Generální ředitel restaurace: Životopis, který zaujme + šablony a vzory CVček

Chcete-li získat práci generálního ředitele restaurace, musíte potenciálnímu zaměstnavateli prokázat své vůdčí a manažerské schopnosti a dovednosti. Zatímco při osobním setkání se tyto dovednosti snadno prokazují, na papíře mohou být složité. Tady však jste na správném místě!

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Náš průvodce sestavením efektivního životopisu pro generálního ředitele restaurace vám pomůže efektivně zdůraznit vaše odborné vůdčí schopnosti a předchozí zkušenosti v restauraci.

📌 Tip: Usnadníme vám práci! Vyberte si z našich předpřipravených šablon CV. Získáte tak během chvilky životopis, který udělá skvělý dojem! Profesionální vzhled, přehledné rozvržení a dokonalá struktura z vás udělají uchazeče číslo jedna!

Chcete pracovat v restauraci na vedoucí pozici, ale nevíte si rady s vlastním životopisem? Jsme tu pro vás! Díky našim příkladům životopisů budete mít inspiraci při tvorbě vlastního CVčka! Pokud hledáte práci v restauraci, ale na jiné než manažerské pozici, pak pro vás máme i další skvělé příklady CVček. Doporučujeme vám třeba CV šéfkuchaře, pomocného kuchaře nebo číšníka a barmana.

Generální ředitel restaurace životopis

Ředitel, provozní nebo manažer restaurace: Jaké jsou platy v oblasti řízení restauračního provozu?


Ucházíte se o pozici v oblasti restauračního provozu a gastronomie? Pak vás jistě bude zajímat plat! Níže jsme pro vás uvedli průměrné platy v České republice na vedoucích pozicích tak, abyste si mohli udělat reálnou představu o platových možnostech. Údaje byly vzaty z pracovního serveru Průměrné platy a odráží celonárodní průměr.

 • Manažer restaurace: 48 679 Kč
 • Provozní restaurace: 43 174 Kč

Ještě si uvedeme průměrný plat v oboru gastronomie a pohostinství, který je podle Českého statistického úřadu na hodnotě 36 000 Kč hrubého měsíčně. Pamatujte, že se s roky pracovních zkušeností v oboru můžete dostat na více než tyto hodnoty. Bude hodně záležet na tom, jaké máte zkušenosti a dovednosti.

💡 Poznámka: Praha nebo Brno vedou, co se výše platů týče. Ve velkých českých městech počítejte s vyšším průměrným platem, nicméně také životní náklady jsou tam vyšší. Výše platu se bude také odvíjet od skutečnosti, zda se jedná o práci na plný úvazek a dalších zákonitostí (typ restaurace a vaše míra zkušeností i úroveň vzdělání apod.).

Jak by měl vypadat životopis, který zaujme?


Chutné jídlo závisí na úpravě a poutavý životopis potřebuje správný formát. Váš formát říká majiteli restaurace: "Toto je kompetentní osoba, která může mít to, co potřebujete." Standardní formát životopisu generálního ředitele restaurace má správné okraje, písmo a rozvržení životopisu.

Formátování životopisu pro pracovní pozice generálního ředitele restaurace

 • Začněte chronologickou šablonou životopisu. To je běžný typ životopisu, který uvádí jako první vaše poslední zaměstnání v restauraci.
 • Jaké písmo použít do životopisu: Existuje jich několik, například Cambria, Helvetica a Arial. Vyberte si čisté a nastavte velikost mezi 10 a 12 body.
 • Název souboru se životopisem by měl být "Vaše jméno - název práce - životopis.pdf" Formát PDF zachovává atraktivní vzhled.
 • Jak dlouhý by měl být životopis pro generální manažery restaurací? Jedna strana, pokud jste nováček, a dvě nebo více, pokud jste ostřílený profesionál.

Struktura CVčka

Při psaní životopisu na pozici vedoucího restaurace je třeba uvést určité prvky, které zdůrazní vaše dovednosti a zkušenosti. Do CV zahrňte následující sekce:

 • Kontaktní informace: Sem patří kontakt nikoliv osobní údaje. Tedy zejména telefonní číslo a e-mailová adresa. Uveďte je do záhlaví dokumentu.
 • Profesní shrnutí: Nejdůležitějším aspektem, který je třeba zvážit, je způsob, jak potenciálnímu zaměstnavateli prokázat, že máte správnou kombinaci vůdčích a pohostinských dovedností, abyste byli na této pozici úspěšní.
 • Pracovní zkušenosti: V životopise byste měli uvést své zkušenosti s vedením restaurací, například roky praxe, typ restaurace a typ vedoucí funkce, kterou jste zastávali.
 • Vzdělání: Důležité je také zdůraznit své znalosti v oblasti bezpečnosti potravin, služeb zákazníkům a řízení zásob, protože všechny tyto dovednosti jsou pro vedoucí restaurací nezbytné.
 • Dovednosti: Důležité jsou dovednosti, jako je řešení problémů, rozhodování, komunikace a organizační schopnosti. Přínosné bude také prokázání schopnosti samostatně řídit a vést tým zaměstnanců. Zahrnutím těchto klíčových prvků do svého životopisu můžete potenciálním zaměstnavatelům prokázat, že máte kvalifikaci potřebnou pro výkon funkce efektivního manažera restaurace. Kromě pracovních zkušeností můžete zdůraznit také všechny důležité měkké dovednosti, které jste si během své kariéry osvojili.
 • Doplňkové sekce: Kromě toho uveďte všechna školení nebo certifikáty, které prokazují vaše odhodlání pro danou funkci.
📌 Tip: Nezapomeňte svůj životopis přizpůsobit konkrétnímu pracovnímu místu, aby vynikl a ukázal, že jste pro danou pozici vhodným kandidátem.

Kontaktní informace: Pozor na aktuálnost!


V záhlaví životopisu uveďte své jméno a příjmením velkým písmem (například o velikosti 16 bodů), poté e-mailovou adresu a telefonní číslo. Přidejte odkaz na svůj profil na síti LinkedIn. Adresu bydliště uvádět nemusíte, postačí název města, kde žijete.

⚠️ Varování: Neuvádějte citlivé a osobní informace. Na to by neměl být zaměstnavatel zvědavý!

Pracovní zkušenosti z restaurace aneb jak nejlépe popsat roky praxe


Jste připraveni převzít vedení prosperujícího kulinářského impéria? Jako generální manažer restaurace máte v rukou moc, která vám umožní připravit nezapomenutelné kulinářské zážitky. Rozsah vašich povinností nezná hranic - od zajištění bezproblémového provozu až po potěšení zákazníků bezkonkurenčními službami. Jak ale můžete zaměstnavatele přesvědčit, že máte potřebné pracovních zkušenosti, aby se vám v této funkci dařilo?

Vyzdvihněte své úspěchy v oblasti zvyšování tržeb, řízení různorodých týmů a vytváření nezapomenutelné atmosféry v restauracích. Předveďte svou schopnost zvládat situace pod vysokým tlakem a rychle se přizpůsobovat měnícím se požadavkům. Jste připraveni ukázat, že ovládáte svět restaurací? Nechte svůj životopis vyprávět. V případě, že hledáte inspiraci, máme pro vás příklad:

Příklad

Flux Resto & co., s.r.o., Praha
Manažer restaurace
Leden 2017 až listopad 2023
 • Pravidelné proškolování více než 10 zaměstnanců o správných postupech při vaření, bezpečnostních předpisech a strategiích produktivity
 • Udržování čistoty a hygieny v kuchyni prostřednictvím správných postupů a plánovaného čištění povrchů a zařízení
 • Kontrola kuchyně a sledování kvality přípravy a podávání pokrmů, vzhledu potravin a čistoty výrobních a servisních prostor
 • Řešení náročných stížností zákazníků k jejich plné spokojenosti, podpora loajality ke značce a maximalizování počtu opakovaných návštěv restaurace o 80 %

Generální ředitel restaurace životopis

Jak napsat životopis bez praxe?


Máme pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu. Pojďme začít tou špatnou. Na pozici provozní, ředitel nebo manažer restaurace vás zřejmě nezaměstnají bez předešlé praxe na vedoucí pozici v oblasti restauračního provozu a gastronomie. Ale - teď ta dobrá zpráva - v oboru můžete velmi rychle získat potřebnou praxi. Je jedno, jestli začínáte jako barista ve Starbucks - i tam se můžete vyšplhat až na pozici manažera pobočky! Začněte tam a postupně nabírejte nové pracovní zkušenosti.

Vzdělání potřebné pro vedení restauračního provozu: Hotelová škola je v tomto oboru dobrá volba!


Nemusíte mít v životopise diplom s vyznamenáním, aby vás přijali. Ale sekce o vzdělání bez příchuti pro generální manažery restaurací nic neznamená. Vaším cílem je zaujmout potenciální zaměstnavatele každým soustem vašeho životopisu. Podpořte jejich chuť k pohovoru několika informacemi ze školy navíc.

Podívejte se na tyto tipy k seprání dokonalé sekce vzdělání do vašeho životopisu:

 • V životopise uveďte vzdělání až za sekcí s praxí.
 • Zahrňte relevantní kurzy nebo vedoucí aktivity z vysoké školy.
 • Vyhněte se uvádění svého průměru, pokud není na úrovni Zdeňka Pohlreicha.

Klíčové dovednosti, které se v životopise musí objevit!


Při sestavování životopisu na pozici vedoucího restaurace je důležité uvést správné dovednosti a kvalifikaci, které prokáží vaše schopnosti a zkušenosti. Váš životopis by měl odrážet vaše schopnosti vést, řídit a motivovat tým, stejně jako vaše znalosti a nadšení pro restaurační průmysl.

Je prospěšné uvést všechny vaše kvalifikace v oblasti bezpečnosti a hygieny potravin, stejně jako vaše znalosti a porozumění restauračnímu průmyslu. Může se jednat o certifikát o hygieně potravin a další kvalifikace, které prokazují, že máte potřebné dovednosti a znalosti.

Měli byste také uvést všechny své dovednosti v oblasti služeb zákazníkům, protože vedoucí restaurace bude mít na starosti zajištění spokojenosti zákazníků. To může zahrnovat naslouchání zpětné vazbě od zákazníků, řešení jejich dotazů a zajišťování uspokojivých zkušeností zákazníků.

Pokud máte zkušenosti s vytvářením a realizací marketingových strategií, měli byste je také uvést ve svém životopise. Mohlo by se jednat o vytváření propagačních kampaní, správu účtů na sociálních sítích restaurace a zavádění nových marketingových iniciativ.

V neposlední řadě by se v životopise měly objevit vaše schopnosti v oblasti řízení týmu. Mohly by zahrnovat vedení týmu, vytváření týmových struktur a poskytování poradenství a podpory. Důležité je také uvést vaši schopnost řídit čas, stanovit priority úkolů a delegovat odpovědnosti.

Uvedením výše zmíněných dovedností a kvalifikací ve vašem životopise zaměstnavatelé poznají, že máte potřebné dovednosti, abyste se stali efektivním manažerem restaurace.

Tvrdé dovednosti

Mezi tvrdé dovednosti generálního ředitele restaurace, které se hodí do životopisu, patří například:

 • Plánování a sestavování rozpočtu
 • Řízení personálu
 • Vedení lidí
 • Školení zaměstnanců
 • Udržení zaměstnanců
 • Řízení restaurace
 • Dohled nad přípravou pokrmů
 • Obchodní plánování
 • Bezpečnost potravin
 • Školení zaměstnanců

Měkké dovednosti

Mezi měkké dovednosti generálního ředitele restaurace, které se hodí do životopisu, patří například:

 • Práce v týmu
 • Time management
 • Komunikace
 • Řešení problémů
 • Rozumové uvažování
 • Přirozená autorita
📌Tip: Projděte si popisy pracovních pozic generálního ředitele restaurace, abyste získali nápady na obsah životopisu, a porovnejte požadované dovednosti s vlastnostmi, které odrážejí vaše profesní zkušenosti.

Doplňkové sekce pro úplný a efektivní životopis v oblasti gastra


Generální ředitel restaurace životopis


Kromě výše uvedených sekcí by měl váš životopis také zdůraznit případné certifikáty nebo ocenění, které jste v minulosti získali. To zaměstnavateli ukáže, že se snažíte o kariérní postup a že jste informováni o nejnovějších trendech v restauračním průmyslu.

Nakonec nezapomeňte uvést všechny další relevantní informace, díky nimž vyniknete jako ideální kandidát na danou pozici. Může se jednat o speciální vzdělání nebo certifikáty, zvláštní znalosti v oboru restaurací nebo jakékoli jedinečné dovednosti, které máte. Pokud tyto informace zahrnete do cíle svého životopisu, zaměstnavatelé budou moci rychle a snadno posoudit vaši kvalifikaci a rozhodnout se, zda jste pro danou pozici vhodní.

Můžete přidat následující sekce:

 • Certifikace. Pokud jste profesionálním gastro manažerem, ukažte to. Přidejte jakékoliv certifikace, kvalifikace a ocenění.
 • Dobrovolnická praxe v životopise také pomáhá, zejména pokud se jednalo o vedoucí pozici nebo pozici v oblasti stravovacích služeb.
 • Mluví polovina kuchyně francouzsky nebo španělsky? Jazyky v životopise mohou být cennými dovednostmi.

Profesní shrnutí: Souhrn vašich nejsilnějších stránek!


Manažer restaurace potřebuje efektivní profesní shrnutí životopisu, aby si zajistil práci v restauračním průmyslu. Efektivní profesní shrnutí by mělo jasně uvádět název pracovní pozice a zdůrazňovat vaši kvalifikaci, dovednosti a odborné znalosti, které z vás dělají ideálního kandidáta na danou pozici. Mělo by také obsahovat podrobnosti týkající se typu prostředí a stylu řízení, o který máte zájem. Při psaní shrnutí životopisu manažera restaurace rovněž uvést typ restaurace, o kterou máte zájem, například fine dining, běžná restaurace či hospoda nebo fast food. Tyto informace pomohou zaměstnavatelům pochopit, jaký styl řízení preferujete a v jakém prostředí byste se cítili nejlépe.

Dále je důležité uvést veškeré relevantní zkušenosti, například s přípravou jídel, obsluhou zákazníků nebo vedením kuchyně. Silné shrnutí životopisu manažera restaurace by mělo také ukazovat touhu po profesním růstu a rozvoji. To může zahrnovat závazek k dalšímu vzdělávání nebo touhu učit se novým manažerským technikám.

Příklad

Recept na zajištění zaměstnání? Napište informativní profesní shrnutí, ve kterém se vychválíte jako nejlepší možný manažer restaurace! Inspirujte se v tomto příkladu, který je pro vás uveden níže:

Jsem generální manažer restaurace zaměřený na výsledky s více než 16 lety rozsáhlých zkušeností s vedením vysoce výkonných týmů a řízením provozu v oblasti stravovacích služeb. Prokazatelně dosahuji vynikajících provozních výsledků, optimalizuji produktivitu a zvyšuji spokojenost zákazníků. Rovněž jsem zběhlý ve strategickém plánování, finanční analýze a rozvoji zaměstnanců s cílem zvýšit ziskovost a růst.

Ta tohoto uchazeče nebude práce v oblasti pohostinství dlouho čekat! V profesním shrnutí totiž velmi poutavě prezentuje své silné stránky a dovednosti, které se pozici hodí! Společnosti se o něj jen poperou!

Důležité rady a tipy, díky kterým bude váš životopis dokonalý


Ujistěte se, že víte, jak napsat životopis tak, aby vynikly vaše kompetence, odborné znalosti i roky praxe. Držte se následujících tipů a rad a nešlápnete vedle!

 • Vyzdvihněte své zkušenosti v pohostinství. Manažeři restaurací musí mít znalosti všech aspektů provozu restaurace, od stravování přes služby zákazníkům až po finanční operace. Nezapomeňte uvést veškeré zkušenosti v oblasti pohostinství, včetně případných školení nebo certifikátů, které jste získali.
 • Zdůrazněte své vůdčí schopnosti. Vedoucí restaurace musí být schopen vést a motivovat tým. Nezapomeňte prezentovat své vůdčí schopnosti uvedením všech předchozích zkušeností s vedením personálu a také všech ocenění nebo uznání, které jste obdrželi za své vůdčí schopnosti.
 • Prokažte své schopnosti řešit problémy. Manažeři restaurací musí mít schopnost rychle uvažovat a rozhodovat se v obtížných situacích. Uveďte veškeré zkušenosti s řešením konfliktů nebo stížností zákazníků.
 • Ukažte své schopnosti pracovat najednou. Manažeři restaurací musí mít schopnost zvládat více úkolů najednou. Uveďte všechny zkušenosti s vedením týmu a zároveň s dohledem nad každodenním provozem.
 • Vyzdvihněte své dovednosti v oblasti služeb zákazníkům. Manažeři restaurací musí být schopni poskytovat vynikající služby zákazníkům. Uveďte všechny zkušenosti s obsluhou zákazníků a také všechna ocenění nebo uznání, která jste získali za obsluhu zákazníků.
 • Vždy se ujistěte, že jste zvolili ideální formát životopisu, který odpovídá vašim profesním zkušenostem.
 • Podívejte se na příklady dobrých životopisů a použijte profesionální šablonu, díky které bude práce v gastro provozu snáze dosažitelná!

Pokud se budete řídit těmito tipy, budete mít větší šanci, že si vašeho životopisu potenciální zaměstnavatelé všimnou. Při tvorbě životopisu na pozici vedoucího restaurace nezapomeňte zdůraznit své zkušenosti z oblasti pohostinství, vyzdvihnout své vůdčí schopnosti a ukázat své schopnosti řešit problémy a zvládat více úkolů.

Motivační dopis: Ukažte potenciálnímu zaměstnavateli svůj zájem o vedení restaurace


Motivační dopis je příležitostí k tomu, abyste rozvedli klíčové body svého životopisu a sdělili zaměstnavateli, proč byste se pro jeho společnost hodili. Při psaní motivačního dopisu se našimi radami z tohoto průvodce a také popisem pracovní pozice.

Zde se dozvíte, jak napsat motivační dopis k životopisu:

 • Struktura motivačního dopisu: Odstavce: 3-5 odstavců s nadpisem jako v životopise.
 • Jaké písmo a jakou velikost písma byste měli použít? Při formátování průvodního dopisu se držte stejného písma jako v životopise.
 • Získejte rychle pozornost. Motivační dopis začněte názvem pracovní pozice a něčím, co se vám na restauraci líbí, je to skvělý předkrm.
 • Napište jeden nebo dva prostřední odstavce, které představí několik vašich nejlepších úspěchů v oblasti gastronomie nebo vedení.
 • V závěrečném odstavci motivačního dopisu požádejte o pohovor.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Často kladené otázky (FAQ)

Jaká je náplň práce generálního manažera restaurace?

Generální ředitel restaurace se stará o všechny aspekty podnikání restaurace. Náplň práce generálního ředitele restaurace zahrnuje například:

 • koordinaci pracovních úkolů předního i zadního provozu,
 • maximalizaci spokojenosti zákazníků,
 • reakce na dotazy zákazníků,
 • kontrolu kvality výrobků,
 • dohled nad směnami,
 • odhad potřeb zásobování,
 • zajištění dodržování bezpečnostních a hygienických norem,
 • kontrolu provozních nákladů, přípravu zpráv,
 • školení zaměstnanců a
 • zavádění účinných protokolů.
Jaké informace by měl obsahovat životopis na tuto pozici?

Kromě prokazatelných pracovních zkušeností by uchazeči měli ve svých životopisech uvést také následující dovednosti a schopnosti:

 • vynikající dovednosti v oblasti obsluhy zákazníků,
 • dobrou znalost potravin a nápojů,
 • schopnost zapamatovat si nebo vybavit si ingredience nebo pokrmy;
 • znalost MS Office a softwaru pro řízení restaurací nebo
 • finanční dovednosti, jako je plánování a vedení rozpočtu.

U většiny generálních ředitelů restaurací je samozřejmostí vysokoškolské vzdělání na alespoň bakalářské úrovni v oboru pohostinství nebo kulinářství.

Jaké důležité úspěchy nebo ukazatele lze uvést v životopise generálního ředitele restaurace?

Mezi důležité úspěchy nebo ukazatele, které lze zdůraznit v životopise generálního ředitele restaurace, patří zlepšení hodnocení spokojenosti zákazníků, růst tržeb, iniciativy na snížení nákladů, úspěšné programy školení zaměstnanců a veškerá získaná uznání nebo ocenění.

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis