způsobem, jak se vyhnout pracovní historii úplně, je volba funkčního formátu. Ten vám umožní soustředit se na dovednosti a dosažené vzdělání.

Velmi podrobně popište dosažené vzdělání a zdůrazněte, že máte potřebnou způsobilost

K výkonu profese zdravotní sestry musíte splnit podmínku formálního vzdělání. Jako registrované sestře vám navíc nestačí střední vzdělání, musíte mít titul z vysoké nebo vyšší odborné školy.

Ukažte, že splňujete kritéria tím, že detailně popíšete své studium. Uveďte nejen název školy, ale také studijního programu, přidejte dobu a hlavní náplň studia.

Příklad

Vyšší odborná škola Prifo, Plzeň
Obor Diplomovaná všeobecná sestra zakončený absolutoriem
2012 až 2015
 • Etika v ošetřovatelství
 • Komunikace v ošetřovatelství
 • Cizí jazyk v ošetřovatelství - angličtina
 • Odborná praxe v délce 50 týdnů ve Fakultní nemocnici Plzeň

Přidejte nejlepší kombinaci dovedností

Jako další část přichází ta věnovaná dovednostem. Namíchejte do životopisu kombinaci jak tvrdých, tak měkkých dovedností. Ideální počet je šest až dvanáct. Inspirujte se níže uvedenými příklady.

Tvrdé dovednosti

 • Práce ve zdravotnických systémech (PC Doctor, E-Sestřička)
 • Aplikace injekcí (intradermální, subkutánní, intramuskulární)
 • Práce s mikroskopem
 • Ošetřování a převaz ran či popálenin
 • Příprava operačního sálu
 • Dezinfekce a sterilizace nástrojů a přístrojů

Registrovaná sestřička životopis

Měkké dovednosti

 • Empatie
 • Trpělivost
 • Samostatnost
 • Zodpovědnost
 • Pečlivost
 • Týmový hráč
 • Flexibilita

Vložte doplňkové sekce s relevantními informacemi

Doporučujeme vám připojit na konec životopisu další sekce, kterými nejenže doplníte svoje CV, ale také se díky nim odlišíte od konkurence. Zvažte přidání následujícího:

 • Kurzy
 • Školení
 • Certifikace
 • Specializace
 • Jazyky
 • Počítačové dovednosti
 • Zájmy a záliby

Na závěr vytvořte profesní shrnutí

Jakmile budete mít životopis napsaný, shrňte jeho hlavní body do profesního shrnutí, které umístíte pod kontaktní údaje.

Profesní shrnutí nadepište jako "O mně" a uveďte do něj roky praxe, silné dovednosti, certifikace a pozitivní povahové rysy, díky kterým budete skvělou posilou zdravotního personálu.


Registrovaná sestřička životopis

Příklady

Správně
Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než pěti roky zkušeností s poskytováním zdravotní péče o dětské pacienty na pooperačních odděleních nebo na jednotkách intenzivní péče. Kromě toho mám rovněž odborné oprávnění k poskytování péče o novorozence. Jsem empatická, trpělivá a za všech okolností poskytuji nejlepší možnou péči.

Uchazečka v tomto shrnutí bravurně podtrhla všechny silné body ze svého životopisu.

Chybně
Jsem zdravotní sestra s více roky zkušeností. Právě jsem ukončila pracovní poměr v nemocnici a jsem okamžitě k dispozici, abych se stala posilou vašeho zdravotnického týmu.

Tato uchazečka neuvedla příliš relevantních informací. Její profesní shrnutí je příliš obecné a působí odfláknutě.

Ověřené tipy, díky kterým vytvoříte nepřehlédnutelné CVčko

Než svůj životopis odešlete, vypilujte jej k dokonalosti díky následujícím tipům:

 • Veškeré informace přizpůsobte na míru požadavkům na ideálního uchazeče z nabídky práce. Podrobný návod, jak na to, naleznete na našem kariérním blogu .
 • Nepřehánějte to s designem, personalisté dávají přednost jednoduchým životopisům. Vyberte si některou z našich přehledných šablon a nešlápnete vedle!
 • Uvádějte pouze relevantní a pravdivé informace. Nezahlcujte personalisty zbytečnostmi a také si v životopise nevymýšlejte. Pravda tak jako tak vyjde najevo – ať už při pracovním pohovoru, nebo během zkušební doby, během které se s vámi může zaměstnavatel velmi rychle rozloučit.
 • Nenechte se vyloučit z výběrového procesu kvůli gramatickým chybám v žádosti. Projděte si po sobě celý text a opravte překlepy, pravopisné i stylistické chyby a další jazykové nedostatky.
 • Myslíte-li to s hledáním práce vážně? Doplňte vaši žádost motivačním dopisem. V něm získáte více prostoru, na kterém se můžete prezentovat jako ideální uchazeč.

Ujistěte se, že váš životopis obsahuje všechny potřebné náležitosti

Jsme ve finiši. Jestliže jste dočetli až sem, můžete se ujistit, že váš životopis obsahuje všechny důležité prvky:

 • Vytvořte stručný a snadno čitelný životopis o délce jedné stránky.
 • Držte se formátu, který nejlépe odpovídá úrovni vašich zkušeností v oboru.
 • Začněte záhlavím se svým jménem a kontaktem.
 • Pod záhlaví vložte profesní shrnutí s hlavními body životopisu.
 • Zdůrazněte významné pracovní úspěchy související s danou pracovní nabídkou.
 • Doložte své nejvyšší dosažené vzdělání a přidejte jedno až dvě předcházející.
 • Přidejte vyváženou kombinaci svých relevantních technických a osobních dovedností.
 • Zahrňte další sekce pro kurzy, školení, certifikace, specializace, cizí jazyky, počítačové dovednosti a osobní zájmy, aby váš životopis více vynikl.
📌 Tip : Použijte naši šablonu CV , díky které nejenže budete mít životopis hotový během chvilky, ale ještě uděláte skvělý dojem!


Registrovaná sestřička životopis

Skvělý motivační dopis je vždy dobrý nápad

Personalisté dají spíše přednost uchazeči, který věnoval čas napsání motivačního dopisu , než tomu, který jej ke své žádosti nepřiložil. Přiložení motivačního dopisu k životopisu ukazuje, jak vážně to se svou žádostí myslíte.

Stejně jako životopis i motivační dopis musí zaujmout na první dobrou. Začněte příjemným, ale profesionálním pozdravem. Poté napište něco o sobě, co přesně profesně děláte, jak jste se o volném pracovním místě dozvěděli a proč o něj usilujete.

Hlavní část motivačního dopisu by měla být věnována tomu, proč jste ideálním kandidátem. Vyzdvihněte své významné úspěchy a podpořte je fakty nebo čísly. Nemluvte však jen o sobě – rovněž zmiňte, co se vám na společnosti zamlouvá a jak se její hodnoty a vize shodují s těmi vašimi.

V posledním odstavci poděkujte personalistovi, že věnoval čas vaší žádosti a navrhněte osobní setkání při pohovoru. Doplňte podpis a odešlete. Jak žádost správně odeslat, se dozvíte zde .

Často kladené otázky (FAQ)

Jaké formální požadavky musí splnit registrovaná zdravotní sestra?

K výkonu registrované zdravotní sestry je nutné splnit odbornou způsobilost podle zákona č. 96/2004 Sb., o nelékařských zdravotnických povoláních. Ta je splněna úspěšným absolvováním tříletého bakalářského studia v oboru Všeobecná sestra (titul Bc.) nebo tříletého studijního oboru Diplomovaná zdravotní sestra na některé z vyšších odborných škol (titul DiS.).

Vzhledem k tomu, že odborná praxe je povinná již při studiu, nejsou dále kladeny žádné formální požadavky na míru pracovních zkušeností. Každá zdravotní sestra totiž již pracovní zkušeností s péčí o pacienty má ze studia, které je protkáno odborným výcvikem a průběžnou praxí v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních.

💡 Poznámka : Výše uvedené informace se týkají všeobecných formálních požadavků nastavených státem, jednotlivé požadavky na zdravotní sestru se budou lišit zaměstnavatel od zaměstnavatele.

Je profese zdravotní sestry pouze pro ženy?

Třebaže je tato profese pojmenované poněkud nešťastně, je určena i pro muže. Ostatně zdravotní bratr bývá ve zdravotnictví stále častější jev. Povolání zdravotní sestry je tedy dostupné pro kohokoliv, kdo se rozhodně absolvovat dané studium, ať už se jedná o ženu nebo muže.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis