Full stack developer: Životopis, se kterým zazáříte

Jako full stack developer jste zodpovědní nejen za front-end, tedy za vývoj webu a uživatelských rozhraní, ale také za back-end, tedy za vývoj databází a serverových částí, nebo dokonce za online marketing, design a IT podporu. Mezi vaši přední dovednost patří psaní kódu. Nicméně co se psaní životopisu týče, už si tolik nevěříte! Nevadí! Od toho jsme tady my!

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Přinášíme vám detailní návod, jak krok za krokem vytvořit životopis full stack developera , se kterým získáte vysněnou práci vývojáře! Podrobně si popíšeme jednotlivé sekce CV, uvedeme si příklady z praxe a podělíme se s vámi o zaručené tipy, díky kterým CV vypilujete do dokonalosti!

📌 Tip : Chcete na zaměstnavatele zapůsobit? Stáhněte si některou z profesionálních šablon , kterém naleznete na našich stránkách ke stažení ve formátu PDF i DOC. Uděláte skvělý první dojem a vysloužíte si pozvání na pracovní pohovor! Navíc vám tvorba CV zabere jen pár minut!

Zajímá vás práce v oblasti IT a nemusí se zrovna jednat o pozici full stack developer, ale třeba vývojáře webu nebo front-end vývojáře ? Na našich stránkách naleznete příklady životopisů nejrůznějších pozic z oblasti IT . Stačí se podívat a načerpat inspiraci.

Full stack developer

How to write a full stack developer resume in English? Follow our guide!

Do you want to get a job of full stack developer abroad or in an international company? Then read carefully the job description and then write your resume in English! Writing your full stack developer resume in English can be easy!

Here we will show you how to write a full stack developer resume and stand out of the crowd step by step. You will learn hot to present your most recent work history, education, your skills and knowledge of of the different languages and frameworks.

📌 Tip : Do you want to write your full stack developer resume in another language? We will help you with that too! Check your guides for resumes in French , Spanish or German to move your career abroad!

Kolik si může full stack developer vydělat?

Na pozici full-stack vývojáře (anglicky Full stack developer ) je možné vydělat si solidní peníze, což ostatně platí o jakékoliv pozici v oblasti IT.

Podle jednoho z předních pracovních portálů v Česku si full stack developer vydělá v průměru 99 780 Kč měsíčně (zdroj: cz.jooble.org ). Ještě pro představu, průměrný plat v oblati IT v České republice dosahuje 73 053 Kč měsíčně (zdroj: www.itnetwork.cz ).

💡 Poznámka : Výsledný plat bude do velké míry záležet na míře zkušeností, úrovni dosaženého vzdělání, lokalitě nebo typu zaměstnavatele.

Tvorba životopisu na pozici full stack developer krok za krokem

Dobře zpracovaný životopis je základem pro získání jakékoli práce, ale pokud se ucházíte o místo vývojáře, máte o něco více práce. Full-stack vývojáři mohou programovat jak frontend, tak backend aplikace, takže váš životopis musí prokázat vaše zkušenosti s oběma oblastmi. Zároveň však musí být váš životopis stručný a přehledný. Je to křehká rovnováha, kterou může být složité udržet. K tomu vám pomůže správná formální úprava, která celý životopis zpřehlední.

📌 Tip : Koukáte se při tvorbě životopisu full-stack vývojáře na prázdnou stránku a nevíte, kde začít? Naše šablony životopisů jsou navrženy tak, aby vám pomohly začít a sestavit životopis, který vám pomůže získat pohovory na vaši další (nebo první) pozici full-stuck vývojáře.

Formát

Pro většinu full stack vývojářů bude nejlépe fungovat klasický chronologický životopis . Chronologický životopis uvádí vaše nejnovější zkušenosti na začátku a ukazuje váš kariérní vývoj od jednoho zaměstnání k druhému.

Pokud jste však čerstvým absolventem, zdůrazněte na začátku spíše část věnovanou vzdělání než starým zaměstnáním, která nejsou relevantní pro vývoj webových aplikací. Zmiňte projekty, na kterých jste pracovali a které mají přímou souvislost s vývojem webových stránek, a uveďte v životopise příslušné kurzy.

Měníte-li profesní dráhu, použijte spíše funkční než chronologický formát životopisu. Na začátek uveďte nově získané full stack dovednosti a poté role, které mají nejvíce přenositelných znalostí a vlastností.

Rozvržení

Přehlednost si zajistíte osvojením základních formátovacích pravidel, pojďme si je ve stručnosti shrnout:

  • Jednotné písmo (ideálně třeba Arial nebo Times New Roman) o velikosti cca 11 bodů.
  • Rozdělení textu pomocí nadpisů, které mohou být tučným písmem a o větší velikosti cca 12 až 14 bodů
  • Přehledné uvádění informací pomocí frází a hesel umístěných do odrážek
  • Uložení CV jako uzamčeného souboru PDF (není-li v požadavcích uvedený jiný preferovaný formát)

Struktura

Zde jsou základní části, které by měly být v životopise vývojáře:

  • Kontaktní informace
  • Profesní shrnutí nebo kariérní cíl životopisu
  • Pracovní zkušenosti a úspěchy
  • Vzdělání
  • Dovednosti a kompetence

Pokud navíc toužíte udělat dojem a získat náskok před ostatními kandidáty na full stack vývojáře, můžete zvážit doplnění těchto částí:

  • Certifikace/školení
  • Kurzy
  • Jazyky
  • Ocenění
  • Projekty

Full stack developer

Životopis začíná v záhlaví, a to kontaktními údaji

První věcí, kterou personalista v životopise uvidí, je jeho záhlaví. Z tohoto důvodu byste jej měli mít jednoduché, konkrétní a přehledné. Do záhlaví byste měli zahrnout následující součásti:

  • Jméno a příjmení:
  • Kontaktní údaje (zejména telefonní číslo a e-mail)
  • Místo bydliště (dostačující je název města)

Všechny tyto informace musíte uvést, aby náboráři věděli, jak vás kontaktovat kvůli pohovoru. Zdá se, že jde o drobné detaily, ale pomohou vám navázat kontakt s tím správným zaměstnavatelem.

Další (nepovinné) údaje:

  • Odkaz na Github/Stackoverflow/Portfolio
  • Odkaz na profesní blog
  • Odkaz na profil LinkedIn

Od full-stack vývojářů se očekává, že mají rozsáhlé zkušenosti s kódováním, a Github a Stackoverflow jsou skvělá místa, kde můžete prokázat své znalosti kódování. Náborový pracovník tak získá mnohem větší přehled o vašich dovednostech a odborných znalostech.

Následující příklady full stack životopisů demonstrují rozdíl mezi správným a špatným formátem záhlaví:

Příklady

Správně
Ing. Karel Vokatý
Python Full Stack Developer
234 567 890
karel.vokaty@platforma.com
Praha
KarelVokaty.com/portfolio
LinkedIn.com/in/karelvokaty

Chybně
Karel Vokatý
Full Stack Developer
Rodinný stav: Ženatý
Věk: 33 let
234 567 890
karlicek@platforma.com
Praha

⚠️ Varování : Nedoporučujeme uvádění citlivých soukromých a osobních informací, jako je rodinný stav nebo přesný věk. Také se vyvarujte použití neprofesionálně vypadající e-mailové adresy.

Zaměřte se na svou pracovní historii a detailně ji popište

Jedním z nejdůležitějších kroků v životopise je doplnění části o odborné zkušenosti. Zde můžete přidat popis svých relevantních pracovních zkušeností. U každé pozice popište své povinnosti a zdůrazněte ty, které se nejvíce týkají vývoje celého systému. Zdůrazněte, jak jste v dané roli nebo odpovědnosti vytvořili vliv. Potenciálním zaměstnavatelům tak ukážete, že máte praktické zkušenosti, které požadují. Následující ukázky fullstack životopisů demonstrují rozdíl mezi správným a nesprávným formátem části o odborných zkušenostech:

Příklad

TechMech s.r.o., Praha
Full stack developer
08/2020 – současnost
  • Vedení vývoje celého balíku pro webovou aplikaci pro zákazníky, což vedlo k 25% zrychlení načítání a zlepšení uživatelského prostředí
  • Optimalizace výkonu aplikace identifikací a refaktorizací neefektivního kódu, což vedlo ke zvýšení rychlosti o 20 %
  • Nasazení aplikací v několika produkčních prostředích založených na cloudu a údržba stagingových prostředí pro testování, což vedlo k hladšímu uvolňování aplikací

Jak napsat životopis bez zkušeností na pozici full stack developer?

Efektivní životopis začínajícího fullstack vývojáře by měl zdůrazňovat schopnost kandidáta optimalizovat výkon webových stránek a spolupracovat s týmy napříč obory. Zdůraznění úspěchů, jako je zkrácení doby vývoje, zvýšení návštěvnosti webových stránek a zlepšení kvality kódu, prokazuje vliv kandidáta na projekty. Kromě toho prokazování zkušeností s implementací bezpečnostních opatření a prací s různými technologiemi, jako jsou RESTful API a knihovny komponent, pomůže kandidáta odlišit od konkurence.

📌 Tip : Jste-li čerstvým absolventem informatiky nebo se chystáte přejít na dráhu vývojáře z jiného oboru, upravte formát životopisu tak, aby zdůrazňoval spíše vaše vzdělání a dovednosti než vaši pracovní historii.


Full stack developer

Sílu vzdělání nepodceňte

Většina pracovních míst pro vývojáře full-stack vyžaduje vysokoškolské vzdělání v oboru informatiky. Existují firmy, které vás mohou zaměstnat ještě na střední škole nebo při studiu, ale to jsou výjimky. Bez ohledu na to, jaké je vaše akademické vzdělání, je stále nutné optimalizovat část o vzdělání ve vašem životopise, abyste dosáhli maximálního účinku.

Proto do této části uveďte své doklady o vzdělání. Pokud píšete životopis na pozici full stack vývojáře bez jakýchkoli zkušeností, ale absolvovali jste spoustu kurzů v oblasti informatiky, měli byste informace o svém vzdělání umístit nad svou pracovní historii, abyste zdůraznili nejpůsobivější fakta o sobě.

Dovednosti na pozici full stack developer

Určete nepostradatelné dovednosti, které by měl váš životopis obsahovat, přičemž by se mělo jednat jak o tvrdé (hard skills), tak o měkké dovednosti (soft skills). Níže uvádíme seznam základních tvrdých a měkkých dovedností, které byste měli uvést v životopise vývojáře. Vezměte však na vědomí, že primárně byste se měli řádit požadavky z nabídky práce a přizpůsobit jim svůj výběr.

Tvrdé dovednosti

Měli byste zahrnout dovednosti v oblasti front-end vývoje, jako je znalost HTML, CSS a JavaScriptu, ale také dovednosti v oblasti back-end vývoje, jako je Java, Python nebo C#.

Pokud máte zkušenosti se systémy pro správu databází (například MySQL nebo Postgres), nezapomeňte je také uvést, protože jsou důležité pro každého, kdo pracuje jako full-stack webový vývojář.

  • HTML, CSS
  • Bootstrap
  • jQuery
  • AngularJS
  • Node.js
  • Git
  • Photoshop
  • Front-end design
  • Vývoj aplikací
  • Kódovací jazyk pro vývoj backendu (PHP, Ruby, Python, C++, C#, Java)
  • MySQL
  • MongoDB
  • Správa serverů (Amazon Web Services, Heroku)

Měkké dovednosti

  • Řešení problémů
  • Kreativní myšlení
  • Analytické myšlení
  • Časová flexibilita
  • Týmový duch
  • Samostatnost
  • Zájem o obor
  • Ochota učit se novým věcem

Další části, kterými doplníte své CVčko

Příslušné certifikáty : Certifikáty jsou potvrzením, že jste si osvojili určité dovednosti a znalosti související s určitým oborem. Některé z nich tedy určitě budete chtít uvést ve svém životopise vývojáře full-stack. Zaměstnavatelům mohou ukázat, že máte přehled o nejnovějších technologiích a postupech.

Osobní projekty : Osobní projekty mohou zahrnovat cokoli od aplikací, které jste vytvořili, až po webové stránky, které jste navrhli. Může se zdát, že to bude jen překážet a prodlužovat váš životopis, ale mít v životopise projekt, který souvisí s prací, o kterou se ucházíte, vám může dát náskok před konkurencí. A pokud na ně nemáte v životopise místo, můžete je zahrnout do svého portfolia, které můžete hostovat online a na které můžete ze svého životopisu odkazovat.

Ocenění nebo uznání : Přidáním příslušných ocenění do životopisu můžete prokázat své úspěchy a dokázat, že jste nejkvalifikovanějším kandidátem pro danou práci.

Pokud jste například byli oceněni za nějaký projekt prostřednictvím tiskové zprávy nebo novinového článku, uveďte odkaz na něj v životopise jako důkaz ocenění.

Co ještě můžete přidat?

  • Cizí jazyky
  • Projekty webových stránek nebo portfolio aplikací
  • Členství v organizacích v IT oboru
  • Koníčky a zájmy

Full stack developer

Nejlépe váš životopis uvede profesní shrnutí

Dalším krokem k vytvoření životopisu je napsání profesního shrnutí. Celý svůj životopis můžete shrnout do jedné až čtyř vět v horní části životopisu. To je úderná věta, která popisuje vaši nejvyšší kvalifikaci, dovednosti a váš kariérní cíl a upoutá pozornost personalisty. Zájemci o práci v oblasti technologií by měli uvést následující informace:

  • Roky zkušeností
  • Technologické odvětví (Fintech, marketing, média atd.).
  • Přehled dovedností - (backend, frontend nebo full-stack).

Kromě toho můžete také zdůraznit technologie, které jste použili ve svých předchozích projektech.

Příklad

Jsem zkušený fullstack vývojář s šestiletými zkušenostmi s řízením výkonu, spolehlivosti a škálovatelnosti webových aplikací pro zákazníky. Efektivně jsem vedl vývoj celého balíku aplikací, což vedlo k 25 % zrychlení načítání a zlepšení uživatelské zkušenosti. Nasazoval jsem aplikace do několika produkčních prostředí založených na cloudu, nastavoval a udržoval relační databázový systém, integroval služby třetích stran a vytvářel webové CMS, což vedlo k rychlejším aktualizacím informací a funkcí.

Začínáte kariéru? Pak vsaďte na kariérní cíl!

Nemáte příliš velké zkušenosti? Vytvořte kariérní cíl, ve kterém uvedete, na co se chcete ve své kariérní dráze zaměřit, nebo čemu jste se věnovali na škole.

Příklad

Jsem vysoce motivovaný a na výsledky orientovaný vývojář s dvouletou praxí ve vývoji a implementaci inovativních řešení. Mohu nabídnout zkušenosti s optimalizací výkonu webových stránek, zkracováním doby vývoje a spoluprací s multifunkčními týmy za účelem dosažení cílů projektu. Rovněž mám prokazatelné výsledky v oblasti zvyšování návštěvnosti webových stránek, prodeje a zapojení uživatelů prostřednictvím implementace rozhraní RESTful API a automatizovaného testování.

Profesionální tipy, se kterými bude vaše CV neodolatelné

Životopisy vývojářů v oblasti full-stack by měly ukazovat vaše odborné znalosti s backendem i frontendem aplikací, ale bez zahlcení personalisty informacemi. Budete také muset prokázat, že musíte vědět, jak aplikaci strukturovat, že rozumíte fungování databází, že umíte vytvářet interaktivitu a že dokážete vytvořit aplikaci, která toto všechno hladce spojuje.

Jak toho ale tolik vměstnat do životopisu? Začněte tím, že se budete řídit těmito tipy:

  • Napište CV přehledně. Body s odrážkami jsou skvělým způsobem, jak životopis uspořádat, a naformátování životopisu tímto způsobem vám pomůže soustředit se na to nejdůležitější.
  • Buďte struční a soustředění. Vynechejte zbytečnosti a dlouhé popisy. Ujistěte se, že každá část obsahuje dostatek relevantních informací, aniž byste to přeháněli s výplňovými slovy nebo zbytečnými detaily.
  • Zahrňte kariérní cíl nebo shrnující profesní shrnutí. Jeho umístění na začátek životopisu full-stack vývojáře poskytne personalistům představu o tom, kdo jste a jak můžete přispět jejich organizaci.
  • Uveďte konkrétní čísla: Statistiky jsou skvělým způsobem, jak ukázat svůj přínos. A to platí pro full-stack vývojáře v jakékoli fázi jejich kariéry. Pokud jste například řídili celé oddělení, použijte statistiky k popisu jeho rozsahu a velikosti. Nebo pokud jste na juniornější pozici, můžete ukázat, jak jste pomohli optimalizovat výstupy svého týmu.
  • Přizpůsobte svůj životopis každé pracovní pozici: I když se může zdát jednodušší poslat všem společnostem, do kterých se hlásíte, stejný životopis, riskujete, že pošlete obecný dokument, který nebude odpovídat specifickým potřebám každé společnosti. Když svůj životopis přizpůsobíte konkrétně každé pozici, ukážete tím, že jste každé žádosti věnovali čas a úsilí.

Full stack developer

Motivační dopis je VŽDY dobrý nápad!

Motivační dopis rozhodně není přežitou zbytečností. Není-li to výslovně zakázané, motivační dopis vždy k životopisu přiložte.

Pamatujte na tyto body, až budete vytvářet motivační dopis pro full stack vývojáře:

  • Formát motivačního dopisu byste si měli promyslet ještě předtím, než začnete psát
  • První odstavec motivačního dopisu by měl být dostatečně poutavý, aby chtěli číst dál
  • Vysvětlete, proč je pro vás tento startup nebo společnost tím nejlepším místem, a ukažte jim, proč jste pro ně tím nejlepším kandidátem
  • Přidejte několik očíslovaných vítězství (stejně jako v pracovní historii), abyste je přesvědčili
  • Při zakončování motivačního dopisu zopakujte svou hodnotovou nabídku a zakončete jej výraznou výzvou k akci
📌 Tip : Applying for a full stack developer abroad? Write your full stack developer cover letter in English! Here you can find everything you need to know!

Často kladené otázky (FAQ)

Kdo je to full stack developer a jaké jsou jeho pracovní povinnosti?

Full Stack vývojáři jsou obvykle univerzální IT pracovníci, kteří mají průřez dovednostmi v procesu vývoje softwaru. Definují a vytvářejí celé softwarové aplikace, které zahrnují back-endové a front-endové technologie. Full Stack Developer je zodpovědný za psaní funkčních kódů, ladění a vylaďování výkonu systému a také hraje roli v architektuře aplikace.

Běžné povinnosti uváděné v životopisech Full Stack Developer:

  • Navrhování, vyvíjení a udržování relačního databázového systému pro ukládání, vyhledávání a manipulaci s daty
  • Vyvíjení různých součástí aplikace pomocí jazyků, jako jsou React, Angular, Node.js a PHP
  • Vytváření webových služeb a rozhraní API, které umožňují bezproblémovou komunikaci mezi komponentami front-endu a back-endu
  • Psaní jednotkových a integračních testů, které zajistí, že aplikace budou kvalitní a budou optimálně fungovat v různých scénářích
  • Integrace široké škály služeb a komponent třetích stran, jako je integrace platebních bran, geolokační funkce a přihlašování do sociálních sítí
  • Tvorba webových systémů správy obsahu pro snadnou aktualizaci informací a funkcí webu
  • Nasazování aplikací do produkčních prostředí založených na cloudu a konfigurace nastavení serveru
  • Nastavení a udržování stagingového prostředí pro testování a vývoj aplikací
  • Anylýza dat, odstraňování problémů s výkonem a sledovat stav systému
  • Řešení problémů a optimalizace aplikací pomocí technik na straně klienta i serveru.
  • Využívání nástrojů pro správu zdrojových kódů a automatizaci, jako je Git a CI/CD, pro efektivní vývojové cykly a vydávání nových verzí

Jak dlouhý by měl být životopis fullstack vývojáře?

Ideální délka životopisu je jedna strana - to umožňuje uvést dostatek podrobností, aniž by to zaměstnavatele nebo náboráře příliš zahltilo nebo zatížilo. Dvoustránkový životopis je stále přijatelný, zejména pokud máte rozsáhlé pracovní zkušenosti.

Je životopis totéž co portfolio?

Životopis se liší od portfolia a v ideálním případě byste měli při žádosti o zaměstnání poslat obojí. Zatímco životopis shrnuje práci, kterou jste vykonali, a vaši kvalifikaci, portfolio vám umožní ukázat potenciálním zaměstnavatelům příklady vaší práce.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis

Vzorové dopisy ke stažení

Šablona motivačního dopisu
Návrh motivačního dopisu
Šablona motivačního dopisu pro studenty - univerzita
Šablona motivačního dopisu pro angažmá