Jak napsat nejlepší životopis ve španělštině? Užitečné příklady, vzory a tipy!

Hledáte si práci u španělské společnosti, nebo přímo ve španělsky mluvící zemi? Prvním krokem k nastartování úspěšné kariéry v zahraničí je sepsání silného životopisu ve španělštině.

Formát :
Velikost :
Přizpůsobitelný :
Word (Microsoft)
A4
Ano

Příklad strukturovaného životopisu ve španělštině pro inspiraci

Monika Hejdová
Guía turística
+34 744 09 37 28
monika.hejdova@gmail.com
Barcelona, España
LinkedIn.com/in/monikahejdova

Perfil profesional
Soy una guía turística comunicativa con más de doce años de experiencia en la República Checa y España. Al haber estudiado la historia de los países hispánicos en las universidades de Barcelona y Pilsen, no sólo tengo un profundo conocimiento del español y de la cultura hispánica, sino también de la lengua española y de las circunstancias culturales locales. Tengo una amplia experiencia en guiar a grupos grandes y pequeños de turistas en excursiones de un día y de varias semanas, soy proactiva y tengo una excelente capacidad de organización.

Experiencia profesional
Agencia de viajes Taurus, Praga
Guía turística
Julio 2015 – la actualidad

 •  Preparación de la interpretación profesional en lengua checa
 •  Preparación de programas e itinerarios para grupos turísticos checos y particulares en España
 •  Ofrecer una interpretación experta y acompañar a los visitantes
 •  Comunicación oral y escrita en español
 •  Proporcionar asistencia individual a los clientes


Pivovar Prazdroj Pilsen, República Checa
Guía en el museo de la cervecería
septiembre 2010 – diciembre de 2013

 •  Interpretación y actuación en checo, inglés y español para el público en general y los profesionales  


Formación académica

Licenciatura en Artes – Lengua y cultura española
Universidad Autónoma de Barcelona, España
2012 (en el marco del programa Erasmus)

Universidad de Bohemia Occidental en Pilsen, República Checa
Licenciatura en Artes – Lenguas extranjeras para la práctica comercial en español e inglés
2010 – 2013

Habilidades

 •  Historia y la cultura española e hispana
 •  Multilingüe
 •  Interculturalidad
 •  Comunicación asertiva
 •  Organización
 •  Comportamiento agradable
 •  Responsabilidad y fiabilidad
 •  Buena capacidad de organización
 •  Resolución de problemas


Idiomas

 •  Checo: lengua materna, C2
 •  Español: superior avanzado, C2
 •  Catalán: avanzado, C1
 •  Inglés: avanzado, C1


Certificados

Certificado de Guía en Turismo, Praga, República Checa, 2015

Intereses

 •  Cocina española
 •  Cultura hispana
 •  Fotografía
 •  Arquitectura
 •  Viajes

V následujícím podrobném průvodci psaním CV si vysvětlíme, jak napsat životopis ve španělštině , poradíme vám, co do něj zahrnout a čemu se raději vyvarovat, jak jej vylepšit a mnoho dalšího včetně cenných tipů, jak napsat CV ve španělštině ujistit se, že obsahuje vše potřebné. Konkrétně si ukážeme:

 • Vzorový příklad životopisu ve španělštině pro inspiraci
 • Specifika životopisu ve španělštině a jeho formální náležitosti
 • Detailně popsané jednotlivé části životopisu ve španělštině
 • Profesionální tipy, jak napsat španělský životopis, který udělá skvělý dojem
📌 Tip : Psaní životopisu ve španělštině může být výzva. Ulehčete si práci a stáhněte si profesionální šablonu CV , do které stačí vyplnit potřebné informace, a máte hotovo!

Níže uvádíme kompletní vzor životopisu ve španělštině, kterým se můžete inspirovat při vytváření vlastního CV. Návod, jak napsat perfektní životopis v jiných cizích jazycích, například v angličtině , francouzštině , němčině či polštině , naleznete na našich stránkách spolu s dalšími příklady životopisů podle oboru.

Rozdíl mezi českým a španělským životopisem

Při tvorbě životopisu ve španělštině nestačí pouze otrocky přeložit české CV do cizího jazyka. Abyste se mohli ucházet o práci v jiné zemi nebo jednoduše v jiném jazyce, vždy musíte vzít v úvahu rozdíly. Zapomeňte tedy na pouhý překlad a při psaní životopisu ve španělštině respektujte kulturních rozdíly , které se mohou uplatnit při hledání práce v různých zemích.

Je důležité přizpůsobit se místnímu formátu a poskytnout zaměstnavatelům to, co chtějí a potřebují vidět, jinak se může stát, že budete vyřazeni hned na začátku procesu. Existuje několik specifický rysů španělských životopisů , které mohou být pro české uchazeče o zaměstnání překvapivé.

Problematický může být například už samotný jazyk . Španělština má mnoho variant, proto si vždy dejte záležet na tom, abyste ve Španělsku použili evropskou španělštinu (kastilština), naopak v Latinské Americe zvolte místní varianty.


Životopis ve španělštině

Životopis ve Španělsku

Ačkoli jsou španělské i české životopisy obecně krátké a zpravidla nepřesahují 2 strany A4 , mohlo by se to vykládat tak, že španělský životopis má celkově méně podrobností. Je to proto, že teprve nyní se stává běžnějším uvádět seznam úspěchů nebo odpovědností , které jste zastávali na předchozích pozicích. Proto mnoho starších španělsky mluvících uchazečů o zaměstnání nevyplní oddíl o profesních zkušenostech v takové míře jako současná generace.

Kromě toho se teprve v poslední době stává populárnějším zahrnout část věnovanou dovednostem , která zobrazuje různé tvrdé a měkké schopnosti uchazeče. Často se tedy setkáte se španělskými životopisy, které obsahují méně podrobností než české životopisy.

Ve Španělsku je běžná praxe do životopisu připojit fotografii . Většina podniků také vyžaduje podrobnou část “Osobní údaje” (Datos Personales), kde se očekává, že uvedete i datum narození. Třebaže v jiných zemích, jako je USA nebo Velká Británie tuto informaci nevyžaduje, ve Španělsku s tímto požadavkem můžete setkat.

V české životopise se klade větší důraz na vzdělání, u kterého se často vypisuje hlavní náplň studia, ve Španělsku stačí stručný výčet vystudovaných škol s názvem vzdělávací instituce, názvem oboru a dobou trvání.

Nezapomeňte v kromě španělštiny uvést i další jazyky, které ovládáte . V kosmopolitním Španělsku, ale i kdekoliv jinde jsou vysoce ceněny. Pokud si jako Čech hledáte práci ve Španělsku, můžete také vyjádřit pocit stálosti a ochoty zůstat v zemi .

Na rozdíl od českého životopisu je ve Španělsku běžné přidat na konec CV reference . Pokud nechcete, nemusíte uvádět přímo, do této částmi můžete vepsat “ se facilitaran referencias en caso de ser solicitadas ” (reference budou poskytnuty na vyžádání).

Životopis ve španělštině pro Mexiko a další hispánské země

Chcete-li napsat životopis ve španělštině pro žádost o zaměstnání v Mexiku, existuje několik aspektů, které by uchazeči měli zvážit před odevzdáním tradičního španělského životopisu.

Za prvé, životopis ve španělštině opět nemůže být pouhým překladem vašeho běžného životopisu, protože by nemusel splňovat požadavky mexického zaměstnavatele.

Obecně se v Mexiku životopisu říká také CV nebo currículum a nijak zásadně se neliší od životopisu pro Španělsko. Nicméně v Mexiku je vzdělání jednou z nejvíce ceněných částí a mělo by být uvedeno podrobněji než v typickém evropském životopise, s uvedením vysokoškolských aktivit, vyznamenání a ocenění atd.

Také pamatujte, že na rozdíl od Evropy nemá Latinská Amerika stejný vzdělávací systém, jako Česká republika, ve kterém je aplikován evropský vzdělávací systém. Dosažené vzdělání proto uvádějte pomocí místních ekvivalentů .


Životopis ve španělštině

Kromě výše uvedených oddílů obsahuje mexický životopis část, která je věnována aktualizacím, neboli Actualizaciones . To znamená, že namísto přidávání nových kurzů, odborných školení nebo diplomů do části věnované vzdělání by se této části uvedly všechny, které vám přinesly nové odborné znalosti.

💡 Poznámka : Při hledání práce v Argentině a španělsky mluvících zemích Latinské Ameriky se řiďte místními náležitostmi, ať už se týkají formy, nebo obsahu životopisu ve španělštině.

Co zahrnout do životopisu ve španělštině?

Čemu se naopak vyvarovat?

 • Otrocký překlad českého životopisu
 • Detailní popis vzdělání (náplň studia uvádějte pouze v případě, že nemáte příliš pracovních zkušeností, nebo pokud je to běžné v dané hispánské zemi)

Životopis ve španělštině

Jak napsat skvělý životopis ve španělštině, který vám zajistí práci?

Jestliže vás láká práce nebo studijní stáž ve Španělsku či jiné španělsky mluvícím státu, jako je, Mexiko, Argentina a další hispánské země Latinské Ameriky, pak budete potřebovat silný životopis ve španělštině neboli el curriculum . Ten by měl být jasný , stručný , dobře strukturovaný a neměl by být delší než dvě strany A4 . Omezte používání první osoby a zachovejte co největší profesionalitu a věcnost. Stejně tak používejte spíše odrážky než heslovité odstavce, a i když je dobré vyzdvihnout své dovednosti a vlastnosti, nikdy si v životopise nevymýšlejte ani neuvádějte polopravdy.

Formální náležitosti životopisu

Jaké jsou další formální náležitosti životopisu ve španělštině, jaké sekce zahrnout a co naopak vynechat? Na to a mnoho dalšího se zaměříme v následujících odstavcích.

Ideální formát

Na výběr máte tři hlavní typy formátů , které si podrobněji představíme níže:

 • Obráceně chronologický formát : Máte-li již nějaké pracovní zkušenosti, pak vám vřele doporučujeme použít tento formát , který je obecně nejpoužívanější. Uspořádejte obsah v sestupném pořadí tak, aby více odpovídal nedávným zkušenostem.
 • Funkční formát životopisu : Pokud nemáte žádné pracovní zkušenosti, ale máte potřebné dovednosti nebo akademické vzdělání, je pro vás ideální tento formát. Upřednostňuje totiž dovednosti i vzdělání a upozaďuje pracovní historii.
 • Kombinovaný (hybridní) formát životopisu : Jedná se o kombinaci dvou předchozích formátů, který upřednostňuje jak dovednosti, tak informace o pracovních místech, jež jsou uspořádány v obráceném chronologickém pořadí. Je vhodný pro zkušené profesionály, kteří mají mnoho přenositelných dovedností.

Přehledné rozvržení

Nyní se krátce podíváme na důležité detaily a odborné tipy, které nelze při psaní španělského životopisu opomenout. Týkají se celkového rozvržení životopisu, které udává celkovou čitelnost a přehlednost CVčka.

 • Obecným pravidlem pro délku španělského životopisu je, aby se všechny informace vešly maximálně na 2 strany formátu A4.
 • Nejlepší písmo je takové, které je jednoduché a snadno čitelné. Doporučujeme například Arial, Times New Roman nebo Calibri. Ideální velikost písma je 11 až 12 bodů pro běžný text a 12 až 14 bodů pro nadpisy.
 • Nejvhodnější velikost řádkování je 1,15 nebo 1,5.
 • Okraje by ve standardních španělských životopisech měly být nastaveny 2,5 cm na každé straně.
 • Není-li uvedeno jinak, životopis ve španělštině uložte ve formátu PDF. Soubory ve formátu DOC (Word) se často rozhodí, pokud jsou otevřeny na jiném zařízení.

Životopis ve španělštině

Struktura životopisu ve španělštině

Stejně jako české životopisy mají i španělské životopisy různé části, které potenciálním zaměstnavatelům usnadňují vyhledávání informací potřebných k tomu, aby zjistili, zda se uchazeč hodí na konkrétní pozici.

Do CV ve španělštině zahrňte následující sekce:

 • Datos Personales (Osobní údaje): Zde uvedete informace, jako je vaše jméno, kontaktní číslo, e-mailová adresa atd.
 • Experiencia Profesional (Pracovní zkušenosti): V této části životopisu uvedete podrobnosti o různých zaměstnáních, která jste vykonávali, a o tom, co jste v nich dělali. Zvolíte-li si obráceně chronologický formát, ujistěte se, že máte nejnovější pracovní zkušenost nahoře.
 • Formación Académica (Vzdělávání): Kde jste chodili do školy? Jakou univerzitu jste absolvovali? V této části nezapomeňte uvést všechny potřebné informace.
 • Habilidades (Dovednosti): Do této části byste měli zahrnout především ty dovednosti, které zaměstnavateli umožní pochopit, proč jste ideálním kandidátem na danou pozici. Nejlepším způsobem, jak na to jít, je prozkoumat nabízené volné pracovní místo a použít popis práce jako vodítko pro zjištění, jaké dovednosti jsou pro danou pozici požadovány. Uveďte jak tvrdé, tak měkké dovednosti.
 • Idiomas (Jazykové znalosti) Jazyky jsou při hledání zaměstnání nesmírně užitečné. Ujistěte se, že jste uvedli úroveň každého jazyka, který jste se rozhodli přidat do seznamu.
 • Informática (Počítačové dovednosti): V této části uveďte počítačové nebo IT dovednosti.
 • Otros datos de interés (Další informace): Je ještě něco, co byste chtěli přidat? Napište to do této části.
 • Referencias (Reference): Spousta společností požaduje někoho, na koho se může obrátit, aby vás lépe poznala. Nezapomeňte tuto část přidat do svého životopisu.

Hlavička životopisu s kontaktními údaji

Bude-li mít potenciální zaměstnavatel zájem o vaší žádost, měl by být schopen snadno najít vaše kontaktní údaje, a proto se uvádějí v samostatné části v horní části stránky. Životopis proto uveďte záhlavím, do kterého umístíte následující kontaktní údaje:

 • Nombre completo (Celé jméno)
 • Profesión (název profese)
 • Edad y fecha de nacimiento (Věk a datum narození)
 • Nacionalidad (Státní příslušnost)
 • Dirección o ubicación (Adresa nebo obecné místo)
 • Correo electrónico (E-mailová adresa)
 • Número de teléfono (Telefonní číslo)
 • Enlace al perfil de LinkedIn (Odkaz na profil na síti LinkedIn), nepovinné)
💡

Poznámka : Ve Španělsku je přípustné, abyste byli při žádosti o zaměstnání dotázáni na svůj věk a rodinný stav.


Životopis začněte rovnou svým jménem. Moderní šablony španělského životopisu neobsahují žádné zbytečné nadpisy typu “životopis” nebo “CV”.


Životopis ve španělštině

Příklady

Ilona Rýbalová

Traductora e intérprete

Edad: 33 años

Nacionalidad: Checa

17 Calle Lepant, Barcelona, España

ilona.rybalova@gmail.com

+420 726 553 902

LinkedIn.com/in/ilonarybalova


Patří do životopisu ve španělštině fotka?

Fotka je běžnou součástí španělského životopisu. Připojte profesionální portrét , který zobrazuje vaši tvář a ramena na neutrálním pozadí. Vyhněte se selfíčkům a momentkám, ty se do životopisu nehodí!

📌 Tip : Podívejte se, jak by měla vypadat fotka do životopisu a jaké fotografie se do CV naopak nehodí. Příklady vhodných i nevhodných fotek naleznete zde .

Pracovní zkušenosti a jak je správně popsat

V části o pracovních zkušenostech byste měli uvést seznam svých posledních a nejdůležitějších pracovních pozic. Nezapomeňte uvést pouze pracovní zkušenosti, které přímo souvisejí s organizací, odvětvím nebo pozicí, o kterou se ucházíte. Pokud jste při škole pracovali v restauraci rychlého občerstvení, ale hlásíte se na pozici bankéře, pak tuto zkušenost můžete v CV vynechat.

Formát každé zkušenosti v části o pracovní historie by měl být stejným a to následující:

 • Název společnosti nebo odvětví, místo výkonu práce
 • Název pozice/název práce
 • Data zaměstnání
 • Popis úkolů a povinností
📌 Tip : Jestliže pracujete déle než tři roky, uveďte své pracovní zkušenosti neboli experiencia professional před sekcí věnovanou vzdělání. Pokud ne, uveďte jako první část věnovanou vzdělání a až poté pracovní zkušenosti.

Příklad

ČSOB, Praga

Banquero personal

Enero 2017 – Noviembre 2021

 • Comunicación diaria con los clientes, por teléfono y en persona
 • Preparación de planes financieros bien pensados para ayudar a los clientes a alcanzar sus sueños y hacer frente a las situaciones cotidianas
 • Organizar productos bancarios y de seguros en función de las necesidades del cliente

Nezapomeňte uvést vzdělání

Své důležité místo ve španělském životopisu, zejména u kandidátů na základní úrovni nebo studentů, má část věnovaná vzdělání nebo odborné přípravě, která je věnována prokázání kvalifikace a certifikátů kandidáta.

Informace, které by měly být v této části uvedeny, zahrnují následující:

 • Místo a název univerzity
 • Název a typ kvalifikace (pokud je to možné, nabídněte španělský ekvivalent)
 • Odpovídající datum zahájení a ukončení (pokud kurz stále probíhá, použijte termín "en curso", abyste vysvětlili, že osvědčení ještě nebylo uděleno)
 • Známka: Jen je-li relevantní (není nutné uvádět průměrný prospěch, ale pokud chcete přidat známku, abyste prokázali vysoké studijní výsledky, vypracujte ekvivalent pro zemi, do které se hlásíte, aby měl přijímací pracovník referenční rámec pro lepší pochopení dosaženého vzdělání)

Pokud máte různé diplomy, je nutné uvést pouze nejvýznamnější a nejnovější certifikáty, abyste potenciálnímu zaměstnavateli prokázali své vzdělání v konkrétní oblasti, ve které chcete pracovat.

Příklad

Facultad de Medicina de la Universidad Carolina, Praga

Máster en Odontología

Septiembre 2009 - Junio 2014

 • Química Médica, Materiales en Odontología
 • Propedéutica e Implantología
 • Desde el segundo año de ejercicio profesional en el ambulatorio del Hospital General Universitario de Praga
 • Prácticas de tres meses en el extranjero en la clínica dental privada Apollion de Sevilla, España

Výběr vhodných dovedností do životopisu

Tato část se ve španělštině nazývaná různě: Habilidades , Competencias nebo Aptitudes v češtině jednoduše dovednosti, se stává stále častější a může vám dát v procesu žádosti o zaměstnání výhodu, pokud personalistovi přímo ukážete, že máte určité schopnosti, které ostatní uchazeči netvrdí.

Nejpodstatnější dovednosti, které byste měli v této části uvést, jsou ty, které vás utvrzují v tom, že jste ideálním uchazečem o danou pozici. Nejlepší způsob, jak zjistit, jaké tyto dovednosti jsou, je dobře si prostudovat nabízené volné pracovní místo a použít popis práce jako vodítko pro nalezení klíčových požadovaných dovedností .

Do životopisu vždy uvádějte vyvážený mix jak tvrdých, tak měkkých dovedností . Nezahlcujte však svůj životopis dlouhými seznam dovedností, maximální počet je pět až deset nejrelevantnějších.

Mezi nejdůležitější dovednosti, které je třeba v životopise španělštiny zdůraznit, patří jazykové schopnosti a dovednosti v oblasti IT . Pokud jste v jedné z těchto dvou oblastí obzvláště nadaní, můžete si vytvořit samostatnou část, která se bude zabývat právě těmito schopnostmi.

📌 Tip : Přečtěte si, jaké dovednosti vybrat do životopisu , abyste udělali nejlepší dojem!


Životopis ve španělštině

Přidejte další části, kterými se odlišíte od konkurence

Přidejte do životopisu ve španělštině další části, kterými se odlišíte od konkurenčních uchazečů. Mezi vhodné nepovinné části, jejichž přidání byste měli zvážit, patří:

Jazyky (Idiomas)

Ať už se rozhodnete přidat své jazykové schopnosti do speciální sekce věnované jazykům nebo je zahrnout do sekce obecných dovedností, neměli byste zapomenout uvést nejen jazyk, který ovládáte, ale také úroveň , na které jste schopni jej používat v profesním životě.

V životopise pro Španělsko se uchazečům doporučuje uvádět své jazykové schopnosti podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR) , který hodnotí úroveň znalosti jazyků na stupnici od A1 (nejzákladnější znalost) po C2 (znalost na úrovni rodilého mluvčího).

Pokud jste absolvovali nějaké všeobecně uznávané zkoušky , například DELE (Diploma de Español como Lengua Extranjera = diplom ze španělštiny jako cizího jazyka), měli byste je uvést v této části. To umožní personalistovi získat lepší představu o vaší úrovni.

Pokud se ucházíte o práci ve španělské společnosti mimo Evropu, můžete použít i globálnější měřítko. Níže jsou uvedeny některé obecné pojmy pro popis jazykových schopností:

 • Básico : Základní znalost
 • Intermedio : Středně pokročilá znalost
 • Avanzado : Pokročilá znalost
 • Bilingüe : Bilingvní znalost

Počítačové dovednosti (Informática)

Competencias de informática (v životopise nejčastěji označeno jednoduše jako “informática”) by obsahovat určit typy programů nebo programovacích jazyků v oblasti informačních technologií, které dokážete používat.

Například ve španělských životopisech je častěji než v amerických uveden program Microsoft Office; označuje se jako Ofimática . U ostatních programů je důležité, aby uchazeči používali odborné názvy a v případě potřeby přidali vysvětlení hlavní funkce, aby personalista pochopil vhodnost této dovednosti jako součásti žádosti o zaměstnání.

Zájmy a záliby (Aficiones)

Tato část může potenciálnímu zaměstnavateli poskytnout lepší a ucelenější představu o vaší osobnosti. Někdy může být dokonce zlomovým bodem, pokud uchazeč dobře přizpůsobí svůj životopis volnému místu nebo konkrétní firemní kultuře a zahrne do zde uvedených volnočasových aktivit společné hodnoty.

⚠️ Varování : Tuto část nepřidávejte, pokud máte pocit, že dobře neodpovídá typu pozice, o kterou se ucházíte, nebo konkrétní firmě, do které se hlásíte. Smyslem není plýtvat časem personalisty, ale zaujmout ho relevantními informacemi dodáním dobře strukturovaného a informativního španělského životopisu.

O mně: Napište skvělou osobní prezentaci v profesním shrnutí

Profesní shrnutí, které se nachází na začátku životopisu a v několika větách stručně a výstižně popisuje vaši profesní dráhu, je skvělý způsob, jak upoutat pozornost . Napište jej poutavě a přesvědčte personalisty, že jste tím pravým kandidátem.

Příklady

Správně

Soy un simpático bartender con más de cuatro años de experiencia en bares, discotecas y bistrós, siendo mi último puesto el de jefe de camareros y dirigiendo un equipo de ayudantes de camarero. De memoria puedo preparar más de 50 bebidas y cócteles diferentes a base de ginebra, vodka, ron, coñac o whisky. De hecho, soy especialista en whisky y puedo maridarlo perfectamente con los puros. Ofrezco un servicio de bar profesional y una pasión por el sector que entusiasma a los clientes y motiva al resto del personal detrás de la barra.


Kandidát v e svém profesním shrnutí uvedl vše podstatné od jasně popsané praxe, přes silné stránky a úzkou specializaci až po přidanou hodnotu, kterou může kandidát nabídnout potenciálnímu zaměstnavateli. Má tak našlápnuto na úspěch.

Chybně

Después de más de 4 años como bartender, definitivamente soy la persona que estás buscando. Además de las habilidades de camarero, me encanta la buena comida. Busco un trabajo de camarero en el que pueda aplicar mis amplios conocimientos.


Toto profesní shrnutí toho o kandidátovi moc neprozradí (kromě možná až příliš velkého ega). Pokud se vychválíte, ale svá tvrzení nepodložíte žádnými fakty, pa nemáte možnost uspět.


Životopis ve španělštině

Profesionální tipy, jak životopis ve španělštině dovést k dokonalosti

Níže naleznete několik důležitých tipů, které vám pomohou vytvořit silný, stručný a dobře strukturovaný životopis ve španělštině:

 • V jednotlivých sekcích použijte jednoduché body s odrážkami : Ve španělsky mluvícím světě je běžnější (a mnohem vhodnější) uvádět své dovednosti, úspěchy a kvalifikaci ve stručných bodech, než psát celé odstavce. Kromě toho, že je váš životopis vhodnější pro španělské publikum, je to také skvělá záminka, abyste nemuseli používat složité věty, jejichž strukturu možná neznáte.
 • Rovněž gramatiku používejte co nejjednodušší : Vzhledem k tomu, že většina vašeho životopisu bude věnována vyprávění o pracovních a vzdělávacích zkušenostech, které vás kvalifikují pro práci, o kterou se ucházíte, nebudete potřebovat (a ani byste se neměli snažit používat) zbytečně složitou gramatiku.
 • Použijte vhodnou slovní zásobu : Zjistěte, které dovednosti se ve vaší profesi nejvíce cení, a podle toho volte slovní zásobu.
 • Nezapomeňte na vizuálně atraktivní formu: Dokument musí být nejen jazykově správně, ale také vizuálně atraktivní. Lákavý vzhled vám zajistí naše profesionální šablona CV .
 • Požádejte rodilého mluvčího o korekturu vašeho životopisu : Bez ohledu na to, kolik úsilí jste do svého španělského životopisu vložili, je zcela normální, že se dopustíte několika chyb, ať už ve stylistice, gramatice nebo slovní zásobě. Pokud chcete mít jistotu, že je váš španělský životopis bezchybný, požádejte rodilého mluvčího, aby si ho před odesláním přečetl.
 • K životopisu přiložte motivační dopis : Výrazně tím zvýšíte šanci, že budete pozvání na pohovor.

Shrnutí na závěr aneb jak napsat nejlepší CV ve španělštině, které vynikne

Níže uvádíme souhrn hlavních kroků, jak napsat silný životopis ve španělštině:

 • Shrňte svůj životopis na maximálně dvě strany.
 • Věnujte pozornost formátu i obsahu životopisu.
 • Uspořádejte jednotlivé části životopisu podle toho, aby nejlépe odpovídají vašemu profilu.
 • Zdůrazněte své vzdělání, zkušenosti, dovednosti, úspěchy a jazyky.
 • Zahrňte další části, pokud jsou tyto informace relevantní pro danou pozici.
 • Použijte profesionální šablonu životopisu, která vám ušetří čas .

Chcete zvýšit šanci na pohovor? Napište motivační dopis!

Carta de motivación? Sí! Pro vyplnění žádosti o zaměstnání na volné pracovní místo ve Španělsku, Mexiku nebo jiné španělsky mluvící zemi či společnosti je běžné předložit jak španělský životopis, tak motivační dopis. Skvěle napsaný životopis vám poskytne konkurenční výhodu. Stejně jako váš životopis by však měl být maximálně přizpůsobený pracovní nabídce, na kterou odpovídáte.

Vytvořte si životopis s nejlepšími vzory

Vytvořte si životopis za 15 minut

Naše bezplatná kolekce odborně navržených šablon životopisů vám pomůže vyniknout z davu a dostat se o krok blíž k vysněné práci.

Vytvořte si životopis