Vytvořte si životopis za 15 minut
Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Na rozdíl od e-mailů, které jste posílali při žádosti o zaměstnání nebo při vyjednávání o platu, může být tento e-mail s přijetím nabídky práce velmi krátký a výstižný. Tento e-mail také zaměstnavatele (i vás) naprosto ujistí, že jste formálně přijali nabídku a že nemáte žádné nevyřízené záležitosti, které by mohly stát v cestě vašemu nástupu na novou pracovní pozici.
Svůj zájem o pracovní pozici můžete vyjádřit různě, poradíme vám, jak udělat skvělý dojem za všech okolností a ve všech situacích: 👇
- Co si obléct na pracovní pohovor?
- Jak vytvořit více verzí životopisu?
- Jak si najít práci bez diplomu?
- Psaní životopisu krok za krokem
- Nejčastější chyby při pohovoru

E-mail při přijetí pracovní pozice: Vzor
Psaní e-mailu s přijetím pracovní nabídky krok za krokem
Začněte profesionálním předmětem
Předmět e-mailu je to první, co náborář uvidí. Využijte ho tedy k tomu, abyste udělali dobrý dojem. Chcete-li vytvořit efektivní předmět přijímacího e-mailu, zde je několik tipů, které stojí za to mít na paměti:
- Jasnost - předmět by měl být přímočarý, informativní a přesně odrážet účel vašeho e-mailu.
- Konkrétnost - Uveďte některé podrobnosti, například své jméno nebo název pracovního místa, o které se ucházíte, aby byl váš e-mail lépe rozpoznatelný.
- Stručnost - Snažte se být struční. Doporučujeme použít maximálně 7 slov nebo 50 znaků. Při překročení této hranice může být váš předmět na mobilních zařízeních useknut.
- Profesionalita - Vyhněte se příliš ležérnímu jazyku, emotikonům nebo zkratkám. Řádek předmětu by měl odrážet vaši profesionalitu.
Zde je několik příkladů předmětů, které můžete použít jako záhlaví e-mailu s nabídkou zaměstnání:
- Potvrzení přijetí nabídky na pozici [název pracovní pozice].
- Nástup do [společnost] na pozici [název pracovní pozice]
- Kladná odpověď na nabídku [Název pracovní pozice]
- Těším se, že se můžete připojit k týmu [Společnost]
Jakmile je předmět připraven, můžete přejít k dalšímu kroku psaní e-mailu o přijetí pracovní nabídky.

Přizpůsobte svůj pozdrav
E-mail začněte formálním pozdravem. Pokud znáte jméno osoby, která vám práci nabídla, použijte její jméno s vhodným oslovením. Můžete například uvést něco jako „Vážený pane Nováku“.
Vhodný pozdrav většinou závisí na vašem vztahu k příjemci. Pokud jste se s ním již několikrát setkali a je vám příjemné oslovovat ho křestním jménem (například jde-li o start-up s týmem mladých lidí ve vašem věku), můžete svůj e-mail začít slovy „Milý Ondro“.
Vždy však zůstaňte profesionální. A pokud si nejste zcela jisti, jak příjemce oslovit, držte se formálnějšího pozdravu. Nakonec si nezapomeňte dvakrát zkontrolovat jméno a titul příjemce, abyste se vyhnuli neopatrným chybám.
Poděkujte zaměstnavateli
Svou zprávu můžete začít tím, že projevíte uznání a nadšení z příležitosti, kterou vám zaměstnavatel poskytl. Tím nastavíte pozitivní tón pro zbytek e-mailu o přijetí pracovní nabídky a prokážete svou profesionalitu.
Nepřehánějte to však. Vaše vyjádření vděčnosti musí být upřímné a stručné. Pár řádků by mělo být více než dostačující k vyjádření vašeho uznání.

Oficiálně přijměte pracovní nabídku
Poté můžete stručně zopakovat všechny klíčové podmínky nabídky, jako je váš nástupní plat nebo zvláštní podmínky, které byly dohodnuty.
Tento odstavec má dva cíle: zabránit jakýmkoli nejasnostem nebo nedorozuměním a zachovat písemný záznam o vaší dohodě se zaměstnavatelem.
Nyní je také vhodná doba na to, abyste se zeptali na všechny otázky týkající se dané pozice nebo se zaměstnavatele zeptali, zda od vás očekává ještě něco dalšího.
Tímto způsobem se můžete ujistit, že máte všechny potřebné informace, a v klidu se připravit na svůj první den.
Uzavřete e-mail a podepište se
E-mail můžete zakončit tím, že zaměstnavateli ještě jednou poděkujete za jeho nabídku a projevíte své nadšení pro práci.
Komunikaci uzavřete profesionálním podpisem e-mailu. Na výběr máte několik možností:
- S pozdravem,
- S přáním hezkého dne,
- S přátelským pozdravem,
Nezapomeňte také přidat svůj podpis na konec akceptačního e-mailu. Uveďte své jméno a snadný způsob, jak vás kontaktovat, například telefonní číslo.

Rady a tipy pro přijetí pracovní nabídky
Na závěr vám přinášíme několik tipů, na co nezapomenout, když přijímáte pracovní nabídku.
Nesdělujte svá platová očekávání
Možná jste si naplánovali telefonát s náborovým pracovníkem v očekávání pracovní nabídky. Místo toho se vás však náborář může zeptat na vaše platová očekávání.
To může být deprimující (doufali jste v nabídku a místo toho jste dostali složitou otázku), ale může to být také příležitost udělat velmi nákladnou chybu: sdělit svá platová očekávání.
Pokud se vás na vaše platová očekávání zeptají, tento článek vám pomůže na tuto otázku dobře odpovědět a zároveň si nechat otevřené možnosti pro pozdější vyjednávání: Jak byste měli odpovídat na otázky týkající se platových očekávání?
Je naprosto normální, že vás požádají o nějaký čas na zvážení vaší pracovní nabídky
Ačkoli můžete cítit velký tlak na to, abyste reagovali a nabídku buď okamžitě přijali, nebo odmítli, personalista téměř jistě očekává, že si na zvážení nabídky vezmete nějaký čas.
Nepotřebujete mnoho času - den nebo dva by měly stačit - ale potřebujete nějaký čas na to, abyste nabídku zhodnotili, promysleli a vytvořili si vyjednávací strategii, abyste ji optimalizovali, než se rozhodnete, zda ji přijmete.
Až se vás zeptají, jak se na nabídku „cítíte“, použijte výše uvedené skripty.
Někdy se stane, že vám personalista předloží nabídku práce a hned se vás zeptá, jak se na ni „cítíte“. Nejste povinni mu říci, jak se v souvislosti s nabídkou cítíte!
Bonusový tip: Ověřte si správnost e-mailu o přijetí nabídky
V neposlední řadě si před odesláním e-mailu s nabídkou zaměstnání nezapomeňte zkontrolovat jeho obsah. Najděte a opravte všechny překlepy a gramatické chyby pomocí nástroje na kontrolu pravopisu.
Zkuste si e-mail přečíst nahlas, abyste zjistili, zda zní správně, nebo požádejte o přečtení e-mailu svého přítele. Jakmile budete s výsledkem spokojeni, stiskněte tlačítko odeslat.

Jaké jsou další kroky po odeslání e-mailu o přijetí?
Po odeslání přijímacího e-mailu vyčkejte na odpověď zaměstnavatele. Pokud neodpoví ani po několika dnech, můžete zvážit zaslání zdvořilé kontrolní zprávy, abyste se ujistili, že váš první e-mail obdržel.
Po jejich odpovědi budete pravděpodobně muset zkontrolovat a podepsat formální pracovní dokumenty, jako je smlouva nebo nabídkový dopis. Pokud se zdá, že je vše v pořádku, podepište dokumenty a vraťte je náborovému pracovníkovi.
V této fázi po vás zaměstnavatel může požadovat předložení dalších dokumentů, například občanského průkazu nebo bankovních údajů. Ve většině společností vás celým procesem provede personální oddělení.
A to je vše. Nyní, když máte vše připraveno, se nezapomeňte připravit na svůj první den. Naplánujte si dojíždění, dbejte na dodržování firemního dress code a podívejte se na svůj rozvrh, pokud vám ho zaměstnavatel poslal.