Vychovatel: Životopis, který vám zajistí pozvání na pracovní pohovor

Vychovatelé dohlížejí na děti a žáky či klienty se specifickými vzdělávacími potřebami, a to v nejrůznějších zařízeních, jako jsou školy a školní družiny, dětské skupiny, tábory a školy v přírodě apod. Může se jednat o různorodou a zajímavou práci, pro jejíž zisk je však nutné vytvořit působivý životopis vychovatele, na jehož základě budete přijati.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Kompletní životopis vychovatele pro inspiraci

Bc. Leona Horká
Vychovatelka v zařízení sociálních služeb
721 234 567
leona.horka@seznam.cz
Olomouc

O mně
Jsem motivovaná vychovatelka v zařízení sociálních služeb s dvěma lety praxe a bakalářským titulem z oboru vychovatelství. Zaměřuji se na práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami, což je činnost, která mě naplňuje a dává smysl mé každodenní snaze. Jsem empatická, trpělivá a zastávám individuální přístup ke každému dítěti při zachování maximálního respektu k jeho specifikám.

Pracovní zkušenosti
Slunečná, Centrum sociální péče pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami, Olomouc
Vychovatelka
Záží 2021 až současnost

  •  Komplexní výchova a vzdělávání zaměřené na specifické potřeby dětí
  •  Individuální přístup k dětem na základě posouzení jejich zvláštností
  •  Rozvoj osobnosti, hygienických a sociálních návyků
  •  Podpora inkluze dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v daném zařízení
  •  Komunikace s rodiči a poskytování konzultací
  •  Vedení evidence o vychovatelské činnosti a o výsledcích dětí

Vzdělání
Univerzita Palackého v Olomouci
Bakalářský studijní program Vychovatelství - sociální péče
2018 až 2021

  •  Vychovatelství dětí a osob se speciálními vzdělávacími potřebami
  •  Sociální pedagogika
  •  Pedagogická praxe souvislá a průběžná

Střední pedagogická škola, Pardubice
Obor Předškolní a mimoškolní pedagogika ukončený maturitní zkouškou
2014 až 2018

Dovednosti

  •  Organizace dětských her
  •  Speciální vzdělávací potřeby dětí
  •  Plánování rozvrhu vychovatelů
  •  Komunikace a organizace
  •  Trpělivost a empatie
  •  Pozitivní přístup k práci

Jazyky

Anglický jazyk: středně pokročilá znalost B2

Kurzy a školení

  •  Kurz první pomoci, ProTeach s.r.o., Pardubice červen až srpen 2022
  •  Multikulturní výchova, online školení Vision s.r.o., Pardubice, září 2020
  •  Diagnostika studijních předpokladů dětí, školení, EduArt s.r.o., Pardubice, leden 2019

Zájmy a záliby

  •  Sborový zpěv
  •  Hra na kytaru
  •  Kempink

Při psaní životopisu nezapomeňte uvést své vzdělání, relevantní pracovní historii a specifické dovednosti odpovídající pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Ať už hledáte základní pozici, nebo jste ve své kariéře již několik let, odhalení vašich relevantních úspěchů v životopise vám může umožnit vyniknout a získat pozvání na pracovní pohovor.

V následujícím průvodci psaním CV vychovatele vám poskytneme kompletní příklad CV, podíváme se na formální stránku dokumentu, vysvětlíme si, jak napsat jednotlivé části CV a podělíme se s vámi o cenné rady a tipy, jak CV vypilovat do dokonalosti. Pojďme na to!

📌 Tip : Neztrácejte drahocenný čas a raději si stáhněte vzor životopisu , se kterým budete mít žádost o práci hotovou za několik minut!

Tento příklad životopisu vychovatele je skvělou ukázkou toho, co zaměstnavatel hledá ve vašem životopise. Neváhejte použít níže uvedený příklad jako referenci při vytváření vlastního životopisu nebo se inspirujte dalšími životopisy , které naleznete na našem webu.

Kolik si v průměru může vydělat vychovatel? Měsíční plat a hodinová mzda

Jako vychovatel si v České republice můžete měsíčně v průměru přijít na 33 558 Kč hrubého. Tato částka by při práci na plný úvazek (40 pracovních hodin týdně) odpovídala hodinové mzdě ve výši 188 Kč (zdroj: prumerneplaty.cz ). Jiný zdroj uvádí možné platové rozpětí na pozici vychovatele a to od 32 000 Kč do 47 000 Kč (zdroj: nsp.cz ).

💡 Poznámka : Průměrný plat uvedený výše slouží pouze pro vaši představu o možném výdělku na pozici vychovatele. Konkrétní částka, kterou si každý měsíc vyděláte, se bude odvíjet od mnoha faktorů jako je vaše kvalifikace, míra zkušeností, typ úvazku, typ zařízení (veřejný ši soukromý sektor), region apod.

Jak napsat životopis vychovatele krok za krokem?

V životopise vychovatele by měly být uvedeny vaše zkušenosti s vychovatelstvím, dosažené vzdělání a také specifické dovednosti a vysvětleno, proč jste pro danou práci nejvhodnější.

Při tvorbě životopisu je dále nesmírně důležité přizpůsobit životopis pro každou práci, o kterou se ucházíte. Proč? Použitím jednoho obecného životopisu přijdete o mnoho příležitostí, protože nesplníte podmínky na ideálního kandidáta. Jak životopis správně přizpůsobit?

  • Zvolte si formát, který odpovídá vaší profesní dráze
  • V životopise použijte správná klíčová slova z nabídky práce
  • Napište shrnutí životopisu, jenž upoutá pozornost zaměstnavatele a přiměje jej přečíst si i zbytek vašeho CV

Vychovatel životopis

Vedle obsahu je stejně důležitá i forma

Uvedení relevantních informací je jedna věc, druhá je, jak tyto informace prezentujete! Věřte, že na formátování životopisu záleží! Jako vychovatel musíte být pečlivý a dát si záležet na všem, co děláte, jinak vám východu dětí nikdo nesvěří. Bude-li váš životopis vychovatele napsán nedbale, zaměstnavatel jej odloží na hromádku s neúspěšnými uchazeči.

Dokažte, že si umíte zorganizovat práci a jste svědomití. Zaměřte se při tvorbě životopisu i na formální náležitosti.

Formát

Nejvhodnějším formátem pro životopis vychovatele je obráceně chronologický formát životopisu. Umožní vám zaměřit se na vaše pracovní zkušenosti. Navíc se jedná o nejčastěji používaný formát, kterým nikoho nezaskočíte. Tento formát je však vhodný pro uchazeče, kteří již mají určitou praxi.

V případě, že nemáte dostatek informací, které byste mohli uvést do sekce věnované pracovním zkušenostem, pak doporučujeme funkční formát , který zdůrazňuje dosažené vzdělání a dovednosti vychovatele.

Máte-li deset a více lez zkušeností a velké množství přenositelných dovedností, pak můžete zvážit použití hybridního (kombinovaného) formátu , jenž se zaměřuje jak na pracovní historii, tak na dovednosti.

📌 Tip : S výběrem nejvhodnějšího formátu pro váš životopis vám pomůže tento článek , ve kterém jsme je podrobně popsali a uvedli příklady.

Rozvržení

Přehlednosti dokumentu docílíte implementací následujících formálních zásad psaní životopisu:

  • Stručnost! To je jedna z nejdůležitějších vlastností, které by měl váš životopis splňovat. Stručnosti dosáhnete omezením délky na jednu stránku a také uváděním informací pomocí přehledných odrážek.
  • Pište heslovitě, vyhněte se celým větám a rozvinutým souvětím (až na profesní shrnutí).
  • Používejte jasné a čitelné písmo (10 až 12 bodů) i nadpisy (12 až 14 bodů). Dobře využívejte bílé místo, abyste čtenáře nezahltili informacemi. Řádkování 1,15.
  • Nakonec svůj životopis vychovatele uložte jako formát PDF. Ten se dobře převádí mezi počítači.
📌 Tip : Neotravujte se s formátováním CVčka a stáhněte si naši profesionální šablonu , která má perfektní rozvržení.

Struktura

Svůj životopis strukturujte následujícím způsobem tak, aby byly jednotlivé informace tematicky rozděleny do odpovídajících sekcí:

  • Kontaktní údaje
  • Profesní shrnutí
  • Pracovní zkušenosti
  • Vzdělání
  • Dovednosti
  • Doplňkové sekce (jazyky, kurzy, školení, workshopy, dobrovolnická činnost, koníčky apod.)

Vychovatel životopis

Kontaktní údaje patří do záhlaví dokumentu

Aktuálně platné kontaktní údaje bez překlepů vložte do záhlaví dokumentu. Začněte svým celým jménem a příjmením, máte-li akademický titul z pedagogické fakulty, pak své jméno uvádějte s ním. Jméno napište o dva body větším tučným písmem. Tímto způsobem vám poslouží jako nadpis celého životopisu.

Následně uveďte:

  • přesný název své profese,
  • telefonní číslo,
  • emailovou adresu,
  • místo bydliště.

Naopak neuvádějte osobní informace, které mohou být diskriminační. Mezi ně patří rodinný stav, datum narození, věk apod. V případě bydliště uveďte název města bez vypisování celé fyzické adresy.

Příklady

Správně

Barbora Ševčíková

Vychovatelka ve školní družině

721 345 678

bara.sevcikova@seznam.cz

Roudnice nad Labem


Chybně

Barbora Ševčíková

Vychovatelka ve školní družině

721 345 678

Rodinný stav: Vdaná, 3 děti

Věk: 36 let

baruska.beruska@seznam.cz

V Zámostí 343, 120 02 Roudnice nad Labem


⚠️ Varování : Životopis odešlete z profesionálně vypadajícího emailu. Pokud máte pouze email z pubertálních let plný přezdívek nebo zdrobnělin, založte si nový!

Připojit můžete i fotografii. Pozor však na správný výběr

Udělejte vše pro to, abyste vynikli a získali si pozornost zaměstnavatele. Fotka je jedním ze způsobů, jak udělat životopis osobnějším, doplnit váš profil a prezentovat se v konkrétnějším světle jako sympatický vychovatel či vychovatelka.

Na výběr vhodné fotky však jděte chytře! Selfíčkem nebo momentkou byste si totiž mohli naopak ublížit. Doporučujeme profesionální portrét! Ten ukazuje vaši tvář až po ramena, a to na neutrálním pozadí.

📌 Tip : Vhodné i nevhodné příklady fotek do životopisu si můžete prohlédnout zde .


Vychovatel životopis

Pracovní zkušenosti podrobně popište

Zaměstnavatelé se obvykle nejvíce zajímají o kandidátovu praxi. Bude tedy vždy výhodou, pokud za sebou budete mít určitou pracovní historii na pozici vychovatele. Máte-li požadovanou praxi, nezapomeňte ji detailně popsat, ať tuto výhodu zužitkujete na maximum!

Při uvádění své pracovní historie začněte nejnovějším zaměstnáním. Pokud je to možné, pokuste se uvést alespoň dvě relevantní pozice. Ujistěte se, že jste u každého zaměstnání uvedli také své povinnosti a hlavní náplň práce. Kromě toho byste měli zahrnout informaci o zaměstnavateli (název, sídlo), informace o vykonávané pozici (název, dobu).

💡 Poznámka : Mnoho vychovatelů má zkušenosti s péčí o děti nebo silné zázemí v oblasti poskytování sociální péče, nicméně je pravděpodobné, že zaměstnavatelé přijmou i kandidáty bez těchto zkušeností. O tom, jak napsat životopis bez praxe, ještě bude řeč!

Příklad

Slůně s.r.o., Praha 2

Vychovatelka v dětské skupině

Září 2020 až současnost

  • Plánování venkovních i vnitřních aktivit pro skupinu 8 dětí ve věku 2 až 6 let
  • Vedení dětí k dodržování hygienických návyků a bezpečnostních zásad
  • Vedení výtvarných a hudebních aktivit dětí
  • Komunikace s rodiči

Jak napsat životopis vychovatele bez předchozích zkušeností?

Máme pro vás dobrou zprávu! Ve většině zařízení přijímají i vychovatele bez praxe, v takovém případě však bude velkou výhodou vzdělání v oboru předškolní a mimoškolní pedagogiky nebo jiném přidruženém oboru (vychovatelství, sociální péče).

Navíc, máte-li pedagogické vzdělání, pak jste měli povinně na škole učební praxi. Právě tu můžete do sekce zkušeností detailně popsat. Také uveďte jakékoliv jiné relevantní zkušenosti, jako jsou brigády jako praktikant nebo vedoucí na táborech, hlídání dětí, výpomoc v dětských skupinách, práce jako animátor v dětských koutcích, turistických resortech apod.

V případě, že nemáte zkušenosti, uveďte sekci vzdělání jako první a detailně ji rozepište. Další možností je volba funkčního životopisu. V takovém případě upozadíte nedostatečnou pracovní historii ve prospěch právě vzdělání a také dovedností.


Vychovatel životopis

Také detailně zmapujte vzdělání

Pro výkon pozice vychovatel je ve většině případů požadováno alespoň střední pedagogické vzdělání. Výhodou však bude vyšší odborné vzdělání nebo vysokoškolské vzdělání alespoň na bakalářské úrovni. A to v oborech jako je pedagogika (ideálně předškolní a mimoškolní), vychovatelství nebo sociální péče.

V některých případech se setkáte s tím, že stačí daný obor studovat. Další možností je absolvování rekvalifikačního kurzu, po kterém je rovněž možné profesi vychovatele vykonávat. Máte-li za sebou takový kurz, rozhodně jej uvádějte do sekce vzdělání!

U každého vystudovaného oboru uveďte nejen název školní instituce, ale také přesný název studijního programu, dobu studia a také hlavní náplň studia, stěžejní předměty, odborný výcvik a povinnou praxi, osvojené dovednosti a jakékoliv akademické úspěchy nebo studentské stáže.

Příklad

Střední pedagogická škola, Jánské Lázně

Maturitní obor Předškolní a mimoškolní pedagogika

2012 až 2016

  • Hudební výchova s metodikou
  • Výtvarná výchova s metodikou
  • Tělesná výchova s metodikou
  • Osobnostní a dramatická výchova
  • Literární a jazykové praktikum

Vyberte do CV nejvhodnější dovednosti

Při procházení pracovních inzerátů zjistíte, že řada zaměstnavatelů v nabídkách uvádí požadavky na dovednosti ideálního uchazeče. Zde byste měli zpozornit! Projděte si požadavky, vyberte z nich dovednosti, které prokazatelně máte a následně je uveďte do sekce věnované právě dovednostem.

Pod nadpis "Dovednosti" v životopise uveďte seznam cca pěti až deseti svých dovedností, a to pomocí přehledných odrážek. Vybrané dovednosti z inzerátu doplňte dalšími dovednostmi, které jsou pro výkon vychovatele relevantní.

Namíchejte jak tvrdé dovednosti, což jsou dovednosti technického rázu, které jste si osvojili ve škole nebo při výkonu práce, tak měkké dovednosti. To jsou vaše vrozené vlastnosti a povahové znaky, které jsou pro vás typické a při výkonu práce se vám budou hodit.

Níže pro vás máme konkrétní příklady, které vám mohou posloužit jako vodítko při sestavování vašeho seznamu dovedností do CVčka.


Vychovatel životopis

Tvrdé dovednosti

  • Poskytnutí první pomoci
  • Příprava denního programu
  • Organizace dětských her a výtvarných aktivit
  • Multikulturní výchova
  • Řešení výchovných problémů
  • Dodržování hygienických norem
  • Zpěv a hra na klavír
  • Malba a kresba
  • Řidičský průkaz sk. B

Měkké dovednosti

  • Komunikace
  • Time management
  • Empatie
  • Trpělivost
  • Kreativita
  • Pozorovací dovednosti
  • Zodpovědnost
  • Chuť pracovat s dětmi
  • Řešení problémů
📌 Tip : S výběrem vhodných dovedností do CVčka vám pomůže tento článek z našeho kariérního blogu. Tamtéž naleznete řadu dalších užitečných témat.


Vychovatel životopis

Doplňkové sekce CV, díky kterým vyniknete

Tímto nekončíme. Na konec životopisu (zbývá-li vám místo) připojte doplňkové části, díky kterým se odlišíte od ostatních uchazečů.

Hlásíte-li se na pozici vychovatele, pak se vyplatí přidat části, které budou demonstrovat vaše osobní vlastnosti a povahové rysy, jako je trpělivost, práce v týmu, komunikativnost či empatie nebo kreativita. K tomu poslouží část " Zájmy a záliby ".

Také dokažte, že se dokážete s dětmi domluvit i v cizím jazyce. To snadno provedete pomocí sekce " Jazyky ".

Dále ukažte svůj zájem o obor mimoškolní pedagogiky či jiného přidruženého oboru a uveďte absolvované kurzy, školení, workshopy apod.

Připojit můžete i jakoukoliv jinou sekci, která bude pro danou pozici relevantní.

Profesní shrnutí slouží jako krátká prezentace vašeho profilu

Profesní shrnutí je krátká prezentace vašeho životopisu o dvou až pěti větách, která vysvětluje vaši profesní dráhu, vzdělání, dovednosti a další důležité vlastnosti vychovatele. V odstavečku nezapomeňte zmínit jak roky praxe, tak nejvyšší dosažené vzdělání a také několik vašich klíčových dovedností společně s přidanou hodnotou, kterou můžete zaměstnavateli nabídnout.

Nejlepší strategie je vytvořit profesní shrnutí až v závěru. Jakmile budete mít hotové ostatní části CV, nebude pro vás problém svůj životopis pár větami shrnout. Následně jej umístěte na začátek dokumentu, a to pod záhlaví s kontaktními údaji.

Příklady

Správně
Jsem empatická vychovatelka se třemi roky zkušeností na pozici vychovatelky ve školní družině a s bakalářským titulem v oblasti předškolní a mimoškolní pedagogiky. Při výchově dětí a žáků mám vždy na zřeteli celkový rozvoj osobnosti dítěte při zachování vzájemného respektu a úcty. Podporuji demokratické prostředí a u dětí rozvíjím dovednost naslouchat i diskutovat. Jsem trpělivá, kreativní a nechybí mi chuť pracovat s dětmi.

Tato kandidátka ve svém profesním shrnutí uvádí zásadní body ze svého životopisu, jako je míra praxe, nejvyšší dosažené vzdělání, nejdůležitější dovednosti a další pozitivní stránky své osobnosti, díky kterým bude skvělou vychovatelkou.

Chybně
Jsem vychovatelka se zkušenostmi na pozici vychovatelky a bakalářským titulem. Mám řadu dovedností, díky kterým bude radost se mnou pracovat. Mám vřelý vztah k dětem a práce vychovatelky mne naplňuje.

Tato vychovatelka je ve svém profesním shrnutí až příliš obecná. Zamestnavatel se z něj o kandidátce nedozví příliš informací. Takto napsaná část "O mně" tak v životopisu zbytečně zabírá místo, ale nemá žádnou přidanou hodnotu.

Zaručené tipy, díky kterým vytvoříte skvělé CVčko

Nyní již máte k dispozici podrobný návod a šablony k vytvoření nejlepšího životopisu vychovatele. Na závěr pro vás však ještě máme několik osvědčených tipů, podle kterých se vyplatí řidit:

  • Začněte tím, že si pro inspiraci prohlédnete náš vzorový životopis vychovatele v horní části tohoto průvodce.
  • Dále si pečlivě nastudujte text pracovní nabídky. Podtrhněte si v něm klíčová hesla z popisu práce a požadavků na kandidáta. Hesla následně zahrňte do svého CVčka. Tímto způsobem vytvoříte personalizovaný životopis, který ukáže, že jste kvalifikovaným uchazečem na pozici vychovatel.
  • Veškeré informace uvádějte přehledně a čitelně. Na vzhledu totiž záleží! Musíte se prezentovat pomocí životopisu, který splňuje důležité formální náležitosti. S nimi vám pomůže některá z našich šablon CV .
  • Neměli byste se dopustit pravopisných a stylistických chyb. Z toho důvodu na závěr proveďte důkladnou korekturu vlastního textu.
  • Zvyšte svou šanci, že vám zazvoní telefon s pozváním na pohovor. Jak? Přiložte k životopisu i motivační dopis!

Vychovatel životopis

Shrnutí klíčových bodů tohoto průvodce psaním CV

Na závěr si pojďme shrnout stěžejní informace z tohoto průvodce psaním CV vychovatele.

  • Životopis vytvořte stručně a maximálně k věci. Nepřekročte rozsah jedné stránky.
  • Než začnete cokoliv psát, zvolte si vhodný formát, který by měl odpovídat vaší kariérní dráze.
  • Začněte vytvořením záhlaví, do kterého vložíte své celé jméno a příjmení jako nadpis a poté budete pokračovat přidáním aktuálních kontaktních údajů.
  • Vytvořte část "O mně", ve které se budete prezentovat jako ideální uchazeč na pozici vychovatel.
  • Máte-li zkušenosti, začněte sekcí věnované profesní historii, v opačném případě začněte vzděláním. Veškeré informace uvádějte od nejnovější po nejstarší.
  • V části životopisu věnované zkušenostem propojte své dovednosti s povinnostmi vychovatele. Používejte měřitelné úspěchy podložené čísly.
  • Vhodně do CV namixujte jak své tvrdé, tak měkké dovednosti vychovatele. Jejich výčet přizpůsobte na míru požadavkům z pracovního inzerátu.
  • Vložte doplňkové sekce, jako jsou odborné kurzy a školení, jazyky, zájmy a záliby apod. Zvýší naši hodnotu na trhu práce.
  • Životopis doplňte motivačním dopisem. Oba dokumentu uložte ve formátu PDF a odešlete. Pokud netušíte jak, přečtěte si tento článek .
📌 Tip : Stáhněte si profesionální šablonu životopisu a nejenže budete mít CV hotové během pár minut, ale také uděláte skvělý první dojem díky přehlednému rozvržení.

Nezapomeňte na motivační dopis!

Domníváte se, že zaměstnavatelé motivační dopisy nečtou a jejich psaní je jen ztráta času? Chyba! Třebaže se najde část zaměstnavatelů, které motivační dopis příliš nezajímá, zbytek jej považuje za nezbytný! Proč?

Životopisy bývají velmi strohé dokumenty, které informace uvádějí v heslech a o uchazeči toto příliš neprozradí. Určitě ne o jeho osobní stránce, která je pro výkon vychovatele extrémně důležitá.

Napište proto motivační dopis, který bude dostatečně osobní a také bude vypovídat o vašem zájmu o pozici a nadšení pro práci s dětmi. Níže uvádíme pár základních tipů, jak napsat motivační dopis, který doplní váš životopis a udělá pozitivní dojem.

  • Motivační dopis uveďte oslovením manažera odpovědného náborem nových vychovatelů. Jeho jméno bývá uvedeno v pracovním inzerátu nebo na stránkách zařízení ši instituce.
  • Rovněž uveďte, proč byste chtěli v zařízení pracovat. Nebojte se ukázat své nadšení. Vyberte si jeden nebo dva detaily, které se vám na popisu práce líbí, a mluvte o nich.
  • Ukažte svou hodnotu. Udělejte to pomocí několika hlavních bodů ze svého životopisu vychovatele, které detailněji rozvedete.
  • Motivační dopis zakončete výzvou k akci. Řekněte si o pozvání na osobní pohovor, během kterého můžete probrat vaši žádost s potenciálním zaměstnavatelem.
📌 Tip : Přečtěte si náš podrobný návod, jak napsat motivační dopis krok za krokem. V našem článku naleznete detailně popsané jednotlivé sekce motivačního dopisu společně s praktickými příklady.



Často kladené otázky (FAQ)

Kde všude může pracovat vychovatel?

Vychovatel či vychovatelka mohou pracovat s dětmi a žáky v různých zařízeních, jako je dětská skupina, školní družina, domov mládeže, internát, popřípadě jiná zařízení. Například v zařízeních sociálních služeb, školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy apod.

Jaké požadavky je nutné splnit pro výkon profese vychovatele?

Zaprvé je na pozici vychovatel často nutné splnit požadavek na formální vzdělání, a to ve skupině oborů pedagogika, učitelství a sociální péče. Minimální úroveň vzdělání je bakalářské studium, nebo vyšší odborné vzdělání. Na některých pozicích se spokojí i s maturitním vysvědčením ze střední pedagogické školy.

Dále bývá vyžadována praxe, na většinu pozic vás však vezmou i čerstvě po škole. K tomu se setkáte s požadavky na osobní vlastnosti a povahové rysy, jako je vřelý a empatický vztah k dětem založený na vzájemném respektu a úctě, kreativita, časová flexibilita, trpělivost či spolehlivost.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis

Vzorové dopisy ke stažení

Šablona motivačního dopisu
Návrh motivačního dopisu
Šablona motivačního dopisu pro studenty - univerzita
Šablona motivačního dopisu pro angažmá